Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buzdağı Marul: Beslenme, Kalori ve Yemek Tarifleri

Buzdağı marul

 1. Buzdağı marul, dışarıda yemek yerken, fast-food burgerinize veya akşam yemeklerine ekleyebileceğiniz sıkıntılı, soluk bir sebzedir. Nötr bir tadı ve ferahlatıcı bir krizi var, diğer marul türlerini yemeyen çocuklar arasında favori yapıyor. Diğer yeşiller kadar beslenme açısından zengin değildir, ancak bazı faydalar sağlar.

Buzdağı marulunun besinsel faydaları

 1. Beslenme ölçeğinde tamamen sıfır olma ününe rağmen, buzdağı marul, önemli miktarda A ve K vitaminleri sağlar. Aynı zamanda, diğer birçok sağlıklı besleyiciye de az miktarda sahiptir. Düşük lifli olmasına rağmen, yüksek su içeriğine sahiptir, bu da sıcak havalarda ferahlatıcı bir seçimdir. Ayrıca kalsiyum, potasyum, C vitamini ve folat sağlar.

 2. Buzdağı marulındaki besinler birkaç vitamin ve mineral için standart günlük gereklilikleri karşılamanıza yardımcı olabilir. İçerirler:

Buzdağı marulunun diğer tiplerle karşılaştırması nasıldır?

 1. Çoğu yapraklı yeşillikte olduğu gibi buzdağı marulunun kalorisi, şekeri ve yağ oranı düşüktür. Buzdağı marul, yaprak başına sadece bir kalori vardır. Diğer marul türlerinden daha yüksek su içeriğine sahiptir. Daha koyu, daha renkli marul çeşitlilikleri - kırmızı yapraklı marul veya ıspanak gibi - vitamin veya besleyici madde içermeyebilir, ancak buzdağı marul sağlıklı bir beslenme planında hala bir yere sahip olabilir.

Evde marul nasıl kullanılır

 1. Buzdağı maruluna alışveriş yaparken, her zaman gevşek yaprakları olmayan bir marul başını arayın. Yaprakların kahverengi kenarları veya lekeleri olmamalıdır. Birçok insan, yemekten önce dış yapraklarını çıkarır, ancak bunları iyice yıkarsanız, bu gerekli değildir. Buzdağının marulunu buzdolabında tuttuğunuzdan ve satın aldığınız birkaç gün içinde yediğinizden emin olun.

 2. Buzdağı marulunun çok hafif bir tadı var; bu da onu birçok salataya ve diğer tariflere uyarlanabilir hale getiriyor. Ton balığı veya tavuk salatası sandviçinize bir yaprak eklerseniz, biraz daha fazla besin almanın kolay bir yolunu sunar. Sadece çok fazla pişirmeyin, yoksa buzdağının çıtırtılarını yok edersiniz.

 3. Buzdağı marul, her tür salataya serinletici bir ektir ve ev yapımı ufalanmış mavi peynir sosu ile eşleştirmek için mükemmeldir. Domates, mavi peynirli kek ve limon suyuyla birlikte geniş bir dilim buzlu marul sosuyla yapılan sosları deneyin.

 4. Buzdağı ilave doku ve renk için diğer yeşillerle karıştırılabilir. Aynı zamanda meyvenin tadını da güzelce tamamlar. Serinletici bir yaz yemeği için onu yeşil üzüm, ızgara tavuk ve hafif ahududu sos ile birleştirmeyi deneyin.

Paket servis

 1. Buzdağı marulının besin değeri bilinmese de, bazı önemli vitamin ve mineraller içerir. Sıcak yaz günlerinde serinletici bir krema için salatalarda kullanın veya başka tariflere ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407