Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir İngiliz Sterlini Sosis'in Beslenmesi

Vitaminler

 1. İtalyan sosisi yemek uygun olsa da, her zaman veya çok miktarda yemek yemelisiniz. Domuz eti ile yapılan ve sarımsak ve rezene veya anason ile tatlandırılmış, İtalyan sosisi - ister tatlı ister baharatlı olsun - kalorisi, yağı ve sodyum oranı yüksektir. 1 kilo İtalyan sucuğunun beslenme bilgisini bilmek, diyet planınızda nasıl çalışıp çalışmayacağını çözmenize yardımcı olabilir.

Kalorilerde Yüksek

 1. Bir İngiliz Lirası sosisinin 1.463 kalorisi var. Ortalama olarak yetişkin kadınların günde 1.600 ila 2.400 kaloriye ihtiyacı vardır ve yetişkin erkeklerin günde 2.000 ila 3.000 kaloriye ihtiyacı vardır. Yani 1 kilo sosis, günlük kalori ihtiyacınızın neredeyse tümünü veya en az yarısını karşılar. 3.5 onsluk makul bir kısmı yemenize rağmen, hala 323 kalorisi var. 3.5 onsluk bir kısımda 173 kaloriye sahip beyaz et tavuğu gibi yağsız bir ete kıyasla, İtalyan sosisi yüksek kalorili bir et.

Komple Protein Kaynağı

 1. Pişmiş İtalyan sosisinin 1 kiloluk porsiyonunda 90 gram protein var. Bir hayvansal protein kaynağı olarak, İtalyan sucuğu, esansiyel amino asitlerin tümünü içerir, bu da onu tam veya kaliteli bir protein kaynağı yapar. Sosis içindeki protein, hücrelerinizde, organlarınızda ve dokularınızda bulunan proteinleri korumak ve değiştirmek için kullanılır. Bir oturuşta 1 kilo sosis yemeseniz de, günlük protein ihtiyacınızı yeterince karşılar. Kadınların günde 46 gram protein almaları ve erkeklerin günde 56 gram tüketmeleri önerilir.

Yağda ve Doymuş Yağda Aşırı Yüksek

 1. Bir kiloluk İtalyan sosisi, 116 gram toplam yağ ve 41 gram doymuş yağ ile, yağ ve doymuş yağ bakımından da çok yüksektir. ABD Tarım Bakanlığı, toplam yağdaki yüzde 20 ila yüzde 35 kalorili ve doymuş yağdaki yüzde 10'dan az bir diyetin daha düşük kardiyovasküler hastalık riski ile ilişkili olduğunu söylüyor. 2.000 kalorili bir diyet yerseniz, toplam yağ alımınızı 78 gramdan az, doymuş yağ alımını 22 gramdan az olanlarla sınırlamanız gerekir.

Çok Fazla Sodyum

 1. İtalyan sosisi 1 kiloluk porsiyonda 4.176 miligram veya 3.5 ons porsiyonda 922 miligram ile yüksek sodyumlu bir gıdadır. Amerikalılar için 2010 Diyet Kuralları, sodyum alımının günde 2.300 miligramdan daha az olmasını sınırlandırılmasını önermektedir. Diyetinize çok fazla sodyum almak, yüksek tansiyon gelişme riskinizi artırır ve bu da kalp hastalığı riskinizi artırır.

Vitaminler ve Mineraller

 1. İtalyan sosisi yağ ve sodyum bakımından yüksek olabilir, ancak bazı temel vitamin ve mineralleri sağlar. 1 kiloluk porsiyon 6,7 miligram demir, 5,9 mikrogram B-12 vitamini ve 10,8 miligram çinko içerir. Demir vücudunuzun hemoglobin yapmasına ve oksijen taşımasına yardımcı olur. Çinko, vücudunuzun hastalık ve enfeksiyonlarla savaşmasına yardımcı olur ve vücudunuzun kesikliklerin iyileşmesine yardımcı olması için gereklidir, B-12 vitamini kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gereklidir ve merkezi sinir sisteminizin korunmasına yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407