Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bizon eti ne kadar sağlıklı?

Hususlar

 1. Bir dahaki sefere akşam yemeği için az yağlı bir et arıyorsanız, bir tavada kızartma deneyin, yavaş pişiricide pişirilmiş bizon, öğütülmüş bizonlu makarna sosu veya bir bizon köfte . Bu besleyici et, sığır etinden daha düşük, kolesterol ise tavuktan daha düşüktür ve bu da daha sık tüketilen etlere sağlıklı bir alternatif oluşturur. Sadece düşük yağ içeriğinin bizonu fazla pişirmeyi kolaylaştıracağını unutmayın - etinizi pişirirken çok dikkatli olun ve sert bizonlar servis etmekten kaçınmak için düşük ateşte yavaşça pişirin.

Yüksek Protein ve Düşük Yağ

 1. 3-ons kavrulmuş bizon eti porsiyonu 122 kalori, 24.2 gram protein ve sadece 0.8 gram doymuş yağ dahil 2.1 gram yağ içerir. Bu, 2000 günlük kalorili bir diyet uygulayanlar için günlük protein değerinin yüzde 48'i, DV için yüzde 3 ve doymuş yağ için yüzde 4'dür. "Mother Earth News." Dergisinde yayınlanan 2012 tarihli bir makaleye göre, bu, çim beslenen sığır etlerinden bile daha az yağlıdır.

B Vitamini Faydaları

 1. Bison, B vitamini alımınızı artıracak. Her porsiyonda riboflavin için DV'nin yüzde 14'ü, niasin için DV'nin yüzde 16'sı, B-6 vitamini için DV'nin yüzde 17'si ve B-12 için DV'nin yüzde 41'i bulunur. Gözleriniz, saçlarınız ve cildinizin sağlığı, yediğiniz yiyecekleri enerjiye dönüştürmenize ve sağlıklı karaciğer ve sinir sistemi işlevini sağlamanıza yardımcı olan bu B vitaminlerine bağlıdır.

Çoklu Mineraller

 1. Bizon porsiyonu size DV için yüzde 56 oranında demir, DV için yüzde 18 oranında, çinko için yüzde 21 oranında ve selenyum için yüzde 43 oranında yüzde DV verecek. Vücudunuzda ihtiyaç duyulan yere oksijen getirmek için kırmızı kan hücreleri oluşturmak için demir önemlidir ve fosfor güçlü kemiklerin oluşmasına yardımcı olur. Koku ve tat alabilmek için çinkoya, DNA oluşturmak ve serbest radikallerden hücre hasarını önlemek için selenyum'a ihtiyacınız var.

Kalp Sağlıklı

 1. Bizon için etinizi değiştirin ve Nisan 2013’te yayınlanan “Beslenme Araştırması” nda yayınlanan bir araştırmaya göre, tıkalı arterlerin oluşma olasılığı daha düşüktür. Çalışma katılımcılarında inflamasyonun, bizon yeme, trigliserit düzeylerinde daha küçük bir artışa neden oldu ve inflamasyon belirteçlerinde artış olmadı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407