Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Buğday Ekmeği Ne Kadar Sağlıklı?

Bilişsel İşlevini Koru

 1. Tam buğday ekmeğini daha yüksek besin değeri için seçiyorsunuz, ancak birçok markanın etiketlerini okuduktan sonra, beyaz ekmek kadar fazla şeker ve ek şeker ve dolgu maddesi içermediğini fark ediyorsunuz. Tüm buğday ekmekleri eşit yaratılmamıştır. Tam buğday ekmeği, sadece tam buğday unu ile yapılmışsa beyaz ekmeğe göre daha sağlıklıdır.

Önemi

 1. Harvard Halk Sağlığı Okulu, Amerikan Kalp Birliği ve ABD Tarım Bakanlığı'ndaki sağlık uzmanları, günlük olarak daha fazla tahıl tüketmenizi tavsiye ediyor. Tam buğday ekmeğinde bulunanlar gibi tam tahıllardaki beslenme ve lif kalp hastalığına, kansere, diyabete ve sindirim rahatsızlığına karşı koruyabilir. Buğday ekmeği, Tıp Enstitüsü tarafından yapılan günlük lif alım tavsiyelerine ulaşmanıza yardımcı olabilir - 50 yaşından küçük kadınlar için günde 26 gram, 50 yaşından küçük erkekler için günlük. [! 467 => 1130 = 3!

 1. Seçtiğiniz tam buğday ekmeği türü sağlık üzerindeki nihai etkisini belirler. Ticari olarak hazırlanmış bazı buğday ekmeği markaları 69 kalori ve 1.9 gram lif içerir, bu da beyaz ekmeğe neredeyse aynıdır. Bu markalar genellikle buğday unu veya zengin unu ilk madde olarak adlandırırlar ve tam tahıllar listede daha düşük sıralanır. Buğday unu sadece yüzde 25 tam buğdaydır ve diğer yüzde 75 ise rafine beyaz undur.

Etiket Okuma

 1. İlk madde olarak "tam buğday unu" olan tam buğday ekmeğini arayın. En besleyici tam buğday ekmeğinin lif içeriği, dilim başına 3 gram veya daha fazla olmalıdır. Listedeki içerik maddeleri ne kadar az olursa o kadar iyi, sadece tam buğday unu, su, maya, tuz ve belki de ilave bir tatlandırıcı içeren ekmekleri arayın, Dr. William Sears ve Martha Sears, R.N. kendi Web sitesinde.

Beslenme Bilgisi

 1. Tam buğday ekmeği beyaz ekmeğe oranla daha fazla protein ve lif içeriyor. Bağışıklık ve karbonhidrat sindiriminde gerekli olan çinko miktarını dört katına kadar sağlar. Tam buğday ekmeği ayrıca kırmızı kan hücresi büyümesine yardımcı olarak oksijen dolaşımını destekleyen iki besin olan daha fazla folik asit ve demir içerir. Aynı zamanda vücudun şeker ve yağı sindirebilmesi için gerekli bir mineral olan daha fazla kroma sahiptir.

Seçenekler

 1. Yüzde yüz tam buğday ekmeği sağlıklı bir seçenektir, ancak ilave lif ve beslenmeden yararlanmak için diğer tam tahıllı ekmekleri de seçebilirsiniz. Yulaf kepeği, çavdar ve yazıldığından sağlıklı ekmeklerde ilk madde olarak listelenen diğer unlardır. "Beyaz" tam buğday ekmeği normal buğday ekmeklerine daha lezzetli bir alternatif olarak pazarlanmaktadır. Bir albino çeşidinde buğday ile yapılır ve daha yumuşak bir doku elde etmek için ekstra bir işlem aşamasından geçer. En az işlenmiş seçeneklerin seçilmesi tercih edilirken, beyaz kepekli ekmek genellikle normal beyaz ekmekten daha iyi bir seçimdir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407