Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Chorizo’nun Faydaları Neler?

Protein

 1. Sık sık sarımsakla tatlandırılmış, baharatlı bir İspanyol sosisi olan Chorizo, yalnız yemek için veya yumurtalı yemekler ve güveçler gibi tariflere dahil edilmek için uygundur. Bu sosis, protein, vitamin ve mineraller de dahil olmak üzere sağlıklı bir yemek planı için çeşitli değerler verir. Yağ oranı oldukça yüksektir - porsiyon başına 38,2 gram - bu nedenle dezavantajlara karşı avantajlarını tartın.

Yüksek Kaliteli Protein Sağlar

 1. Chorizo, protein alımınızı arttırmak için iyi bir seçimdir. Bu sosisin 3.5 ons porsiyonu 24.1 gram protein sağlar ve Chorizo ​​hayvan kaynaklarından (sığır ve domuz eti) yapıldığı için, doku onarımı ve yiyecek parçalanması için gerekli olan temel amino asitlerin gamına katkıda bulunur. Ulusal Sağlık Enstitüleri, diyetlerinizde her gün 50 ila 65 gram arasında protein veya tükettiğiniz kalorilerin yüzde 10-35'ini almanızı önerir.

İyi Tiamin Kaynağı

 1. Bir porsiyon chorizo ​​sosisi 0.6 miligram tiamin veya B1 vitamini içerir. Kadınlar günlük 1.1 miligram tiamine ihtiyaç duyar; erkek iseniz 1,2 miligram tüketin. Bu gıdadaki tiamin, vücudunuzun belirli amino asitleri daha etkili bir şekilde kullanmasını sağlar ve yemeğin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur. Bu vitamin tüketimini daha da arttırmak için mercimek veya siyah fasulye şeklinde bir chorizo ​​ile servis yapın. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, biraz daha fazla tiamin almanız gerekir - 1.4 miligram - böylece diyetinize chorizo ​​eklemek, alımınızı artırmanıza yardımcı olabilir.

B-12 Vitamini İçeriyor

 1. Diyetinize bir parça korizo ​​koyun ve sinir fonksiyonunda önemli rol oynayan bir besin maddesi olan 2 mikrogram B-12 vitamini alırsınız. Günlük önerilen B-12 vitamini alımı, yetişkin erkekler ve kadınlar için 2,4 mikrogramda olmasına rağmen, hamileyseniz veya emziriyorsanız 2,6 ila 2,8 mikrogram gerekir. Sinirleriniz üzerindeki etkisine ek olarak, B-12 vitamini vücudunuzun demir kullanmasına yardımcı olur. “Klinik Uygulamada Beslenme” Nisan 2011 sayısında yayınlanan bir araştırma, çölyak hastalığının B-12 vitamini eksikliğini tetikleyebileceğini gösteriyor, bu yüzden bu durumdan muzdarip olursanız, chorizo ​​yemek diyetiniz için iyi bir seçenek olabilir. Bununla birlikte, glütensiz chorizo ​​arayın, bu nedenle durumunuzu ağırlaştırmaz.

Selenyum Alımını Artırır

 1. Bir chorizo ​​porsiyonu, günde 55 mikrogram alım miktarının önemli bir kısmı olan 21.1 mikrogram selenyum içerir. Sosis içerisinde bulunan selenyum, genellikle serbest radikallerin tetiklediği hasarı engelleyen antioksidanlar oluşturur. “Uluslararası Onkoloji Dergisi” nin Mayıs 2011 sayısındaki kanıtlar, selenyumun prostat kanserinin tedavisine de yardımcı olabileceğini, ancak kanser tedavisi olarak korizo ​​yemeden önce onkoloğunuzla konuşabileceğini göstermektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407