Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cayenne Biber Suyu İçmenin Yararları Nelerdir?

Hususlar

 1. Biraz baharatlı su sağlığınız için büyük bir destek sağlayabilir. Acı biberinin faydaları çoktur. Cayenne biber suyu genellikle suyla, acı biber ve limon suyuyla yapılmış, ılık veya buzlu olarak servis edilen bir çayı ifade eder.

 2. Özellikle daha iyi metabolik sağlık, istikrarlı kilo ve hastalığa karşı gelişmiş koruma istiyorsanız, bu karışımı düzenli olarak yudumlayın. [! 5280 => 1130 = 2!

 1. Cayenne biber suyu, iştahın azalması, metabolik ve gastrointestinal sağlığın azalması ve kansere karşı potansiyel korunma gibi potansiyel faydalar sunuyor.

Cayenne Biber ve Kapsaisin Hakkında

 1. Cayenne biberi, pek çok lezzetli yemeğe tekme atıyor, ancak bir acı biber çayı çayı oluşturarak düzenli bir alım garantisi verebilirsiniz. Acı biberin faydaları, kapsaisin olarak bilinen kimyasal bir bileşik olan aktif bileşenden kaynaklanır. Toz kırmızı biber olan Cayenne biberi, gram başına tipik olarak 2.500 mikrogramda kapsaikinoid konsantrasyonlarına sahiptir.

 2. Acı biberin sıcaklığı, biberin ısı birimlerini içerdikleri kapsaisin miktarına göre değerlendiren Scoville ısı ölçeği ile ölçülür. Saf kapsaisin, 16 milyon ısı birimi ile ölçeğin en üstündedir ve dolmalık biberler sıfırdır. Cayenne biberi 5.000 ila 25.000 ısı birimine sahiptir ve “hafif” biberlerin en sonunda yer almaktadır.

 3. Büyük miktarlarda kapsaisin, yutulduğunda toksik olabilir, ancak cayenne'de bulunan miktar o kadar düşüktür ki, cayenne biber suyunu içmekten zarar görme riski altında değilsinizdir. Open Heart, Haziran 2015'te, kemirgenlerin kapsaisin alımlarından diyetin yüzde 0.01 ila 0.02 aralığında önemli bir fayda bulduğunu bildiren bir araştırma yayınladı. Araştırmacılar, 20 ila 40 miligram arasında değişen dozajların çoğu insan için uygun olabileceğini tahmin ediyorlar.

 4. Toleransınıza bağlı olarak, çok fazla acı acı ağız ağrısına ve mide rahatsızlığına neden olabilir. Vücudunuzu yüceltmek için yüksek bir doza gitmeden önce diyetinize cayenne biberli içecekler eklemeyi en rahat bulabilirsiniz.

İştah Bastırma ve Detoks Desteği

 1. Cayenne biberi iştah bastırıcı olarak işlev görebilir, açlığı azaltabilir, böylece daha az yiyip daha uzun süre tam hissedersiniz. Appetite’de Haziran 2014’te yayınlanan bir araştırma, diyetinize kapsaisin ilavesinin, aşırı yemek yemeyi önleyebilecek memnuniyet ve dolgunluk duygularını arttırdığını ortaya çıkardı. Araştırmada 36 saat boyunca her öğünde 39.050 Scoville ısı ünitesi bulunan yaklaşık 1.03 gram kırmızı biber biber dozunda kapsaisin hapları kullanıldı; Bu miktarı bir acı biber içeceğinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.

 2. Cayenne biberinin faydaları arasında dolaşımın uyarılması ve vücuttaki asiditenin giderilmesi de bulunur. Temmuz 2016'da yayınlanan Gıda Bilimi ve Beslenme ile İlgili Eleştirel İnceleme makalesinde, antioksidan ve antienflamatuar özellikler de dahil olmak üzere acı acı biber tüketmenin çok sayıda faydası yer almaktadır.

Metabolik Sistem Desteği

 1. Cayenne biberi ayrıca Mayıs 2018’de İran Temel Tıp Bilimleri Dergisi’nde sunulan bir araştırmaya göre, metabolik sistem üzerinde de olumlu etkilere sahip. Yüksek kan şekeri seviyeleri ile karakterize edilen metabolik sendrom lipid düzeyleri, yüksek tansiyon ve obezite, sizi kalp hastalığı ve diğer kronik durumlar açısından daha büyük bir risk altına sokar.

 2. Kırmızı biber, kırmızı biber şeklinde, metabolik sendromu ve obezite ve diyabet gibi ilgili rahatsızlıkları kontrol etme yeteneğine sahip. Cayenne biberi, kardiyovasküler hastalıklar nedeniyle ölüm riskini bile azaltabilir. Araştırmacılar bu sonuca bazı hayvan ve insan çalışmalarını inceledikten sonra geldi.

 3. Cayenne biber suyundaki capsaisin bile obezite ile mücadele etme potansiyeline sahip. Ocak-Haziran 2017 sayısında Farmakognozi İncelemesi'nde yayınlanan araştırma, kapsaisin cayenne tüketiminin kilo kaybına ve yağ hücrelerinin parçalanmasına, dolgunluk duygularını iyileştirmesine, kalori yakma kabiliyetini artırmasına ve kalori ve yağ alımını azaltmanıza neden olabileceği sonucuna varmıştır. .

Metabolik Sistem Desteği

 1. Cayenne biberi sindirim sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Besin Bilimi ve Beslenme ile İlgili Eleştirel İnceleme makalesinde ayrıca, kırmızı biberin sindirim kanalınızın mikro besin alma ve işleme kabiliyetini artırabilen güçlü bir gastrointestinal uyarıcı olduğu sonucuna varılmıştır. Cayenne'deki kapsaisin, gastrik ülserleri iyileştirmeye yardımcı olmak için gastrik kan akışını da arttırır.

 2. Haziran 2016'da yayınlanan Tamamlayıcı ve Bütünleyici Tıp Dergisi'ndeki bir başka araştırma bitinde, kapsaisin içindeki 200'den fazla seçmene atfedilebilecek diğer gastrointestinal faydalar kaydedildi. Bunlar, sindirim stimülasyonunu, GERD (gastroözofageal reflü hastalığı) semptomlarının azaltılmasını ve sindirim sisteminde enfeksiyona neden olabilecek patojenlerin inhibe edilmesini içerir. Kapsaisin ülser ve kanser gelişimini bile engelleyebilir.

 3. Bu yazı, bu faydaları sağlamak için doğru Cayen dozunu belirlemek için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirtiyor.

Kardiyovasküler ve Kanser Karşıtı Avantajları

 1. Cayenne biber suyu, kan damarlarını genişletmeye yardımcı olabileceği için kardiyo bir koruyucu element de içerebilir. Bu kan dolaşımını daha serbest hale getirir, kan dolaşımını arttırır. Kardiyovasküler sağlığınızda olası bir artış anlamına gelir. Open Heart, Haziran 2015’te, acı madende kapsaisin’in kan damarlarının genişlemesini artıracağını (kemirgen bir çalışmada) ve tıkanmış arterlere yol açabilecek plak oluşumunu engelleyebileceğini gösteren bir inceleme yayınladı.

 2. İnceleme ayrıca kemirgen çalışmalarının ayrıca kapsaisin de ateroskleroz, hipertansiyon, diyabet, obezite ve inme üzerinde olumlu etkisi olduğunu göstermiştir. Yine bu yazı, bu optimal vasküler ve metabolik sağlığı geliştirmek için gerekli olan kapsaisin miktarı hakkında ek araştırma yapılmasını istedi. Yararları elde etmek için ne kadar acı biber suyu içmeniz gerektiği açık değildir.

 3. Antikanser Araştırması, Mart 2016'da, kırmızı biberin kapsaisin varlığına bağlı olarak potansiyel anti-kanser özellikleri hakkında kanıt yayınladı. Kapsaisin, biyoaktif bir fitokimyasal olarak, kanser hücresinin hayatta kalması, metastazı ve büyümesinde rol oynayan birkaç genin ekspresyonunu değiştirir. Kapsaisin, tümör baskılayıcı genlerin eyleme geçmesini sağlar ve muhtemelen mutajenik hastalığın başlangıcını önlemeye yardımcı olur.

 4. Yine, acı biberin ve anti-capsaicin'in aktif bileşeninin anti-kanser potansiyeli üzerine araştırmalar erken aşamalarında. Cayenne'i almanın en iyi yolu için öneriler - ister su, kapsül veya başka bir yöntemle - gerekse henüz yapılmamıştır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407