Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Chayote Nasıl Kırılır

Koyu Yeşiller

 1. Latin Amerika'ya özgü, chayote squash açık yeşil, çıkıntılı bir cilde ve beyaz ete sahip büyük bir armut gibi görünüyor. Ham olduğunda, tadı ve dokusu salatalığı andırır; Pişirildiğinde, tek başına chayote, pişmiş kabak dokusuyla oldukça yumuşak olabilir. Chayote'u kesme şekliniz - buna mirliton, chrisophene veya choko da denir - nasıl kullanmayı planladığınıza bağlıdır. [! 60012 => 1130 = 2!

 1. Kabak bir yumuşak tohum içerir. Tüm chayote yenilebilir, ancak cilt oldukça zor olabilir ve çoğu tarif, doğramadan önce onu soymanızı gerektirir. Sık sık dış etten daha sert, daha az hoş bir dokuya sahip olan iç tohumun etrafını kesmeye yönlendirilirsiniz. Chayote, kesildiğinde yapışkan bir öz bırakabilir, bu nedenle hazırlık sırasında eldiven takmak isteyebilirsiniz.

Dilimleme

 1. Chayote'unuzu soyduktan sonra, ikiye bölün ve iç tohumunu çıkarın. Daha sonra eti tarifi için ihtiyacınız olan herhangi bir boyuttaki turlara dilimleyebilirsiniz. Yaklaşık 1/2 inç büyüklüğündeki dilimler ekmekli ve kızartılabilir. 1/4-inç dilimleri bir graten tabağına katmanlandırabilir ve lezzetli bir güveç için Parmesan, zeytinyağı ve ekmek kırıntıları ile üste koyabilirsiniz. Kabak dilimlerini bile kaynatıp ardından hızlıca tereyağı ve taze otlar ile kızartın. Dilimleme işlemini daha hızlı hale getirmek ve homojenliği artırmak için bir mandoline kullanın.

Küp

 1. Bir yahniye veya kaponataya küp küp kalyot parçaları eklenebilir. Çakılyı soyun ve iç tohumu çıkarmak için ikiye bölün. Her iki yarıyı da ince dilimler halinde kesin - 1/4 ila 1/2 inç kalınlığında - ve sonra şeritler halinde kesin. Hatta eşit şekilde pişirilebilmesi için şeritleri aynı büyüklükte küpler halinde kesin.

Izgara veya Julienned

 1. Salatalar için julienned veya rendelenmiş chayote, oldukça zevkli olabilen dokusal bir fark sunuyor. Çekirdeği çıkarmak için karyotu soyun ve yarıya bölün ve ardından meyveyi parçalamak için bir kutu rende kullanın. Ayrıca, kabakların her yarısını uzunlamasına ince dilimler halinde dilimleyerek ve sonra ince şeritler halinde doğrayarak julienne edebilirsiniz. Bu şeritleri 1 inç uzunluğunda parçalar veya kibrit çöpleri halinde kesin. Julienned kabakları julienned havuç ve sarı kabak soteine ​​ekleyebilir veya garnitür yapmak için kendi sote yapabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407