Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cayenne Biber Hapları İle Kilo Verebilir misiniz?

Baharatlı Takviyeler

 1. Sadece bir hap alıp kilo verebilmek güzel olurdu. Acı biberin metabolizmanızı artırabileceğine dair bazı kanıtlar olsa da, diyetleri ve egzersizleriyle kiloları eski moda yoldan kaybetmek daha iyi olabilir. Pek çok insan için olumsuz etkileri olabilecek kırmızı biber hapları da dahil olmak üzere rejiminize herhangi bir diyet takviyesi eklemeden önce doktorunuza danışın.

Cayenne Biber İçindeki Aktif Madde

 1. Acı biber, Creole, Asian ve Mexican dahil olmak üzere çeşitli mutfaklarda kullanılan bir baharattır. Bu yiyeceklere baharatlı baharat veren bileşen - Kapsaisin - Kilo kaybına yardımcı olduğu düşünülen bir bileşen. Bu istenmeyen kiloların bir kısmını kaybetmenize yardımcı olmasının yanı sıra, kapsaisin de ağrı kesici özelliklere sahiptir. Capsaicin'i taze biberde, kurutulmuş baharatta ve kırmızı biber hapında bulabilirsiniz.

Cayenne Biber ve Zayıflama

 1. Yiyecek ya da besin takviyesi olarak kullanılan Cayenne biberi, metabolizmanızı artırarak, vücudunuzun yağ yakmasına ve iştahınızı azaltmasına yardımcı olarak kilo vermenize yardımcı olabilir. Aslında, Appetite’de yayınlanan 2012 tarihli bir inceleme, capsaisin’in günde fazladan 50 kalori yakmanıza yardımcı olabileceğini ve bir ila iki yıl arasında önemli bir kilo kaybı üretebileceğini belirtiyor. [! 5284 => 1140 = 3!

İlaç Etkileşimleri ve Yan Etkileri

 1. Herhangi bir bitkisel takviyede olduğu gibi, acı biber hapları gibi bir şey alırken her zaman olası yan etkiler ve sağlık sorunları vardır. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi, emziren kadınların cayenne biber yemeklerini yemek için güvenli olduğu halde, ek olarak almaları önerilmemektedir, çünkü anne sütüne geçer. Ek olarak, baharatlı yiyecekler yerken ülseriniz varsa ya da mide ekşimesi yaşıyorsanız, kırmızı biber hapları alırken de kötü etkilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca, çok fazla alırsanız, mide ağrıları yaşayabilirsiniz. Lateks, kivi, muz, avokado veya kestane alerjisi olan kişiler de cayenne'e alerjisi olabilir.

 2. Cayenne biber hapları ayrıca yüksek tansiyon ilaçları, mide asidi düşürücüler, kan incelticiler, diyabet ilaçları ve reçetesiz satılan ilaçlar da dahil olmak üzere birçok ilaçla etkileşime girebilir. astım ilacı teofilini. Buna ek olarak, ginkgo, zencefil, ginseng ve sarımsak gibi kan inceltici bitkisel takviyeleri ile etkileşimler için de endişe var, bu yüzden bunlardan herhangi birini alıyorsanız, kırmızı biber haplarından kaçının.

Yiyeceklerinize Isı Ekleyin

 1. Kilo vermenize yardımcı olacak bir hap çıkarmak yerine, acı biberini doğal formunda, taze veya kurutulmuş olarak kullanın ve yemeğinize ekleyin. Çay kaşığı başına sadece 6 kalori ile baharat, çok az kalorili çok fazla lezzet katar, bu da kilo kaybı için iyi bir seçimdir. Kuru tozdan bir miktar haşlanmış yumurtalarınıza kahvaltıda biraz ısı serpin ya da öğlen yemeğinde fasulye çorbasına karıştırın. Taze biberi doğrayın ve tavada kızartın ile sote edin ya da kahveninle karıştırın. Cayenne biber ayrıca biber, güveç, et ve sebze yemeklerine baharatlı sıcaklık katıyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407