Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Corned Beef Sağlıklı mı?

Enzimler

 1. Konserve sığır eti, günümüzde dünya çapındaki şarküteri ve İrlanda restoranlarındaki yeri ile tanınan bir et yemeğidir. Orijinal olarak uzun süre saklamak için eti muhafaza etmenin bir yolu olarak geliştirilen, konserve etin çekici tadı ve dokusu, yüksek proteinli tabağa faydacı başlangıçlarının ötesinde bir popülerlik kazandırdı.

 2. Sığır konservesinin eğlenceli tadı, ancak tipik kesimler yüksek miktarda yağ, kolesterol ve sodyum içerdiğinden, genellikle sağlık cezası verilir.

Corned Beef Başlatıldığında

 1. Konserve sığır eti, başlangıçta düşük bozulma riskiyle uzun süre korunabilecek bir sığır eti şekli olarak üretildi. Soğutma teknolojisi icat edilmeden önce, eski Britanya'daki Anglo-Saxons, sığır kesimlerini serbestçe tuz "çekirdek" ile kaplamanın, eti ihtiyaç duyulana kadar depoda tutmalarını sağladı.

 2. Günümüzde konserve sığır eti, sıvı tuzlu brinler ve etin "turşusu" için baharatlar kullanılarak hazırlanır. Yemeğin kendine özgü lezzeti ve dokusu ona kalıcı bir popülerlik kazandırdı.

Sığır Eti ve Rakamlar

 1. ABD Tarım Bakanlığı'ndan elde edilen veriler, 3 ons ağırlığındaki bir standart pişmiş mısır konservesinin standart olarak 16 gram toplam yağ, 5 gram doymuş yağ ve 80 mg’dan fazla içerdiğini belgeliyor. kolesterol. Et ayrıca 960 mg sodyum ve 15 g protein içeriyor.

 2. Konserve sığır eti genellikle yağlı briket alanlarından yapılır, bu nedenle yağ ve kolesterol seviyeleri yaygın olarak elde edilen et kesimlerinin yüksek tarafına doğru meyillidir.

Kolesterol ve Yağ Kılavuzu ile karşılaştırıldığında

 1. Ortalama bir konserve sığır eti servisindeki kolesterol miktarı, Amerikan Kalp Birliği'nin sağlık sorunları olmayan insanlar için tavsiye edilen günlük maksimum 300 mg kolesterol alımının yaklaşık yüzde 30'una eşittir.

 2. Konserve etinin 16 g yağ ve 5 g doymuş yağ, sağlıklı Amerikalılar için günlük toplam yağ tüketimi için AHA kurallarına göre sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 35'e kadar ekliyor.

 3. Kalp sağlığı sorunları olan kişilere, yağ alımlarını önemli ölçüde düşürmeleri ve kolesterol tüketimlerini günlük 200 mg'ın altında tutmaları tavsiye edilir.

Sığır Eti daki Sodyum

 1. Sodyum genellikle tansiyon ve kalp sağlığı suçlusu olarak hedeflenir ve sığır etinin doğal olarak tuz hazırlığı ve tadı önemli bir sodyum kaynağı yapar. Tek bir sığır konservesi, normal bireyler için önerilen günlük toplam sodyum tüketiminin neredeyse yüzde 40'ını tutar. [! 1551 => 1140 = 5!

Sığır Eti ve Nitritler

 1. Üretim sırasında, çoğu ticari konserve sığır eti, bakteriyel büyümeyi geciktiren, çekici bir kırmızı rengini koruyan ve kayda değer bir lezzet veren ortak bir koruyucu olan sodyum nitrit ile muamele edilir. Bazı araştırmacılar, nitritlerin yüksek sıcaklıklarda pişirildiği zaman oluşabilecek nitrozaminlerin insanlarda yeterli konsantrasyonlarda kanserojen olabileceğine inanmaktadır.

 2. ABD. yasa ete eklenebilecek nitrit miktarını sınırlar ve nitrit kullanan tüm üreticilerin pişirme ve sindirim sırasında nitrozamin oluşumuna karşı koyan ek bir kimyasal (genellikle C vitamini) eklemesini gerektirir.

Sağlıklı Konserve Sığır Eti

 1. Sığır konservesi genellikle sağlıklı bir yemek olarak kabul edilemezken, porsiyonda yağ ve sodyum seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabilecek adımlar vardır. Fazladan yağsız bir kabuklu dana eti kesim isteyerek başlayın. Bir kasaptan sipariş veriyorsanız, üst yağ tabakası tamamen fırçanın üzerinden kesilmelidir.

 2. Hazırlanırken, pişirmeden önce ve sonra görünür yağı kesin. Buharda pişirme, eti yağdan eritmeye yardımcı olur. İç kısımdaki bazı yağların alınmasına yardımcı olmak için sığır eti dilimlerini buharlayıcıya geri koyun. Dilimlenmiş etin tatlı suda kaynatılması, sodyum içeriğinin düşürülmesine de yardımcı olabilir.

 3. Peynirin ve sosların, konserve sığır eti yemeğinin kolesterol, yağ ve sodyum içeriğini artırabileceğini unutmayın.

 4. Sığır konservesi genellikle sağlıklı bir yemek olarak kabul edilemezken, porsiyonda yağ ve sodyum seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olabilecek adımlar vardır. Fazladan yağsız bir kabuklu dana eti kesim isteyerek başlayın. Bir kasaptan sipariş veriyorsanız, üst yağ tabakası tamamen fırçanın üzerinden kesilmelidir.

 5. Hazırlanırken, pişirmeden önce ve sonra görünür yağı kesin. Buharda pişirme, eti yağdan eritmeye yardımcı olur. İç kısımdaki bazı yağların alınmasına yardımcı olmak için sığır eti dilimlerini buharlayıcıya geri koyun. Dilimlenmiş etin tatlı suda kaynatılması aynı zamanda sodyum içeriğinin düşürülmesine de yardımcı olabilir.

 6. Peynirin ve sosların, konserve sığır eti yemeğinin kolesterol, yağ ve sodyum içeriğini artırabileceğini unutmayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407