Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Chipotle Sağlıklı mı?

5. Lezzet ile Paketleyin

 1. Fast food zinciri restoran Chipotle’nin sık ziyaretçisi iseniz, muhtemelen bir noktada Meksika-Amerikan tarzı mutfağının gerçekten ne kadar sağlıklı olduğunu merak ettiniz.

 2. Bu soruya siyah beyaz cevap yok, ancak malzemeleri inceleyerek ne aldığınızı daha iyi anlayabilir ve böylece bir sonraki Chipotle'ınızı yapma seçeneklerini seçebilirsiniz daha sağlıklı olanı gezmek. Bir kalori sayacı uygulaması bu konuda yardımcı olmak için harika bir kaynaktır.

Sodyum İçeriği

 1. Chipotle'un sodyum içeriği, en azından sağlık söz konusu olduğunda, en büyük olumsuz taraflarından biri olarak kabul edilebilir. Bir Chipotle burritoya ısırdığınızda yaşadığınız zengin lezzet, seçtiğiniz seçeneklere bağlı olarak, civardaki bir yerde 2000 miligram sodyum size mal olacak.

 2. Amerikalılar için Beslenme Kuralları, günde 2.300 miligramdan az bir günlük sodyum alımını önermektedir. Aşırı sodyum alımı, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı ile bağlantılıdır. Bir Chipotle börek tüketerek, zaten gün için önerilen sodyum limitinize çok yaklaştı.

Protein

 1. Çoğu Chipotle menü öğesinin sonuçlarından biri, sağlıklı bir protein porsiyonu içermeleridir. Bir burrito, bir kase, bir taco veya bir salata tercih etseniz de, tavuk, biftek, carnita, tofu veya barbacoa seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

 2. Ayrıca, tüm siparişlerde fasulye ve pilav servis edilir. Fasulyelerin ve pirincin amino asit profilleri birbirlerini iyi tamamlar ve karışıma eklenecek ikinci bir tamamlayıcı protein oluşturur. Bir protein, pilav ve fasulye ile servis edilen yonga menü maddeleri 40 ila 50 gram arasında bir protein içeriyor.

Kalori

 1. Chipotle dışarıda yemek yemek için düşük kalorili bir seçenek değil. Tavuk, beyaz pirinç, barbunya, domates salsa, marul, ekşi krema, peynir, guacamole ve yeşil salsa ile doldurulmuş bir Chipotle börek, ağır bir 1,180 kalorideki pulları ipuçları. Eğer bir kalori sayacıysanız, tortillayı düşürün ve kendinize 290 kalori kazandırmak için bir kaseyle veya salata ile gidin. [! 16644 => 1140 = 4!

Genetiği Değiştirilmiş Malzemeler

 1. Genetiği değiştirilmiş organizmalar veya GDO'lar şu anda önemli bir konudur. Sağlık konusunda bilinçli birçok tüketici, GDO'larına servis verilip verilmediğini bilmek istiyor. Chipotle, bu konuda halkın taleplerini karşılayan az sayıdaki restorandan biri.

 2. İnternet sitesinde genetiği değiştirilmiş tüm içerikler yer aldığından, bu yiyeceklerden kaçınmak isteyenler bunu yapabilir. GDO'lu malzemeler arasında tavuk fajita sebzelerinde kullanılan soya fasulyesi yağı, kahverengi ve beyaz pirinç, biftek, un ekmeği ve hem mısır hem de un ekmeği ve tortilla cipslerinde kullanılan bal salata ve mısır ürünleri yer alıyor.

Hidrojene Yağlar ve Koruyucular

 1. Gıda ambalajında ​​hidrojene yağ terimini gördüğünüzde, muhtemelen gıdada trans yağ bulunur. Trans yağ, kötü kolesterolünüzü artırabilir, iyi kolesterolünüzü düşürebilir ve kalp krizi ve felç riskini artırabilir.

 2. Chipotle'de hidrojene yağ içeren tek madde un ekmeğidir - taco ve burrito büyüklüğü. Yapay Koruyucu ayrıca belirli Chipotle menü öğelerinde de kullanılır. Bunlar arasında un ve mısır ekmeği, tortilla cipsleri ve barbunya fasulyesi bulunur.

Sağlıklı Seçenekler

 1. GDO'ları, hidrojenlenmiş yağları ve koruyucuları dışlayan bir Chipotle yemeği oluşturabilirsiniz. Chipotle'deki en zararlı içerik GDO'lar, hidrojenlenmiş yağlar ve koruyucular içeren tortilla olabilir.

 2. Sağlık bilincine sahip tüketiciler için, burrito ve tacostan kaçınmak ve bunun yerine bir kase veya salata seçmek akıllıca olabilir. Trans yağları, GDO'ları ve koruyucu maddeleri içermeyen menü maddeleri arasında barbacoa, siyah fasulye, carnitas, peynir, guacamole, her salsas, marul ve ekşi krema bulunur.

 3. GDO'ları, hidrojenlenmiş yağları ve koruyucuları dışlayan bir Chipotle yemeği oluşturabilirsiniz. Chipotle'deki en zararlı içerik GDO'lar, hidrojenlenmiş yağlar ve koruyucular içeren tortilla olabilir.

 4. Sağlık bilincine sahip tüketiciler için, burrito ve tacostan kaçınmak ve bunun yerine bir kase veya salata seçmek akıllıca olabilir. Trans yağları, GDO'ları ve koruyucu maddeleri içermeyen menü maddeleri arasında barbacoa, siyah fasulye, carnitas, peynir, guacamole, her salsas, marul ve ekşi krema bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407