Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buğulanmış Balığın Faydaları Nelerdir?

Diyetin Rolü

 1. Balık seviyorsanız, ancak tereyağı ya da zeytinyağı sosu ile gelen tüm yağ ve kalorileri sevmiyorsanız, bir vapura ya da sadece bir parşömen kağıdına yatırım yapmayı düşünün. Elinizdeyken, kilo vermeye veya genel olarak sağlıklı bir diyeti sürdürmeye çalışsanız da, çeşitli faydalar sunan bir dizi lezzetli yemek hazırlayabilirsiniz.

Daha Az Kalori ve Düşük Yağ İçeriği

  Omega-3 Yağ Asitleri

  1. Bazı balıklar, özellikle uskumru, albacore orkinos, alabalık ve somon gibi soğuk su yağlı balıklar, Selene Yeager'in "The Doctors Book'a göre iyi bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır Gıda Çözümleri. " Yeager, bu asitlerin kolesterol seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra kalp krizi ve felci önlediğini bildirdi. Kızartma gibi yüksek ısıda pişirme yöntemleri bu sağlıklı asitleri balıklardan uzak tutabilir, ancak buğulaması içeride tutar, böylece vücudunuz bunları kullanır.

  İştah Kontrolü için Protein

  1. Buharda pişmiş balık, diyetörler için özellikle önemli olan düşük kalorili bir protein kaynağıdır, çünkü protein iştahınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. 3 oz. tilapia filetosu, sadece 36 kalori içerirken, 7 g protein sunar. Bir tıp doktoru ve FDA eski komisyoncusu Dr. David A. Kessler, kitabın yazarı olan Dr. David A. Kessler'e göre vücut, proteini karbonhidratlar gibi diğer besinlerden daha yavaş işliyor. Overeating Sonu: Doyumsuz Amerikan İştahını Kontrol Altına Almak. "

  Adaptasyon

  1. Mutfakta denemeyi seviyorsanız, buğulanmış balık iyi bir seçimdir. Morina, tilapia ve beyazlatma gibi hafif aromalı beyaz balıklar, mutfak yaratıcılığı için boş bir sayfadır. Fine Cooking web sitesi, paketleri parşömen kağıtlarından yaparak, otlar ekleyerek ve balıkları 450 derecelik F fırında pişirerek balık buğulamayı önerir. Bitki kombinasyonlarını deneyebilir ve en çok sevdiklerinize karar verebilirsiniz; Fine Cooking, bir gremolata, limon kabuğu rendesi, maydanoz ve sarımsak karışımı kullanmanızı önerir.  Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c