Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cadılar Bayramı: Korku Aslında Sizin İçin İyi mi?

En alt satırda

 1. Hiç perili bir eve gittin, en son büyük perdelik şenlik şenliğini görmek için sıraya girdiysen ya da anlaşılmaz bir palyaço korkusuna kapıldıysan elini kaldır. Genellikle korkma ihtimalimiz olan durumlardan kaçınırız. Onları korkutabiliriz, ancak bazı uzmanlar korku ve endişe duygularının sizin için gerçekten iyi olabileceğini söylüyor.

 2. Öyleyse, Cadılar Bayramı listenizdeki ürkütücü aktiviteler size sağlık açısından faydalar sağlıyor olabilir mi? Cevap çoğunlukla evet ve biraz da hayır.

Korkmak Kesinlikle Sizin İçin İyi Değildir

 1. "Bir kardiyolog olarak, korku veya bazı strescileri düşündüğümde, genellikle kötü bir yere giderim" diyor Providence Saint John Sağlık Merkezi'ndeki kardiyolog MD Nicole Weinberg Santa Monica, Ca. “Eğer stresör arkanda duran ve 'Boo!' Diyen biriyse Bunun sizin için kötü olduğunu hayal edemiyorum. Zaten bir kalp rahatsızlığınız olmadığı ya da plak kırılma riski taşıdığınız sürece. ”

Korkunun Ruh Sağlığının Faydaları

 1. Nsyeshia Hammond, Psy.D., Hammond Psikoloji Ortakları'nın kurucusu, P.A., zihinsel sağlık yararları için potansiyel görüyor. “Bir şey için, perili bir eve giderseniz ya da karanlıkta oyun oynuyorsanız, arkadaşlarınızla birliktesiniz ve bunun büyük sosyal faydası var” diyor. [! 2211 => 1140 = 3!

 2. Küçük bir "boo" nın kalbinizin daha hızlı atmasına neden olduğunu muhtemelen farkettiniz. Belki de perili evden çıkan insanların çığlık atmanın yanı sıra gülüyor olduklarını gördünüz. İki nedenden dolayı bu sersemletici tepkilere sahibiz.

 3. Fiziksel olarak vücudumuz ve beynimiz kimyasallarla bombalanıyor. Adrenalin ve dopamin kalp atış hızınızı ve kan basıncınızı hızlandırır, kaslarınızı oksijenle doldurur, sizi dövüş ya da uçuşa hazırlar. Ancak, bu Cadılar Bayramı korkutmalarının güvenli olduğunu anladığımız için, aslında savaşmaktan ya da kaçmak yerine, sıkılma duygusunun tadını çıkarırız.

Bağlam Önemli

 1. Korktuğunuz bağlamın önemli olduğu ortaya çıktı. Vücudunuzun tepkisini gerçekten kontrol edemezsiniz, ancak vücudunuzun nasıl hissettiği hakkında ne düşündüğünüzü kontrol edebilirsiniz.

 2. “Adrenalin dalgalanmasını takiben her şeyin iyi bir eğlence olduğunun farkına vardığın zaman, seni rahatlatıyor” diyor Your Next Big Thing'in yazarı Ben Michaelis.

Depresyonun Yararlarına Odaklan

 1. Korku veya en azından endişelenmek, odaklanmanıza yardımcı olabilir. Son zamanlarda yapılan bir çalışma, çeşitli depresyon ve anksiyete belirtileri bildiren yaklaşık 90 üniversite öğrencisinin deneyimlerini izlemiştir. Çalışma, endişe duygularını artırmak için tasarlanan konulara görevler verdi. Görevler sırasında alınan MRG taramaları daha az depresif beyin aktivitesi gösterdi, bu da depresyonun biraz rahatladığını, “endişeli tutuklama” ya da endişe ile ele geçirildiğini gösteriyor. Bu endişe endişelerinizi daha az sıkıntıya düşürmenize odaklanmanıza yardımcı olabilir.

 2. Öyleyse, Cadılar Bayramı için en iyi sağlık yaklaşımı nedir? Kendini iyi hissediyorsa, bir sürü arkadaşını kap, yerel perili evine git ve korkunun tadını çıkar. Sizi kandırmak ya da şekerlemekten alıkoyan ve çok fazla şeker toplarsanız, bu daha da iyidir. Ancak kalp problemleri veya endişeye yatkınlık öykünüz varsa, belki daha sakin bir eğlence şekli seçin.

 3. Korku veya en azından endişelenmek, odaklanmanıza yardımcı olabilir. Son zamanlarda yapılan bir çalışma, çeşitli depresyon ve anksiyete belirtileri bildiren yaklaşık 90 üniversite öğrencisinin deneyimlerini izlemiştir. Çalışma, endişe duygularını artırmak için tasarlanan konulara görevler verdi. Görevler sırasında alınan MRG taramaları daha az depresif beyin aktivitesi gösterdi, bu da depresyonun biraz rahatladığını, “endişeli tutuklama” ya da endişe ile ele geçirildiğini gösteriyor. Bu endişe endişelerinizi daha az sıkıntıya düşürmenize odaklanmanıza yardımcı olabilir.

 4. Öyleyse, Cadılar Bayramı için en iyi sağlık yaklaşımı nedir? Kendini iyi hissediyorsa, bir sürü arkadaşını kap, yerel perili evine git ve korkunun tadını çıkar. Sizi kandırmak ya da şekerlemekten alıkoyan ve çok fazla şeker toplarsanız, bu daha da iyidir. Ancak kalp problemleri veya endişeye yatkınlık öykünüz varsa, belki daha sakin bir eğlence şekli seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407