Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Browniler Sağlıklı Diyete Nasıl Uyuyor?

Servis Önerileri

 1. Sağlıklı beslenmenin kek içermediğini düşünüyorsanız, bir tane daha geleceğinizi düşünebilirsiniz. Brownies ideal sağlık gıdası olmayabilir, ancak birkaç şaşırtıcı sağlık faydası vardır. Ek olarak, basit tarif ikameleri yağ miktarını ve kalorileri azaltabilir, bu da tatlılarınızı biraz daha günahkâr hale getirebilir. Son olarak, arzu ettiğiniz yiyecekleri yemenin psikolojik bir yararı vardır, bu da aslında diyetinize devam etmenize yardımcı olabilir. Brownies getir.

Çikolatanın Faydaları

 1. Çikolata, vücudunuzun hastalık ve yaşlanma ile savaşma yeteneğini artırabilen flavanoller olarak bilinen antioksidan bileşikler içerir. Harvard Üniversitesi bilim adamları tarafından "Beslenme ve Metabolizma" da yayınlanan 2006 tarihli bir inceleme, bu flavonollerin daha da fazla yarar sağlayabileceğini buldu; kalp-damar hastalıkları, kan basıncı ve kolesterol riskini azalttığı görülüyor. 2008 yılında “Amerikan Klinik Beslenme Dergisi” nde yayınlanan bir çalışmada, koyu çikolata ve kakao yemenin kan basıncını düşürebildiği tespit edildi. Bununla birlikte, yağ ve şeker ilavesi bu sağlıklı etkilere karşı koyma eğilimindedir.

Ayrılmanın Faydaları

 1. "Her şeye sahip olabilirsin - hepsi bir gün içinde değil," Tufts beslenme uzmanı Susan Roberts, 2009 yılında MSNBC’ye verdiği demeçte. sizi tatmin edici yiyeceklerden mahrum bırakıyor olabilir. Bunun yerine, bazı beslenme uzmanları kendinize küçük "hileler" vermenizi önerir. Küçük bir kek yemek, diyetinizi üflemeden özleminizi azaltabilir. Atıştırmalıklarınızı 100 veya 200 kalori ile sınırladığınızdan ve meyve ve yoğurt gibi çoğunlukla sağlıklı tatlılara sadık kaldığınızdan emin olun.

Brownie-İlişkili Riskler

 1. Çikolata biraz sağlıklı olabilir, ancak kekler çok iyi değildir; Onlar kalori, şeker ve yağ ile doludur. Tek bir kahvehane kekinde 400'den fazla kalori ve bol miktarda 20 gram yağ bulunabilir, ancak az miktarda besin sağlayabilir. Sonuç: Bu kek, normal bir 2.000 kalorili diyet için günlük kalorilerin beşte birini sağlasa da, daha fazlası için hala aç hissedebilirsiniz.

Yemek tarifi değişimleri

 1. Keklerin sağlıksız yönlerinden kaçınmanın en kolay yolu, kekinizi daha iyi malzemelerle yeniden tasarlayarak onları uzaklaştırmaktır. "Good Morning America", kremsi ve nemli bir doku sağlamak için ipeksi tofu kullanmak yerine, tereyağı veya yağ içermeyen bir kek tarifi yayınladı. Yağ yerine elma püresi veya balkabağı püresini de kullanabilirsiniz. Yüksek kaliteli bitter çikolata kullanmak, tatlılarınızın kalitesini de yükseltmenize yardımcı olabilir.

Çözümleri

 1. Sonuçta, bütün gün kek yiyip sağlıklı kalmanın imkanı yok. Bununla birlikte, sağlıklı kekler pişirmek - ve onları ılımlı bir şekilde yemek - bir diyete bağlı kalırken akıl sağlığınızı korumanın güvenli bir yoludur. Susan Roberts, hafta sonları meyveye yapışmayı tavsiye eder, sonra da haftasonu muamelesi olarak kendinize zengin bir tatlı sunar. Meyveler neredeyse bitter çikolata kadar antioksidan yararları vardır ve çok daha sağlıklı seçeneklerdir. Çoğu zaman akıllı seçimler yaparak, kekleri sağlıklı beslenmenize sığdırabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407