Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Büyükanne Elmalarını Yeme Midenizi Düzleştirmeye Yardımcı Olabilir mi?

Şeker kamışı suyu

 1. Mideniz, fazla yağ depolamak için vücudunuzun en sevdiği yerlerden biri. Aktif kalmak ve besleyici, düşük kalorili bir diyet yemek bu tür yağ depolarını azaltmaya yardımcı olabilir. Granny Smith elmaları, çeşitli nedenlerden dolayı sağlıklı bir diyete akıllı bir ektir.

Kalori

 1. Granny Smith elmaları, her biri yalnızca yaklaşık 80 kalori içerir. Özellikle cildi açık tuttuğunuzda, Granny Smith elmaları ayrıca birçok doğal lif, vitamin, mineral ve antioksidan içerir. Kilo kaybına ve yönetimine yardımcı olan besleyici, sağlıklı bir atıştırmalıktır. Ek olarak, elmanın lif içeriği sağlıklı ve etkili bir sindirimin geliştirilmesine yardımcı olur ve bu da kilo kaybına katkıda bulunur.

Dahili Faydalar

 1. Granny Smith elmalarını yemenin sağlığa faydaları, direncinize ve kansere karşı savaşmanıza yardımcı olabilir. "Huffington Post" 'a göre düzenli olarak elma yemek akciğer kanseri riskinizi yüzde 50'ye, kolon kanseri yüzde 43'e, karaciğer kanseri riskinizi yüzde 57'ye kadar azaltabilir. Kolesterol seviyeleri, elmaları yiyenlerde daha düşük olma eğilimindedir ve bu da kalp hastalığı, felç ve kan basıncı bozuklukları riskini azaltır.

Dış Yararlar

 1. Granny Smith elmalarının beslenme değerine ve bağışıklık sisteminize sağladıkları ikramiye ve hastalık direncine ek olarak, öncelikle harici olan bazı ekstra faydaları var. Örneğin, elmalardaki asit dişlerinizi ve diş etlerinizi temiz ve sağlıklı tutmanıza yardımcı olabilir. "Huffington Post" ayrıca elmanın cildinizin sağlığına fayda sağladığı ve kırışıklıkların görünümünü azalttığını bildiğini de bildirir.

Çeşit Karşılaştırma

 1. Granny Smith elmaları, yeşil tereyağlı bir turta elmasıdır; çiğ olarak, bir sos olarak veya turta ve ayakkabıcılara pişmiş olarak yemek için eşit derecede popülerdir. "Irish Health" in 2009 tarihli bir makalesine göre, Granny Smith elmalarının, diğer elma çeşitlerinden daha yüksek seviyede yararlı antioksidanlar içerdiği gösterilmiştir. Granny Smith'ler ayrıca uzun ömürlü, dayanıklı bir elma olarak da bilinir - bu, diğer birçok elma çeşidinden daha fazla toplama değeri elde ettikten sonra besin değerini koruduğu anlamına gelir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407