Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Lacto-Ovo Vejetaryen'in Diyet Gereksinimleri

Fas Havuç Salatası

 1. Lakto-ovo vejeteryan, tüm et, balık ve kümes hayvanlarını dışlayan, ancak süt ürünleri ve yumurtaları içeren bir diyeti takip eder. Bir lakto-ovo vejeteryanın diyet gereksinimleri et tüketmeyi tercih edenlerle aynıdır. Bununla birlikte, lakto-ovo vejetaryenler özellikle yeterli protein, demir ve B12 vitamini elde etme konusunda bilinçli olmalıdırlar. Amerikan Diyet Birliği'nin 2003 yılı yazdığı pozisyon beyanı, vejeteryan diyetlerin sağlıklı, besleyici olarak yeterli ve bazı hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. [! 74248 => 1130 = 2!

 1. Tıbbi araştırmaların bir araya getirilmesi, vejeteryan diyetlerin yalnızca besleyici diyetlere eşdeğer olmadığını, aynı zamanda belirgin sağlık avantajları sunabileceğini gösterir. Vejeteryan bir diyet ile ilgili faydalar daha düşük doymuş yağ alımını ve daha yüksek miktarda kompleks karbonhidrat, diyet lifi, folik asit, karotenoidler ve C ve E vitaminleri tüketimini içerir. obezite, kalp hastalığı, hipertansiyon, osteoporoz ve bazı kanserler ve sindirim bozuklukları riski. "Beslenme Forumu" dergisinde yayınlanan 2005 tarihli bir makale, vejeteryan diyetlerindeki besin eksikliklerinin çoğunun vejeteryan gıda kaynakları yoluyla yeterli besin elde edilememesi ile ilgili olmadığını, bunun yerine zayıf yemek planlaması ile ilgili olduğunu gözlemlemektedir.

Protein Gereksinimleri

 1. Et, balık ve kümes hayvanları zengin bir diyet proteini kaynağı olsa da, diğer birçok gıdada amino asitler bulunur ve günlük ihtiyaçlar için yeterli miktarda protein sağlar. Proteinler, içerdikleri esansiyel ve esansiyel olmayan amino asitlerin kombinasyonuna bağlı olarak, tam veya eksik olarak sınıflandırılır. Komple protein kaynakları yumurta ve süt ürünlerini ve soya, kinoa ve karabuğday gibi bazı bitki bazlı yiyecekleri içerir. Kombinasyon halinde tüketildiğinde, eksik proteinler tam bir protein kaynağı sağlar. Sağlıklı amino asit kombinasyonları arasında kepekli ekmek üzerine pirinç ve fasulye, pirinç ve mısır, humus ve pide ve vejeteryan burgerleri bulunur.

B12 Vitamini

 1. B12 Vitamini doğal olarak hayvansal ürünlerden türetiliyor ve araştırmalar vejetaryenlerin eksiklikler için yüksek risk altında olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, birçok ticari tahıl ve tahıl B12 vitamini takviye edilmiştir. Lakto-ovo vejetaryenler için, B12 eksiklikleri daha az yaygındır, çünkü hem süt hem de yumurtalar zengin bir besin kaynağı sağlar. Yeterli B12'nin sağlanması hamile kadınlar için özellikle önemlidir, çünkü eksiklikler ciddi bilişsel doğum kusurları ile ilişkilidir. Hamile olan veya hamile kalmayı planlayan lakto-ovo vejetaryen kadınlar diyet ihtiyaçlarını tartışmak için doktorlarına danışmalıdırlar.

Temel Mineraller

 1. Vejetaryenler, özellikle demir ve çinko gibi yeterli miktarda temel mineral kaynağı aldıklarından emin olma konusunda özellikle dikkatli olmaları gerekebilir. Demir, kan dolaşımında oksijen taşıyan hemoglobinin oluşmasına yardımcı olur ve eksiklikler kansızlığa neden olabilir. Demir hayvansal ürünlerde bulunmasına rağmen, fasulye ve koyu yeşil yapraklı sebzeler gibi bitki kaynaklarından da elde edilir. Çinko, deniz ürünlerinde ve ette bol miktarda bulunsa da, kabak ve kabak, hindiba, bambu filizleri, mantarlar ve taro kökü gibi pek çok sebzede bulunur.

Kolesterolle İlgili Hususlar

 1. Yumurtalar ve süt ürünleri lakto-ovo vejetaryenler için cömert bir protein ve temel vitamin ve mineral kaynağı sağlarken kolesterolü de yüksektir. Yüksek kolesterol ve buna bağlı sağlık sorunlarından kaçınmak için, dengeli bir lakto-ovo diyeti, çeşitli protein kaynaklarını ve ayrıca kalp dostu tahıllara, meyvelere ve sebzelere yeterli miktarda yardım içermelidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407