Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu Japon fabrikası genişletilmiş gençliğin anahtarı olabilir

Bu Japon fabrikası genişletilmiş gençliğin anahtarı olabilir

 1. Vücudun hücresel düzeyde sağlığı koruma şeklinin bir kısmı otofaji süreci içinde. Bu, döküntülerin birikmesini önlemek için kendi kırılmış ve kullanılmayan kısımlarını atma hücrelerini içerir.

 2. Otofaji etkili olmazsa, biriken hücresel enkaz zararlı olabilir, sağlıklı hücreleri strese maruz bırakır ve kanser de dahil olmak üzere bir dizi hastalık ve durumun gelişmesine katkıda bulunur.

 3. Önceki araştırmalar, aralıklı oruç ve egzersiz de dahil olmak üzere otofajiyi indüklemenin veya artırmanın birkaç yolu olduğunu göstermiştir.

 4. Bu kendi kendini yenileyici hücresel sürecin geliştirilmesine yardımcı olabilecek bazı bileşikler de var. Yeni bir çalışmada, Avusturya'daki Graz Üniversitesi'nden araştırmacılar flavonoidler adı verilen özel bir bileşik sınıfına dönüştüler.

 5. Bunlar, birçok ortak bitkide bulunan doğal olarak ortaya çıkan maddelerdir, kanıtlanmış bir antioksidan etkisi, araştırmacıların hücresel sağlığı koruduğuna ve vücudun sayısız hastalıklara karşı korunmasına yardımcı olabileceğine inanır.

 6. Otofaji, çalışma yazarı Profesör Frank Madeo, Ph.D., "gereksiz materyalleri, özellikle toplanmış proteinler gibi hücresel çöpleri" elden çıkaran "temizlik ve geri dönüşüm işlemi" olduğunu açıklıyor. [! 4992 => 1140 = 1!

Koruyucu etkileri olan bir bitki maddesi

 1. Araştırmacılar nihayetinde 4,4'-dimetoksikolkon (DMC) olarak bilinen bir bileşikte durdu. Bu flavonoid, Angelica keiskei'de veya Japonya'ya özgü havuç ailesinden bir bitki olan ashitaba'da oldukça bulunur.

 2. Japon geleneği, ashitaba bitkisini büyük saygı gösteriyor ve bu güne kadar Japon botanik tıbbının önemli bir bileşeni.

 3. Mevcut çalışmanın bulguları sayesinde, ashitaba'nın yararlarına ilişkin kanıtlar katlanarak toplanıyor. Prof. Madeo, “Geleneksel tıbbi halk masalları için bilimsel bir gerekçe bulmak her zaman iyidir” dedi. [! 4992 => 1140 = 2!

 4. Meyve sineği ve solucan hücreleri üzerinde yapılan diğer deneyler aynı sonuçları vermiştir. Araştırmacılar “Dikkat çekici bir şekilde, kronik DMC tedavisi [!...

 5. Son olarak, Prof. Madeo ve arkadaşları, bileşiğin farklı insan hücreleri üzerindeki etkisini test ettiler ve aynı pozitif sonucu teyit ettiler, ancak araştırmacılar gerçek kesinliğin ancak gelecekteki klinik çalışmalardan gelebileceği konusunda uyardılar.

 6. "Deneyler, DMC'nin etkilerinin insanlara geçebileceğini gösteriyor, ancak dikkatli olmamız ve gerçek klinik denemeler için beklememiz gerekiyor."

 7. Araştırmacılar, buradan bir sonraki adımda, DMC'nin kalp hücreleri üzerindeki koruyucu etkisinin maddenin kemirgenleri de yaşlanmaya karşı koruyacağı anlamına geldiğini değerlendiren daha ayrıntılı bir çalışma yapacaklarını söylüyorlar. -ilgili hastalıklar.

 8. Araştırmacılar nihayetinde 4,4'-dimetoksikolkon (DMC) olarak bilinen bir bileşikte durdu. Bu flavonoid, Angelica keiskei'de veya Japonya'ya özgü havuç ailesinden bir bitki olan ashitaba'da oldukça bulunur.

 9. Japon geleneği, ashitaba bitkisini büyük saygı gösteriyor ve bu güne kadar Japon botanik tıbbının önemli bir bileşeni.

 10. Mevcut çalışmanın bulguları sayesinde, ashitaba'nın yararlarına ilişkin kanıtlar katlanarak toplanıyor. Prof. Madeo, “Geleneksel tıbbi halk masalları için bilimsel bir gerekçe bulmak her zaman iyidir” dedi. [! 4992 => 1140 = 2!



Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407