Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buğday Kreması Yeme Ağırlık Kaybedebilir misiniz?

Yulaf lapasının tadını çıkarmanın lezzetli yolları

 1. Buğday Kreması, Amerika’nın en sevilen kahvaltı yiyeceklerinden biri. USDA, her porsiyonun günlük önerilen demir alımının yarısından fazlasını ve sağlıklı kemikler için çok fazla kalsiyum sağladığını bildirmektedir.

 2. Ekstra lezzet ve beslenme için tarçın veya hindistan cevizi, muz dilimleri, ceviz, badem veya çilek ekleyin.

Yulaf lapasının tadını çıkarmanın lezzetli yolları

 1. Buğday Kreması kilo vermeyi desteklemiyor, ancak diyetinizi artırabilir. Şeker ve katkı maddeleri ile doldurulmuş kahvaltı gevrekleri için bir alternatif olarak kullanın. Daha da iyisi, farina ile pişirin ve kendi lezzetlerinizi ekleyin ya da yulaf ve buğday kepeği gibi tahıllara geçin.

Kremalı Buğday Nedir?

 1. Bu kremalı kahvaltı tabağı, bir tür öğütülmüş buğday çeşidi olan farinadan üretiliyor. Polenta veya yulaf lapası gibi hazırlanabilir ve hafif bir tada sahiptir. Farina bir tam tahıl gevreği değildir, çünkü kepek ve işlem sırasında çıkarılan mikropun bir kısmı ya da tamamı vardır. Ancak, demir ve kompleks karbonhidratın en iyi diyet kaynaklarından biridir.

 2. Tercihlerinize bağlı olarak, Kremalı Buğday Kremasını süt veya su ile servis edebilirsiniz. Sıvıyı kaynatın ve yavaşça farinayı dökün; koyulaşmaya başlayana kadar karıştırın. Çiğ bal, çilek, fındık, tohum, baharat, çiğ kakao ve diğer sağlıklı malzemeler eklemekten çekinmeyin. Başka bir seçenek de hindistancevizi sütü, badem sütü veya inek sütü yerine soya sütü kullanmaktır.

 3. Buğday Kreminin gerçek bir tahıl değil, bir marka olduğunu unutmayın. Markalı ürünü satın alabilir ya da farina satın alabilir ve sevdiğiniz malzemeleri ekleyebilirsiniz. Bir kutu içinde gelen püresi karışımı, Krem Buğday Muz Ceviz, Akçaağaç Kahverengi Şeker, Cinnabon ve Orijinal gibi çeşitli tatlar mevcuttur. Her ürün, kullanılan bileşenlere bağlı olarak farklı bir besin değerine sahiptir.

Krem Buğday Besin Değerinin

 1. Bu nefis bir kahvaltı yemek ağır bir beslenme yumruk paketliyor. Karmaşık karbonhidratları bakımından zengin olan kan şekeri seviyenizi düşürmeden gün boyu sabit enerji sağlar. ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi'nin işaret ettiği gibi, karmaşık karbonhidrat içeren yiyeceklerin çoğu, optimal sağlığı destekleyen lif, vitamin ve mineraller bakımından da yüksektir. Kepekli tahıllar, baklagiller ve sebzeler sadece birkaç örnektir.

 2. Belirtildiği gibi, Buğday Kreması saf farina ile aynı değildir. Ayrıca, bu ürün, her biri farklı içerikler içeren birkaç çeşit halinde gelir. Pişirilmiş zenginleştirilmiş farina porsiyon başına şu besinleri sağlar (bir bardak):

 3. Pek çok tahıl gibi, farina da tiamin, niasin, riboflavin, B6 vitamini ve diğer B kompleks vitaminleriyle doludur. Aynı zamanda az miktarda çinko, magnezyum, potasyum ve florür sunar. Farina zenginleştirilmiş bir besindir, bu yüzden besin değerlerini artırmak için bu vitamin ve minerallerin birçoğu ilave edilir.

 4. Bir porsiyon ayrıca, vücudun ana enerji kaynağı olan glikoza dönüştürülebilen kükürt içeren bir amino asit olan günlük önerilen sistein alımının yüzde 34'üne de sahip. Bu besin antioksidan özellikler gösterir ve bağışıklık fonksiyonunu destekler.

 5. Su ve tuzla (ayrıca zenginleştirilmiş) pişmiş buğday kreması benzer bir besin değerine sahip. USDA'ya göre, bir porsiyon (veya bir bardak) şunları içerir:

 6. Farina ile karşılaştırıldığında, bu ürün şekerde önemli ölçüde daha düşüktür. Ayrıca daha az lif, demir, çinko ve B kompleksi vitaminleri içerir. Bir bardak pişmiş farina günlük önerilen manganez alımının yaklaşık yüzde 20'sini sağlarken, Cream of Wheat bu mineralden yoksundur. Vücudunuzun oksidatif stresle mücadele eden, karbonhidrat metabolizmasını düzenleyen ve kemik oluşumunu destekleyen belli enzimleri üretmek ve kullanmak için manganez ihtiyacı vardır.

 7. Eğer tatlı bir dişiniz varsa, standart çeşitler üzerinde aromalı Buğday Kremini seçmeye istekli olabilirsiniz. Sorun, aromalı çeşitlerin çok fazla şeker toplaması ve katkı maddeleri içermesidir.

 8. Kremalı Buğday Muzlu Ceviz, örneğin 130 kalori, 2 gram protein, 1 gram yağ ve 1 gram lif ve porsiyon başına 12 gram şeker dahil 28 gram karbonhidrat içerir. (bir paket). Günlük önerilen demir alımının sadece yüzde 35'ini sağlıyor, ancak farina kıyasla kalsiyumda biraz daha yüksek. Ana içeriklerinden biri olan karamel rengi, PLOS One'da yayınlanan Şubat 2015 tarihli bir araştırmaya göre potansiyel bir kanserojen maddedir.

Buğday Kreması Besiyor mu?

 1. Bu kahvaltı tabağının dengeli bir diyetin parçası olarak tüketildiğinde kilo almasına neden olması muhtemel değildir. Sadece şeker içermeyen tatsız çeşitler seçtiğinizden emin olun. Ya da saf farina tozu ile yemek yapabilir ve kendi lezzetlerinizi ekleyebilirsiniz.

 2. Kahvaltı gevrekleri ile karşılaştırıldığında, Krem Buğday Kremleri daha besleyici ve şekerler bakımından daha düşük. Aynı zamanda saatlerce enerjilendirmenizi sağlayan, yavaş sindiren karbonhidrat içerir. Buna karşılık kahvaltı gevrekleri, insülin ve kan şekeri artışına neden olan basit şekerlerle ve ardından çarpmalarla doluyor. Bu ürünler oldukça işlenir ve az miktarda besin değerine sahiptir.

 3. Farina ve Krem Buğday, kahvaltı gevreklerinden daha az işlenir, ancak bu mutlaka kilo vermeye yardımcı oldukları anlamına gelmez. AIMS Halk Sağlığı'nda yayımlanan Mayıs 2016 tarihli bir araştırma raporu, buğday tüketimi ile obezite arasında güçlü bir bağlantı olduğunu göstermiştir. Ancak, araştırmacılar tam buğdayın rafine muadili kadar zararlı olamayacağına dikkat çekiyor.

 4. Tufts Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, Amerikalılar ekmek, makarna ve rafine buğday içeren diğer yiyecekleri fazla tüketme eğilimindedir. Bu ürünler kalorileri ve çabuk sindiren karbonhidratları yüksektir, bu yüzden onları kesmek kilo kaybına neden olabilir. Sadece pound paketlemenize değil, aynı zamanda visseral yağ kazancını da artırıyorlar. Öte yandan, kepekli tahılların viseral yağ kitlesini azalttığı gösterilmiştir.

 5. Bu tür yağ dokusu karnınızda birikir ve karaciğerinizi ve diğer hayati organları saran birikir. Harvard Health Publishing'in belirttiği gibi, visseral yağ metabolik sağlığı etkiler ve diyabet ve kalp hastalığı riskini arttırır. Aynı zamanda kadınlarda safra kesesi sorunları ve meme kanseri için önemli bir risk faktörüdür.

 6. Tufts Üniversitesi'ndeki uzmanlar, işlenmiş taneleri diyetinizden çıkarmanızı ve kepekli tahılları doldurmanızı tavsiye ediyor. Ancak yine de bölümlerinizi izlemeniz gerekir. Kepekli buğday karbonhidratı yüksektir ve ölçülü olarak tüketilmelidir.

 7. BMJ'de yer alan bir Haziran 2018 incelemesi, karbonhidratların genel sağlık üzerindeki etkilerini değerlendirdi. Araştırmacıların belirttiği gibi, farina gibi kaba öğütülmüş tahıllar daha besleyicidir ve beyaz pirinç ve diğer rafine tahıllardan daha düşük bir glisemik indekse sahiptir. Glisemik indeks, karbonhidrat içeren yiyeceklerin kan glukoz seviyeleri üzerindeki etkisini gösterir. Bununla birlikte, kepekli tahıllar hala mikrop ve kepek bozulmadan olduklarından daha faydalıdır.

 8. Buğday Kreması, çoğu diyet için sağlıklı bir katkı olabilir. Ölçülü olmaktan hoşlanıyorsanız ve günlük kalori hedeflerinize sadık kalırsanız, kilo alma ihtimaliniz yoktur. İşlenmemiş tahıllar, yüksek oranda lif ve besin içeriğinden dolayı daha iyi bir seçimdir.

 9. Yulaf ezmesi, örneğin, porsiyon başına 4 gram lif ve 5 gramdan fazla protein (bir fincan pişirilmiş) sağlar. Aynı zamanda iyi bir çinko, magnezyum, manganez, potasyum, demir, lutein ve zeaksantin kaynağıdır. Hem protein hem de lif iştah kontrolünü iyileştirebilir ve kilo kaybını kolaylaştırabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407