Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Brie Peynirinin Besinsel İçeriği

B Vitaminleri

 1. "Peynir Kraliçesi" adı verilen Brie peyniri, inek sütünden elde edilen yumuşak bir peynirdir. Yerel markette Brie olarak etiketlenen peynirlerin çoğu pastörize edilir, ancak çiğ süt çeşitleri özel peynir dükkanlarından ve Internet'ten edinilebilir. Çiğ süt istiyorsanız, Brie, 60 yaşın altındaki, ya Fransa’yı ziyaret etmeniz ya da kendinizinkileri kendin yapmalısın; Ancak, Amerika Birleşik Devletleri kanunları, taze, pastörize edilmemiş peynirlerin satışını engellemektedir.

Temel Beslenme

 1. 1 oz. Brie peynirinin porsiyonunda 94.9 kalori ve 7.9 g yağ bulunur. Bu peynir yağda oldukça yüksektir; Kalorilerin yüzde 75'i bu makro besinlerden geliyor. İdeal olarak, günlük toplam kalorinizin yüzde 20 ila 35'inden fazlası aşırı kilo alımını önlemek için yağdan gelmelidir. Ayrıca doymuş yağınızı "kötü" yağ cinsinden almanız da günde 15 g'dan fazla olmamalıdır. Brie peyniri içindeki yağın yarısından fazlası doymuş yağdan gelir: ons başına 4.9 g. Diyetinizde çok fazla doymuş yağ olması, koroner kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Bir gram Brie peyniri fazla miktarda karbonhidrat almazken - 0,1 g - protein kaynağı olarak işlev görür. 1 oz. Brie'nin bir kısmı, 5.9 g protein veya Tıp Enstitüsü tarafından günlük tüketim için önerilen 46-56 g'nin yüzde 10.5 ila 12.8'ini sağlar.

Vitaminler

 1. Brie peyniri, B-12 ve B2 vitaminlerinin iyi bir kaynağı olarak hizmet ediyor. Brie'nin bir onsu, günlük ihtiyaç duyduğunuz B-12 vitamininin yüzde 8,7'sini, sinirlerinizin ve kırmızı kan hücrelerinin sağlığı için hayati bir besindir. Diyetinizde yeterli B-12 vitamini olmadan, kas zayıflığı, idrar kaçırma, demans ve ruh hali değişimleri gibi çeşitli nörolojik ve psikolojik problemlerden muzdarip olabilirsiniz. Aynı zamanda riboflavin olarak da bilinen B2 Vitamini, Brie peynirinde de bulunur. 1 oz başına günlük önerilen değerin yüzde 7,8'i var. hizmet. Bu vitamin serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar.

Mineraller

 1. Bir ons Brie peyniri, vücudunuzun her gün ihtiyaç duyduğu selenyum ve fosforun yaklaşık yüzde 5'ini sağlar. Diyetinizdeki selenyum, çevresel ve serbest radikal saldırıların verdiği zararı engelleyen bir antioksidan sunar. Brie peynirinde bulunan fosfor, kemikleriniz ve dişleriniz için önemlidir; Aynı zamanda böbreklerinizden atığı uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Hususlar

 1. Brie peyniri yüksek seviyede sodyum içerir - ons başına 178.6 mg. Bu, önerilen günlük 2.300 mg sodyum miktarının yüzde 8'ini oluşturur. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, düzenli olarak çok fazla sodyum tüketmek yüksek tansiyon geliştirme şansınıza katkıda bulunuyor ve Amerikalılar önerilen miktarın iki katından fazlasını alıyor. [! 842 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407