Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Chia Tohumlarının Islanmasının Faydaları Nelerdir?

Yumurta Güvenliği

 1. Chia tohumları Beslenme ve Diyetetik Akademisi'ne göre, zengin bir omega-3 yağ asidi kaynağı, çözünür ve çözünmeyen lif, protein ve antioksidanlar kaynağıdır. Nane ailesinin bir üyesi olan Chia, omega-3 yağ asitlerinin ortak bir bitki kaynağı olan keten tohumu ile karşılaştırıldığında en üstte çıkıyor. Tohumlarını çiğ olarak tüketin veya pişirme işleminde kullanmak için ıslatın.

Chia batırmak

 1. Keten tohumlarının aksine, bütün chia tohumları sindirilebilir, bu yüzden hepsini yiyebilirsiniz. Ancak, onları suya batırırsanız, içeceklerde veya yemeklerde kullanabileceğiniz bir jel oluştururlar. Islatmak için, bir parça tohumları 30 dakika boyunca dokuz parça suya koyun. Bazı tohumlar jelde kalır, ancak ekstra beslenme için son ürüne dahil edilebilir.

Yumurta ve Yağ Çözücü

 1. "Beslenme ve Diyetetik Akademisi Dergisi" nde yayınlanan bir araştırmaya göre, bir pasta tarifindeki yağın veya yumurtanın yüzde 25'ini chia jel ile değiştirebilirsiniz. . Bu basit değişiklik, son kekin üç katındaki omega-3 yağını arttırır. Çalışma, omega-3 yağlarını daha da artıran yağ ve yumurtanın yüzde 50 ila 75'ini değiştirmeye çalıştı, ancak nihai ürünlerin çeşniler için çekici olmadığını buldu.

Chia Besini | ABD Tarım Bakanlığı'nın besin veri tabanına göre, bir ons veya 6 çay kaşığı, chia tohumlarından bir ons veya 6 çay kaşığı 179 miligram kalsiyum, 11 gram lif, 138 kalori ve yaklaşık 4.5 gram protein sağlar. Tohumlar ayrıca fosfor, potasyum ve çinko ve manganez izlerini içerir. Kurutulmuş tohumların iki çay kaşığı, günde 1.6 gram olan temel omega-3 yağ asidi, alfa-linolenik asit için ayarlanan yeterli alımı karşılar.

  Faydaları Kısaltın

  1. Chia tohumları, Beslenme ve Diyetetik Akademisi'ne göre, kan kolesterolü ve trigliserit seviyelerini düşürerek ve kan basıncını azaltarak kalp hastalığı riskinizi azaltabilir. Chia tohumlarının insan sağlığı üzerindeki tam etkisini anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407