Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Brewer # x27; s Maya: Yararları, Yan Etkileri ve Daha Fazlası

Bira mayası nedir?

 1. Bira mayası, bira ve ekmek üretiminde kullanılan bir bileşendir. Tek hücreli bir mantar olan Saccharomyces cerevisiae'den üretilmiştir. Bira mayası acı bir tada sahiptir.

 2. Bira mayası da besin takviyesi olarak kullanılır. Vücudunuzun normal kan şekeri seviyelerini korumasına yardımcı olabilecek zengin bir krom kaynağıdır. Aynı zamanda bir B vitamini kaynağıdır.

 3. Bira mayası probiyotik olarak kabul edilir ve sindirime yardımcı olmak için kullanılır.

Brewer'in mayası ne işe yarıyor?

 1. Bira mayası, sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlayan küçük organizmalar (mikroflora) içerir.

 2. Bira mayası bir besin takviyesidir ve enerji seviyelerini yükseltebilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Bu zengin bir kaynak:

 3. Ayrıca sağlayan harika bir B vitamini kaynağı:

Bira mayasının faydaları nelerdir?

 1. Bira mayasının probiyotik özellikleri, ishali önlemede etkili bir yol yapabilir. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, sindirim sisteminin diğer bozukluklarını tedavi etmek için kullanılmıştır:

 2. Bira mayası enerji sağlayabilir ve sağlıklı cilt, saç, gözler ve ağızın korunmasına yardımcı olabilir. Sinir sistemini desteklemede ve bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olabilir.

 3. Bira mayasındaki krom, glukoz toleransını artırarak tip 2 diyabet hastaları için şeker seviyelerinin kontrolüne yardımcı olabilir.

Bira mayasının yan etkileri nelerdir?

 1. Bira mayalarını almadan önce sağlık uzmanınızla konuşmalısınız. Bira mayası gibi takviyeler bazı ilaçlarla etkileşime girebilir.

 2. Bira mayasının yan etkileri genellikle hafiftir. En sık görülen yan etkiler aşırı gaz, şişkinlik ve migren benzeri baş ağrılarıdır.

 3. Bira mayalarını almayı bırakın ve göğüs ağrısı, boğaz veya göğüste sıkışma ya da nefes almada zorluk çekiyorsanız derhal sağlık sağlayıcınıza başvurun. Bu yan etkiler bira mayasına alerjik reaksiyon gösterebilir.

 4. Bira mayası bir B vitamini kaynağıdır, fakat B-12 içermez. Yetersiz miktarda B-12 anemiye neden olabilir, bu nedenle diyetinizde B-12 kaynaklarının bulunduğundan emin olmak önemlidir.

Bira mayası yönetiliyor mu?

 1. Bira mayası toz, pul, sıvı veya tablet halinde bulunur. Aynı zamanda bira ve bazı ekmek türlerinde bir bileşendir.

 2. Ortalama yetişkin dozu günde bir ila iki çorba kaşığı şeklindedir. Yiyeceklere eklenebilir veya su, meyve suyu veya sallama suyu ile karıştırılabilir.

Bira mayasının riskleri?

 1. Bira mayası gibi takviyeleri almadan önce sağlık uzmanınıza danışın. Bira mayası almak için özel bir hazırlık gerekmez. Toz form tek başına alınabilir veya yiyecek veya içeceklere eklenebilir.

 2. Doktorunuz, olası yan etkileri kontrol etmek için başlangıçta daha küçük dozlarda bira mayası almanızı önerebilir.

 3. Bira mayası farklı ilaç türleri ile etkileşime girebilir. : Eğer kullanırsanız, mayayı almadan önce doktorunuzla konuşun!

 4. Hamileyseniz veya emziriyorsanız, mayayı almadan önce sağlık uzmanınıza danışın. Santral venöz kateteriniz veya aşağıdaki durumlardan herhangi biri varsa da dikkatli olmalısınız:

 5. Sağlık sağlayıcınızı ziyaret etmeden önce sahip olduğunuz koşulların ve aldığınız ilaçların bir listesini yapmayı yararlı bulabilirsiniz. Bu şekilde, bira mayasının sağlık gereksinimlerinize uygun olup olmadığını belirlemek için birlikte çalışabilirsiniz.

 6. 40 mg gliklazid alıyorum ve şekerim hala çok yüksek. Bira mayası bana yardım eder mi?

 7. Diyabet tedavi planınıza eklenmiş bira mayası yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar var. Bu, önce doktorunuzla görüşülmesi gereken bir şey. Dozajı ve olası yan etkileri daha iyi anlamak için daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Tanımlanan sorunlardan biri, bira mayalarının belirsiz dozlarıyla ilgilidir. Bira mayası belirtilen bir hipoglisemik ile kullanıldığında ani ve acil düzeyde düşük kan şekeri rapor edilmiştir. Bu sizin karar vereceğiniz bir şeyse, sizin için iyi bir seçimdir, düşük dozlarla başlayın ve kan şekerlerinizi çok dikkatli izleyin.

 8. Bira mayası gibi takviyeleri almadan önce sağlık uzmanınıza danışın. Bira mayası almak için özel bir hazırlık gerekmez. Toz form tek başına alınabilir veya yiyecek veya içeceklere eklenebilir.

 9. Doktorunuz, olası yan etkileri kontrol etmek için başlangıçta daha küçük dozlarda bira mayası almanızı önerebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407