Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Metro Sebzeli Patty İçindeki Protein

Yumurtalar

 1. Metro restoranları ilk kez 1965'te sandviç sattı ve şimdi dünya genelinde 34.000'den fazla yerde faaliyet gösteriyor. Metro, çeşitli sağlıklı ve besleyici yiyecekler sunar. Vejetaryen köftesi et içermeyen bir sebze burgeridir ve vejetaryenler veya et alternatifi arayanlar için sağlıklı bir seçimdir. Yağ oranı düşük ve kolesterol içermeyen iyi bir protein kaynağıdır.

Sebze Patty Protein

 1. Genellikle 6 inçlik bir alt sandviç veya salatada bulunan miktar için bir Subway sebzeli köfte için protein içeriği, 15 g proteindir. Marul, domates, soğan, yeşil biber ve salatalık içeren 6 tane vejeteryan köftesi dokuz tane tam buğday ekmeği sandviçinde 23 g protein vardır. Bir sandviçin tamamının protein içeriği, nasıl yapıldığına bağlı olarak değişebilir. Subway'deki ekmekler, her 6 inç için 7 ila 10 g arasında protein içerir ve pastırma, biberli veya peynir eklenmesi, 3 g ekleyerek domuz pastırması ve biberli ile toplam proteini artırabilir ve 2 ve 4 g arasında ekleyen peynir.

Protein İşlevi

 1. Protein her hücrede bulunur ve vücudun düzgün çalışması için gereklidir. Vücut proteini amino asitlere sindirir. Esansiyel veya esansiyel olmayan olarak sınıflandırılan 20 farklı tipte amino asit vardır. Vücut esansiyel amino asitler üretemez, bu nedenle diyetten gelmeleri gerekir. Vücut yiyeceği sindirmek ve vücudun büyümesine yardımcı olmak için amino asitleri kullanır. 20 amino asit, vücuttaki hemen hemen her işlemde veya reaksiyonda yer alan çeşitli protein türlerinde yapılır. Yeterli protein içermeyen bir diyet büyüme yetmezliğine, kas kaybına, artmış enfeksiyon riski ve kalbin ve solunum sisteminin kötü çalışmasına neden olabilir.

Diyet Referans Girişleri

 1. Tıp Enstitüsü Gıda ve Beslenme Kurulu, protein ve yağ gibi vitaminler, mineraller ve makro besinler için diyet referans alımlarını veya DRI'larını belirler. Yetişkinlerde protein için önerilen günlük ödenekler veya BKİ'ler kadınlar için günde 46g, erkekler için 56g. BKA, nüfusun yüzde 97 ila 98'inin ihtiyaçlarını karşılamak için gereken miktardır. Hamile ve emziren kadınlar için proteinin günlük 71g'a çıkması gerekirken, ergenlerin günde 34g ve 13 ila 19g arasındaki çocuklara ihtiyacı vardır. Enerji ihtiyaçları açısından, Tıp Enstitüsü yetişkinlere 4 kaloriye sahip 1 g protein ile proteinlerden kalorilerinin yüzde 10-35'ini almalarını önerir. Bir Subway vejeteryan köftesi günlük protein gereksinimlerine önemli katkı sağlar.

Hususlar

 1. Subway’deki vejeteryan köftesi sağlıklı bir seçenektir, çünkü tipik bir 6 inç sandviçin miktarı 160 kaloriye sahiptir ve kolesterol, yağ ve doymuş yağ bakımından düşüktür. Bununla birlikte, 520 mg sodyum içerir ve dokuz tane tam buğday ekmeği ve sebze çeşnileri ile birleştirildiğinde, sodyum 930 mg'a çıkar. Genel olarak, günde 1500 mg'dan daha az sodyum tüketmelisiniz, çünkü diyette çok fazla sodyum kan basıncını yükseltir, bu da kalp ve böbrek hastalığı ve felç riskini artırabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407