Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


'Büyük bir akşam yemeğinden daha sağlıklı bir kahvaltı'

'Büyük bir akşam yemeğinden daha sağlıklı bir kahvaltı'

 1. Araştırmacılar 700 kalorilik büyük bir kahvaltının yenilmesinin kilo kaybına neden olduğunu ve diyabet, kalp hastalığı ve yüksek kolesterol risklerini azalttığını buldular.

 2. Kısa süre önce Obezite’de yayınlanan araştırma, Prof. Daniela Jakubowicz ve meslektaşlarının farklı kalori alımının etkisini günün çeşitli zamanlarında incelediği Tel Aviv Üniversitesi'nden geliyor. Buldukları şey, yediğimiz günün zamanının, vücudumuzun gıdaları işleme şeklini önemli ölçüde etkilediğidir. [! 339 => 1140 = 1!

 3. Kadın diyetleri, toplam 1.400 kalori olan ılımlı yağ ve karbonhidratlardan oluşuyordu ve diyetleri 12 hafta boyunca takip ediyorlardı. Kahvaltı veya akşam yemeği için yenen 700 kalorili öğünler aynı yiyecekleri içeriyordu ve bir parça çikolatalı kek veya bir kurabiye gibi tatlı bir öğeyi içeriyordu.

 4. Ayrıca, büyük kahvaltı grubundaki kadınlar, insülin, glikoz ve trigliserit düzeylerinde, büyük akşam yemeği grubundaki kadınlardan daha fazla azaldı.

 5. Araştırmacılar, en önemli bulgulardan birinin, büyük kahvaltı grubundaki kadınların normal bir yemekten sonra ortaya çıkan yüksek kan şekeri seviyesi yükselmeleri yaşamadığı olduğunu belirtiyor. [! 339 => 1140 = 1!

Kahvaltıda kalorileri maksimize etme

 1. Amerikan Diyabet Derneği (www.diabetes.org adresinde kaynak artık mevcut değil), geleneksel kahvaltı yiyecekleri hayranı olmasanız bile, yediklerinizi değiştirebileceğinizi söylüyor sabahları çorba, sandviç veya hatta bir dilim pizza tercih edin.

 2. Organizasyon, günün en önemli öğünü en üst düzeye çıkarmak için bazı yaratıcı fikirler bile önermektedir:

 3. Kahvaltı Çalkalaması: 1 bardak yağsız süt veya sade yağsız yoğurt, 1/2 bardak meyve, 1 çay kaşığı ile karıştırılır. buğday tohumu ve 1 çay kaşığı ekleyin. fındık veya fındık ezmesi, buz ve whirl Meyveler ve çörek: Bölünmüş küçük bir kepekli çörek açın ve bir tabağa koyun. Taze meyveler ve taze yoğurt dolusu ile üst Simit ve hint turşusu: Mango chutney'i küçük bir simit üzerine yayın ve tarçın serpin peynirin bir tarafı ile eşleştirin Fırında Patates ve Peynir: Kahvaltı için biraz sıradışı ama lezzetli. Orta derecede kalan fırında patatesin üst yarısı, az yağlı çedar peyniri ve bir kaşık salsa ile patates fırında (veya 10-15 dakika boyunca çiğ bir mikrodalga fırında). Peynir eriyene kadar ısıya geri dönün Kahvaltılık Sandviç: 1 ons yağsız jambon ve aromalı bir hardal ile bir kepekli İngiliz çöreği, kepekli pide ekmeği veya kepekli bir chapati (özel dükkanlarda bulunan Hint ekmeği). Taze meyve ve az yağlı peynir küçük bir kama ile eşleştirin. İngiliz Kalp Vakfı'ndan Victoria Taylor, Tel Aviv Üniversitesi'nden yapılan araştırmanın, yemeklerimizin zamanlamasının sağlık için ne kadar önemli olduğunu vurguladığını belirtti. Bunun küçük ve kısa vadeli bir çalışma olduğunu söylese de, bu nedenle erkekler için uzun vadeli sonuçları ve etkilerini kontrol etmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyuluyor olsa da, sabahları kilo vermeyi teşvik etmek için yemek yemeyi önerir.

 4. "Düşük yağlı sütlü kepekli kızarmış ekmek veya kahvaltı gevrekleri sabah ortasında atıştırmayı daha az cazip hale getirecek. Pişirilmiş bir kahvaltı yapacaksanız, kızartılmış yerine haşlanmış yumurtaları deneyin ve emin olun domuz pastırması veya sosis ızgara. "

 5. Bir 2012 araştırması kahvaltıda yumurta proteinlerini yemenin daha uzun süre daha dolgun hissetmenize yardımcı olabileceğini göstermektedir.

 6. / *. Mnt_dlb_foot_container {ekran: blok; genişlik: 728px; yükseklik: 90px; * /} / * @ ortam (minimum genişlik: 990 piksel) {.mnt_dlb_foot_container {display: none; }} @ media (min. genişlik: 1148 piksel) {.mnt_dlb_foot_container {display: block;}} * / fireOrSaveJsFunctions (1, fonksiyon () {loadScript ( "//Pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js", {}, fonksiyonu () {} )}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || [!

 7. Amerikan Diyabet Derneği (kaynak www.diabetes.org adresinde bulunmuyor)

 8. Tel Aviv Üniversitesi

 9. Bu konuyla ilgili en son haberler için Obezite / Zayıflama / Zindelik kategorisi sayfamızı ziyaret edin veya Obezite / Zayıflama / Zindelik ile ilgili en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun.

 10. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 11. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407