Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Böğürtlen Brendi'nin Faydaları

İyiliğin Yararları

 1. Brandy ismini Hollandaca brandewijin kelimesinden ya da yanmış şaraptan alıyor. 17. yüzyılda yaşayan Hollandalı tüccarlar, taşıma sırasında korumak için damıtılmış şarabı damlattı. Brendi, şarabın pişirilmesiyle damıtılır, bu da su yanıp buharlaşırken alkolün yoğunlaşmasına neden olur. Alkol, brendi bırakarak soğudukça sıvılaşır. Brendi üzümlerden ve böğürtlen gibi diğer meyvelerden yapılır. Blackberry brendi popüler bir aperatifdir ve tatlılarda ve soslarda bir lezzet olarak kullanılır.

Antioksidan Aktivite

 1. Böğürtlen brendi sağlık yararlarından biri antioksidan aktivite. Blackberry brendi, damıtma işleminde kullanılan bakırın bir yan ürünü olan C vitamini içerir. Monash Üniversitesi Fizik Okulu'ndan bir araştırmacı olan Dr. Gordon Troup'a göre, tek atış veya 30 ml, yaklaşık 90 mg C vitamini sağlıyor. Troup, Aralık 2005 sayısında yayınlanan "Science Daily" dergisinde yayımlanan makalede, brendi kalitesi arttıkça, antioksidan yararlarının da arttığını belirtti. Antioksidanlar, vücudunuzu serbest radikallerin zarar görmesini önler. C Vitamini aynı zamanda lekelenmeyi, gut oluşumunu önler ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Kalp Sağlıklı

 1. Bir bardak böğürtlen brendi içmeniz kalbinize iyi gelir. Brendi’deki alkolün, Ağustos 1998 tarihli sayısında "Kraliyet Tıp Derneği" dergisinde yayınlanan bir incelemede M. McKee'ye göre, kardiyovasküler sistem üzerinde koruyucu bir etkisi vardır. Böğürtlen brendi kalp sağlığı yararları, sadece ılımlı içme ile ilişkilidir. Amerikalı ve Avrupalı ​​erkek ve kadınlarda içki içme ile ilgili çeşitli çalışmalardan elde edilen bulgular, aşırı alkol tüketiminin kalp krizi ve ölüm riskinin artmasıyla ilişkili olduğu sonucuna varmıştır.

Stres Düşürücü

 1. Blackberry brendi, ölçülü içtiğinizde sizi rahatlatarak stresi azaltmaya yardımcı olur. "Anormal Psikoloji Dergisi" nin 2007 sayısında yayınlanan 2007 tarihli bir çalışmada klinik stres durumlarında 21-225 yaş arasındaki erkekler çalışılmıştır. Denekler bir alkol grubuna ve plasebo grubuna bölündü ve bilgisayar görevlerinden sunum yapmalarına kadar çeşitli stresli durumlara maruz kaldılar. Çalışma alkolün alkol grubunda stresi azalttığını buldu, ancak aynı zamanda deneklerin dikkat süresini de sınırladı. [! 4224 => 1130 = 5!

Önlemler

 1. Blackberry brendi, genellikle yüzde 30 ila 60 alkol içeren takviyeli bir şarap. Daima ölçülü alkol tüketin ve sorumlu bir şekilde içmeye başlayın. Hamile kadınlar alkol almamalıdır. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, etiket uyarılarını okuyun ve alkollü içecek tüketmeden önce doktorunuza veya sağlık uzmanınıza danışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407