Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu İtalyanların Yağlanmamasının Sebebidir

Kurşun geçirmez Çikolatalı Cupcakes

 1. İtalyanlar şişmanlamıyor, İtalyan yemeği ve yaşam tarzını tarif etmek için kullanılan popüler bir deyiş. İtalyanlar meşhur yiyeceklerine adanmışlardır, ancak şişmanlık oranları Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer ülkelere göre oldukça düşük. Makalede, İtalyanca olarak gurur duyduğumda, size iyi beslenmeniz ve kilo vermeniz için bazı ipuçları sunacağım; ve hala la dolce vita tadını çıkarın!

İtalyanlar Makarna ve Pizza Ülkesinde Nasıl Şişmanlamaz?

 1. İtalya, bol miktarda pizza, makarna ve diğer nefis öğünlere rağmen obezitenin ve fazla kilonun nadir olduğu bir Akdeniz ülkesidir. Öyleyse soru şu ki, biz de öğrenebileceğimiz İtalyan diyeti sırrı mı?

 2. Birçok çalışma, bir Akdeniz diyetinin kanser ve kalp hastalığı riskini azaltmaktan, daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam sürdürmeye kadar pek çok sağlık yararına sahip olduğunu buldu. Ancak, çeviride bir şeyler kayboluyor olmalı. Fettuccini Alfredo ve peynir yüklü biberli pizza gibi Amerikalıların en sevdiği İtalyan yiyeceklerinin çoğu, her şey ancak sağlıklı.

 3. Anavatanım, İtalya'ya yakın bir zamanda yaptığım gezide, İtalyanların neden yağlanmadığını kendim görmeye karar verdim. Yolculuğum Verona'da (ailemin yaşadığı yer) kuzey İtalya'da, Veneto bölgesinde başladı ve 15 gün sonra Amalfi kıyılarında güneye daha da sona erdi. Ailem ve akrabalarımla zaman geçirmekten başka, misyonum blogumda sizinle paylaşabileceğim daha fazla bilgiyi bulmaktı - İtalya'daki insanlar lezzetli Akdeniz yemeklerinin tadını çıkarmayı nasıl başardılar, hala sağlıklı ağırlıkları koruyorlardı. Öyleyse, bu makalede size bazı ipuçları, küçük sırlar, İtalyanların neden şişmanlamadığını gösteriyorum:

Yavaşça yemek yiyin

 1. İtalyanların, diğer bazı Akdeniz ülkeleri gibi, yeme deneyiminden gerçekten nasıl zevk alacağlarını bildikleri çok net bir şekilde ortaya çıktı. Akşam yemeğinde yemek yerken sosyalleşip rahatlarlar. Akşam yemeğinden önce ve sonra, İtalya'daki çoğu insan passeggiata denilen sakin bir kasabada dolaşıyor. Akranlar birlikte yürür, konuşur ve değerli bir gelenektir. [! 771 => 1140 = 3!] Eskiden İtalya ve ABD'de yaşayan biri olarak, klasik İtalyan diyetinin Amerikan-İtalyan restoran menüsünde gördüğümüzden çok farklı olduğunu söyleyebilirim. İtalya'daki insanlar sebzeler, meyveler, balıklar, fasulye, domatesler, kümes hayvanları, kepekli tahıllar, zeytinyağı, kırmızı şarap, süt ürünleri bakımından zengin bir diyetin tadını çıkarırlar ve çok az kırmızı et tüketirler.

 2. Genellikle, İtalyanlar güne bir cornetto (küçük bisküvi) veya tahıllarla birlikte sütlü / sütlü çok küçük bir kahvaltı ile başlar. Öğle yemeği ülkenin her yerine ve aileden aileye değişir, fakat normalde salata ve sandviç gibi bir "1. tabak" ve "2. tabak" ya da küçük bir parça tavuk veya balık ve ardından bir miktar makarnadan oluşan küçük bir tabaktan oluşur. sebzeler.

Tam Olduğunuzda Durun

 1. İtalya'daki birçok insan kalorilerle ilgilenmiyor çünkü genellikle doydukları zaman yemek yemeyi bırakıyorlar. İtalyanlar, çoğunlukla kentsel alanlarda, çok sayıda bisiklet sürerek ya da yürürken, aktif bir yaşam tarzı yönetiyor. Dahası, genellikle tatlı tatlılar yerine meyvelerle tatlı bir dişi tatmin ederler.

Kalite ve Miktar Dengesi

 1. İtalyanlar yiyeceklerin kalitesini ve miktarını dengeliyor - çok fazla yağ değil, sadece biraz kırmızı et, bir sürü tavuk, hindi ve balık ve yeteri kadar karbonhidrat.

 2. Ekstra sızma zeytinyağı, salatalarda ve yemeklerde yaygın olarak kullanılan, tercih edilen zeytinyağıdır. Ancak, genellikle ABD'de insanlar zevk aldıkça ekmek dunking masasında bulamazsınız. İtalya'daki insanlar tekli doymamış yağın tadını çıkarırlar, ancak aşırıya kaçmazlar. Bu sağlıklı yağlar doymuş veya trans yağlardan çok daha iyidir, ancak zeytinyağı da bir yağdır ve sınırlı miktarda tüketilmesi gerekir.

Ev Yapımı Yemeklerin Keyfini Çıkarın

 1. Fasulye, birkaç kalori için daha uzun süre dolmak üzere çözünür lif ve protein bakımından yüksek olan Toskana diyetinin harika bir parçasıdır. Pasta e fagioli ve ribollita çorbası, fasulyeli 2 popüler sağlık yemeğidir.

 2. Balzamik sirke, salata ve diğer yiyecekleri tatlandırmak için serbestçe kullanılan, İtalya'nın diğer lezzetli, çok düşük kalorili bir ürünüdür.

 3. Güneye doğru enginar, taze balık, otlar, dev limon ve kapari, sağlıklı ve lezzetli mutfağa katkıda bulunur. Makarna tipik olarak biraz zeytinyağı veya sebze ve domates sosu ile ve her zaman küçük porsiyonlarda servis edilir. Kişisel olarak en çok sevdiğim şey, mutfak sırlarının nesilden nesile aktarıldığı, küçük çocukların her zaman mutfakta olduğu gibi - ustalardan öğrenme -. Bir İtalyan olarak, annemden yemek yapmayı öğrendim ve ev yapımı yemekleri çok seviyorum - ve belki de beslenme uzmanı olmanın sebeplerinden biriydi.

“Diyet” yapmayın

 1. İtalyanlar iyi yemek yemeyi öğrendiler ve ara sıra tatlı bir şeyin tadını çıkardılar; Bu çok doğru! Çünkü insanlar diyet yapmaya devam ettiklerinde genellikle depresyona giriyor ve daha fazla kilo alıyorlar. Bu nedenle, bir dahaki sefere İtalyan yemeği havasında olduğunuzda, sadece Romeo ve Juliet ülkesinden esinlenerek, dengeli bir Akdeniz diyetinin tüm sağlık yararlarını içeren bir yemek hazırlayın.

 2. Makarna ve kızarmış yiyecekler üzerine krem ​​sos atlamaya çalışın. Bunun yerine, basit bir sebze makarna sosu, domates salatası için gidin ve biraz zeytinyağı kullanın. Dahası, baharat için limon, ot, kapari, sirke ve diğer düşük kalorili yiyecekleri kullanın.

 3. İtalyanlar genellikle oldukça büyük ABD'lerimizden daha küçük porsiyonlar yerler. Bir İtalyan yemek zamanı, ailenin ve / veya arkadaşların büyük bir şirketinde geçirilen rahat bir fırsat olmalıdır.

 4. Birçoğumuz o kadar yoğun bir yaşam sürüyor ki, yemeklerin çoğu zaman sonradan görülebildiği ve uygunluğun merkezi yemek zamanı hedefi haline geldiği bir yaşam sürüyor. Yemekleri bilgisayar ekranlarının önündeki masalarımızda veya TV'nin önündeki evde donmak nadir değildir. Bazı sağlıklı İtalyan yemeklerini arayın ve evde hazırlamaya çalışın. Evde yemek yapmak ve abur cuburdan ve restoran yemeklerinden kaçınmak, İtalyanların şişmanlamama nedenlerinden bazılarıdır. Bu yüzden daima ev yapımı yiyecekleri tercih edin ve yedikten sonra aktif olmaya çalışın. Vaktiniz yoksa veya evden ayrılmak istemiyorsanız, işte evde yapabileceğiniz bazı sağlıklı egzersizler.

 5. Makalemizi beğendiyseniz, lütfen Facebook Sayfamız gibi. Bizi Pinterest ve Google+ üzerinde de bulabilirsiniz.

 6. Bu makale, yourhealthtube.com adresinin izniyle yayınlanmıştırDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407