Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bufalo Mozzarella'nın beslenmesi

Hususlar

 1. Adlarını basitçe icat ettikleri kasabadan alan Buffalo kanatlarının aksine - Buffalo, N.Y. - Buffalo mozzarella, sütü peynir yapmak için kullanılan hayvana atıfta bulunur. Buffalo mozzarella, İtalya'da doğdu, ancak dünya çapında üretiliyor. Peynir tadı bakımından zengindir, ancak aynı zamanda kalori yoğun ve yağ oranı yüksektir, bu nedenle tüm diyet planları için uygun olmayabilir.

Kalori

 1. Bufalo mozzarella, sadece 1 onsluk bir porsiyon 79 kalori içerdiğinden göreceli olarak kalorisi yoğundur. Bu, günlük önerilen 2.000 alım miktarının yaklaşık yüzde 4'ünü oluşturur ve diğer birçok gıda maddesinin 1 onsunun sağladığı miktardan daha fazladır: örneğin 1 ons ızgara tavuk, sadece 30 kalori içerir.

Yağ

 1. Buffalo mozzarella'nın kaloride yüksek olmasının nedeni yağ bakımından zengin olmasıdır. Her 1 ons Buffalo mozzarella porsiyonu, 5 gram doymuş yağ ile birlikte 7 gram toplam yağ içerir. Doymuş yağ, kolesterol seviyenizi artırabilen ve kalp hastalığı riskini artıran bir yağ türüdür. Bu nedenle, Amerikan Kalp Birliği'ne göre doymuş yağ toplam kalorinizin yüzde 7'sinden az, toplam yağ ise yüzde 25 ila 35 olmalıdır.

Protein

 1. Buffalo mozzarella biraz protein sağlar, ancak bu besin maddesinden zengin bir kaynak değildir. Her 1 onsluk porsiyonda 4 gram bulunur; bu, bir bardak sütte bulacağınızın yarısıdır. Hücrelerinizi ve dokularınızı geliştirmek ve korumak için protein gereklidir.

Karbonhidratlar

 1. Buffalo mozzarella'nın potansiyel bir yararı karbonhidrat içermemesidir, bu da karbonhidratı azaltılmış diyetler için iyi bir seçimdir. Şubat 2006’da yayımlanan “İç Tıbbın Arşivi” sayısında yayınlanan bir araştırmaya göre, karbonhidratı azaltılmış bir diyet, düşük yağlı bir diyetten daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. [! 1884 => 1130 = 6!

 1. Birçok yüksek yağlı yiyeceklerin aksine, Buffalo mozzarella, kolesterol açısından nispeten düşüktür. Her 1 onsluk porsiyonda sadece 14 miligram kolesterol bulunur - Amerikan Kalp Birliği'nin günlük önerilen 300 miligram limitinin yüzde 5'inden az.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Bufalo mozzarella, zengin bir vitamin ve mineral kaynağı değil, ancak 1 ons peynir, günlük önerilen kalsiyum alımının yüzde 7'sini içeriyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407