Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bira ve Kolesterol Kontrolü

Bakış

 1. Üniversite kampüslerinde tüketilen Natty Light'ın son onsundan, elitlerin çektiği hop emdirilmiş IPA'lara, bira Amerikan diyetinin temelini oluşturuyor.

 2. Aslında, Gallup anketlerine göre, bira, alkol alan Amerikalıların yüzde 43'ünün tercih ettiği alkollü içecek.

 3. Neyse ki, bira kendi başına herhangi bir doğal kolesterol içermiyor. Demek kutlama sebebi bu değil mi? Çok hızlı değil.

Kolesterol

 1. Çoğu kolesterol vücudunuzda yapılır ve gerisi diyetinizden gelir.

 2. Doktorunuz kolesterolünüz hakkında konuştuğunda, aslında iki tür kolesterolden (HDL ve LDL) bahsediyorlar, aslında bir tür yağ olan trigliseritlerle birlikte. Total kolesterol denildiğinde, HDL ve LDL kolesterol ve trigliseritlerin bir kombinasyonu

 3. Trigliseritler toplam kolesterol sayısının bir parçası olduğundan, bu, trigliseritleriniz artarsa, toplam kolesterolünüzün de arttığı anlamına gelir. İdeal olarak, trigliserit seviyeniz desilitre başına 150 miligramın altında olmalıdır (mg / dL).

Steroller

 1. Bira uzun zamandan beri "sıvı ekmek" olarak adlandırılıyor, çünkü tipik olarak arpa maltı, maya ve şerbetçiotu içeriyor.

 2. Bu maddelerin tümü, kolesterolü bağlayan ve vücudundan çıkarmaya yardımcı olan bitki bileşikleri olan fitosterolleri içerir. Bitki sterolleri olarak da bilinen bazı fitosteroller, yiyecek ve içeceklere eklenir ve kolesterol düşürücü yiyecekler olarak pazarlanır.

 3. Yani, eğer bira doğal olarak bu sterolleri içeriyorsa, bira kolesterolünüzü düşürebilir mi? Ne yazık ki hayır.

 4. Ortalama biranızda bulunan steroller - sitosterol ya da ergosterol - o kadar düşük seviyelerdedir ki tam tahıllı bir bira bile kolesterolü düşürmede çok az etkiye sahip olacak kadar az içerir. .

 5. Ancak fareler üzerine yapılan bazı araştırmalar, ılımlı bira tüketiminin hem karaciğerdeki kolesterolü hem de aorttaki kolesterol birikmelerini azaltabileceğini öne sürdü (vücuttaki en büyük arter).

 6. Bu araştırmadaki araştırmacılar biradaki tanımlanamayan bazı bileşenlerin lipoproteinlerin metabolize edilme şeklini değiştirebileceğini ve kalp hastalığı riskini azaltabileceğini belirtti. Ancak bu bileşenlerin ne olduğu ve nasıl çalıştıkları tam olarak anlaşılmamıştır.

Seçeneğini?

 1. Günde bir bardak kırmızı şarabın sizin için iyi olabileceği haberi duyduk, ancak araştırmalar diğer alkol türlerinin de yararlı olabileceğini gösteriyor.

 2. Kırmızı şarap yoğun olarak çalışıldı. Orta miktarlarda kanser, kalp hastalığı, depresyon, demans ve tip 2 diyabetin azaldığı gösterilmiştir. Orta derecede bira alımının da kalp hastalığını ve inme riskini azalttığı gösterilmiştir.

 3. Bira, kırmızı şarap gibi bazı antioksidanlar içermekle birlikte, arpa ve şerbetçiotunda bulunanlar şarap üzümlerinde bulunanlardan farklıdır. Bira antioksidanlarının, ilk araştırmalar ümit verici olsa da, kırmızı şaraptakilerle aynı faydaları sağlayıp sağlamadığı hala belirsizdir.

 4. Genel olarak, ne sıklıkta ve ne kadar içtiğin - içtiğin şey değil - bu gerçekten kalbini etkiliyor gibi görünüyor.

 5. Büyük bir çalışma, ılımlı içici olan erkeklerin (günde iki içki), hiç içmeyen insanlarla karşılaştırıldığında kalp krizi geçirme ihtimalinin yüzde 30 ila 35 daha az olduğunu gösterdi. (Kadınlar için orta derecede içki içmek, günde bir içki olarak kabul edilir.)

 6. Her gün içen erkeklerin haftada sadece bir veya iki kere içenlere göre daha düşük riskleri vardı. Buna şarap, alkol ve elbette bira içmiş erkekler de dahildir.

Paket servis

 1. Aşırı ölçülü bira içmek kalp sağlığınıza bazı faydalar sağlayabilir. Ancak bu bira içmek trigliserit seviyenizi artırabileceğinden kolesterolünüzü uzatamayabilir.

 2. Ek olarak, düzenli olarak büyük miktarlarda alkol tüketmenin aslında zamanla kalbinizi zayıflatabileceğinin yanı sıra etkin olmayan bir yaşam tarzı, obezite ve alkolizme yol açabileceğini not etmek önemlidir. Bunların hepsi, herhangi bir ek faydadan daha ağır basacak sağlık sorunları yaratabilir.

 3. Biraz bira veya başka bir tür alkollü içecek içmenin sizin için güvenli olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzla konuşun.

 4. Kolesterol seviyelerinizi gerçekten iyileştirmek istiyorsanız, düzenli egzersiz yapmanın ve basit şekerler ve alkol açısından düşük bir diyeti izlemenizin, bunu yapmanın kanıtlanmış olduğunu unutmayın.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c