Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu Diyetisyen Bizi Kalbimizde Sağlıklı Kırmızı Kadife Keki ile Şaşırttı

Alt satırda

 1. Üstüne gel, kırmızı kadife keki karışımları ve boyalar - bu Sevgililer Günü'nde kalplerin pancarla atmasını atıyoruz. Sonuçta, midenin kalbe giden yol olduğunu söylüyorlar ve bu durumda, bu gerçekten doğru!

 2. Ben bir diyetisyen olduğum için, insanlar benim partimde yaptığım muamelelerin bir yerlerde gizli bir sebzeye sahip olma zorunluluğunu yakaladılar. Pancarları keklere ya da kek, kek ve kurabiye gibi diğer unlu mamullere eklemenin püf noktasını öğrendim: pancar tozu!

 3. Öğütülmüş, kuru pancarlardan yapılan pancar tozu, hala tüm sebzenin güçlü besinlerini ve antioksidanlarını içerir. Ayrıca glutensiz ve yapay kırmızı gıda boyaları için harika bir alternatif. Çocuklarının beslenme kaynaklarını çeşitlendirmek isteyen anneler, bu fonksiyonel pudranın bir porsiyonunu çorbalara ve tatlılar dahil olmak üzere unlu mamullere kolayca ekleyebilirler.

 4. İşte pancarda bulunan faydaları "pancar" haline getirememenizin birkaç nedeni.

1. Pancar kan basıncını kontrol altında tutmanıza yardımcı olur

 1. Amerikan Kalp Derneği'ne göre, Amerikan yetişkinlerinin neredeyse yarısı yüksek tansiyona sahiptir - şaşırtıcı bir istatistik, çünkü yüksek tansiyon, kalp yetmezliği de dahil olmak üzere diğer hastalıkların öncüsüdür. Yüksek miktarda nitrat içeren pancar ekleyerek riskinizle mücadele edin.

 2. Nitratlar vücuttaki nitrik okside dönüştürülür. Bu, kan damarlarını gevşeten ve genişleten, içlerinden daha fazla kanın serbestçe akmasını sağlayan ve kan basıncınızın yükselmesini engelleyen bir moleküldür. Nitrik oksit ayrıca vücudunuzun oksijeni daha verimli kullanmasına yardımcı olur.

 3. Bir çalışmada, kalp yetmezliği olan 20 yaşlı yetişkin, diyetlerine ek olarak, bir hafta boyunca günlük pancar suyu içti. Araştırmacılar, çalışma katılımcılarının kan basıncında bir azalma olduğunu buldu.

2. Pancar bağışıklık sistemini güçlendirir

 1. Pancarlar C vitamini bakımından yüksektir, hepimiz soğuk algınlığının ilk işaretine geldiğimiz vitamin. Bunun sebebi bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için çalışmasıdır. Özellikle kışın koklama belirtileri mükemmel olmadan önce, sebze repertuarınıza pancar, biber ve ıspanak gibi sebzeleri dahil etmek.

 2. Salatalara, tahıl kaselerine pancar ekleyin veya bir sebze karışımı için onları kızartın. Daha da iyisi, diğer meyve ve sebzelerle karıştırıcınıza kavrulmuş pancar ekleyerek smoothie pembenizi Sevgililer Günü ruhuna çevirin.

3. Pancar dayanıklılığınızı artırmanıza yardımcı olabilir

 1. Ciddi bir sporcu olsanız da veya sadece son rekorunuzu kırmak istiyorsanız, diyetinize pancar suyu ekleyin ve dayanıklılığınızın yüksek vitese geçmesini izleyin. Bu sihir değil, ancak daha iyi dayanıklılığa katkıda bulunan bu nitratların gücüdür (yukarıda belirtildiği gibi). Hücrelerinizdeki mitokondrinin etkinliğini artırarak çalışırlar. Bunlar hücrenin enerji santrali.

Kalp "pancar" keki

 1. Sevgililer Günü’nde, onları çok lezzetli bir besin takviyesi olan keklerle sevdiğiniz özel birine gösterin. Kalp "pancar" cupcakes için bu tarif yapmak kolaydır ve hazır ve yapay aromalı tatlılar için akıllı bir alternatif. Bu tarifin pancar tozu katmanın en sevdiğim yollarından biri olduğunu söylediğimde bana güvenin.

 2. Sebze bazlı un yapan bir şirket olan Live Glean'in pancar tozunu seviyorum. Ayrıca ihtiyacı olan topluluklara geri dönmeye adamıştır. (Not: Ürünlerinden bahsettiğim için Live Glean'den tazminat almıyorum.)

 3. Bitmeye başla: 45 dakika

 4. Porsiyon: 12 top kek

 5. Birisine sağlıklarına ne kadar önem verdiğini göstermek için bir toplu iş hazırla - ve kalp de!

 6. Maggie Michalczyk kayıtlı bir diyetisyen ve @onceuponapumpkin'in ardındaki ses. Onun blogu ve Instagram, yıl boyu balkabağı olan her şeye adanmıştır. Maggie, lisans eğitimini Michigan State Üniversitesi'nden diyetetik dalında aldı ve diyet stajını Chicago'daki Aramark ile tamamladı. Beslenme iletişimi tecrübesiyle Maggie, başkalarının daha sağlıklı hayatlar yaşamasına yardımcı olmak için beslenme mesajlarını paylaşmayı seviyor. Mutfakta sağlıklı tatlılar yapmadığında, Maggie yeni bir antrenman dersi deniyor ya da kombucha içiyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407