Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Tavuk Filetosunun Beslenmesi

 1. 2013'te tavuk, ABD'de yıllık ortalama 60 kilo tüketen bir asırda ilk kez sığır etinden daha popüler hale geldi. Oklahoma Eyalet Üniversitesinde yapılan bir pazar araştırmasına göre, bu tavuğun çoğunluğu genellikle tavuk fileto adıyla satılan kemiksiz, derisiz tavuk göğsü şeklinde tüketilir. Tavuk filetoları kırmızı ete çok yönlü ve sağlıklı bir alternatiftir.

Yağsız Düşük

 1. Servis veren tipik bir ticari tavuk fileto, yaklaşık 113 gram veya 4 ons ağırlığında ve cildi içermez. ABD Tarım Bakanlığı, bu büyüklükteki ortalama tavuk filetolarının yaklaşık 31 kalorinin 3.4 gram toplam yağdan geldiği 122 kalori sağladığını bildirmektedir. Bu yağın 0.62 gramı, 2.000 kalorili bir diyet için önerilen günlük limitin yüzde 4'ü olan doymuş yağ ile tedarik edilir. Tavuk filetolarında 73 miligram kolesterol bulunur - sağlıklı yetişkinler için önerilen günlük limitin yüzde 24'ü.

Protein açısından zengin

 1. 4 onsluk bir tavuk fileto 23 gram protein içerir. Erkekler her gün yaklaşık 56 gram proteine ​​ihtiyaç duyar ve bir tavuk filetosu bu gereksinimin yüzde 41'ini karşılar. Günde 46 gram protein isteyen kadınlar, tavuk eti filetosu ile önerilen alımlarının yüzde 50'sini karşılayabilir. Proteinlerinizi kümes hayvanlarından, et veya domuz eti gibi etlerden daha az almak, kanser ve kalp hastalığına yakalanma riskinizi azaltabilir.

Mükemmel B Vitaminleri Kaynağı

 1. Tavuk filetolarında pantotenik asit, riboflavin, niasin, B-12 vitamini, tiamin ve B-6 vitamini gibi yüksek miktarda B vitamini bulunur. Her 4 ons fileto 0.86 miligram B-6 vitamini veya sağlıklı yetişkinler için önerilen günlük ödeneğin yüzde 66'sını içerir. Bir tavuk filetosu ayrıca 8.6 miligram besin maddesi ile bir erkeğin BKA'sının NDA'sının yüzde 54'ünden fazlasını ve bir kadının niasin ihtiyacının yüzde 61'ini sağlıyor.

Selenyum ve Fosfor ile yoğunlaşır

 1. Erkekler ve kadınlar, bağışıklık ve endokrin sistemlerin işlevini desteklemek için her gün yaklaşık 55 mikrogram antioksidan mineral selenyumuna ihtiyaç duyar. Ortalama bir tavuk fileto, günlük gerekli alımın yüzde 54'ünü karşılayan yaklaşık 30 mikrogram selenyum içerir. Tavuk filetoları ayrıca 4 onsluk bir porsiyonda 224 miligram ile zengin bir fosfor kaynağıdır. Yetişkinlerin günde 700 miligram fosfor içermesi gerekir ve bir tavuk filetosu bu ihtiyacın yüzde 32'sini sağlayabilir.

Eklenen Sodyum için İzle

 1. Ticari olarak paketlenmiş birçok tavuk göğsü filetosu, daha sulu et elde etmek için yüksek tuzlu bir çözelti ile geliştirilmiştir. Kayıtlı diyetisyen Janet Helm, 440 miligram sodyum içeren geliştirilmiş bir fileto, sağlıklı yetişkinler için önerilen 2.300 miligram limitin neredeyse yüzde 20'sini sağlıyor. Sodyum kısıtlamalı bir diyete sahipseniz ve günde 1500 miligramdan fazla yiyemiyorsanız, bir tavuk filetosu limitinizin yaklaşık yüzde 30'unu yerine getirebilir. Sodyum alımınızı düşük tutmak için Helm, porsiyon başına 70 miligramdan fazla sodyum içermeyen tavuk aramanızı önerir.

 2. Ticari olarak paketlenmiş birçok tavuk göğsü filetosu, daha sulu et elde etmek için yüksek tuzlu bir çözelti ile geliştirilmiştir. Kayıtlı diyetisyen Janet Helm, 440 miligram sodyum içeren geliştirilmiş bir fileto, sağlıklı yetişkinler için önerilen 2.300 miligram sınırın neredeyse yüzde 20'sini sağlıyor. Sodyum kısıtlamalı bir diyete sahipseniz ve günde 1500 miligramdan fazla yiyemiyorsanız, bir tavuk filetosu limitinizin yaklaşık yüzde 30'unu yerine getirebilir. Sodyum alımınızı düşük tutmak için Helm, porsiyon başına 70 miligramdan fazla sodyum içermeyen tavuk aramanızı önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407