Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buğday Pizza Sağlıklı mı?

Sodyumda İzle

 1. Pizza, en sağlıklı fast-food seçeneklerinden biri olabilir - eğer doğru seçimi yaparsanız. Peynir, sos ve et gibi soslar ve herhangi bir çeşni, hepsi de kabuktaki kalorik pizza içeriğine katkıda bulunur. Tam buğdaylı pizza, lifli sebzeler, domates sosu ve az miktarda peynir ile doldurulursa oldukça sağlıklı bir seçim olabilir.

Yağ

 1. Tam buğdaylı pizza birçok faydalı besin içerebilse de, peynirin tepmesi nedeniyle çok fazla yağ içerebilir. Örneğin, tam buğdaylı bir Margherita pizzasının dörtte biri, 13,3 g yağ içeren ve 4,6 g doymuş yağ içeren Doygun yağ, yüksek tüketimle birlikte kalp hastalığı riskindeki artış nedeniyle diyetinizde sınırlandırılmalıdır. Mümkünse, yerine az yağlı peynir seçin.

Protein

 1. Tam buğdaylı pizza, kabukta, peynirde ve et gibi soslarda bulunan iyi miktarda protein içerebilir. Tam buğday Margherita pizzasının dörtte birinin porsiyonunda 15.4 g protein bulunur, bu da proteinin yaklaşık yüzde 28'i 150 lb'dir. kişinin günlük ihtiyacı var. Protein yedikten sonra memnun kalmanıza yardımcı olur ve yiyeceğin mideden ayrılma hızını yavaşlatır. Ayrıca vücudun dokularını inşa etmek ve onarmak için de gereklidir.

Lif

 1. Tam buğday kabuğu, artan lif içeriğinden dolayı normal kabuk üzerinde arzu edilir. Beyaz un, neredeyse faydalı liflerinin tamamından sıyrılarak rafine edilmiştir. Tam buğday Margherita pizzasının dörtte birinin porsiyonunda, 2.000 kalorili bir diyetle günlük değerinizin yüzde 28'ini karşılayan 7 g elyaf bulunur. Protein gibi, lif de yedikten sonra memnun kalmanıza yardımcı olur ve dolgunluk hissi yaratır. Sağlıklı sindirim için de gereklidir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Kepekli pizza birçok temel vitamin ve mineral kaynağıdır. Kabuk, B vitaminleri ve demir ve magnezyum gibi mineraller içeren tam tahıl kaynağıdır. Peynir kemik sağlığı için önemli olan kalsiyum sağlar. Pizzalarınızı sebzelerle doldurmayı tercih ederseniz, ayrıca ek vitaminleri de içerecektir. Domates sosu bir diğer C vitamini kaynağıdır. Ette ayrıca B vitaminleri, E vitamini ve çinko bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407