Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Egzersiz Vs. Birkaç Kısa Egzersiz

 1. Egzersiz yapmak söz konusu olduğunda, bunu gerçekleştirecek zamanı bulmak genellikle en önemli engellerden biridir. İş, aile yükümlülükleri, okul, sosyal taahhütler ve hayattaki her şey yolunda giderse, gününüzdeki 60 dakikalık bir zaman dilimini oymak imkansız bir başarı gibi görünebilir.

 2. Ama gün boyunca birkaç küçük egzersiz yaparak hala birçok avantaj elde edersiniz? Dener misiniz?

Tavsiye Edilen Egzersiz Miktarı

 1. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), yetişkinlere her hafta en az 150 dakika orta şiddette aerobik aktivite almalarını önerir. Daha fazla sağlık yardımı için, bu sayı haftada 300 dakikaya kadar.

 2. Bu, haftanın her günü olmasa da çoğu, 30 ila 40 dakikalık bir egzersizdir. Biraz zaman kazanmak için, CDC size her hafta 75 dakikalık şiddetli aerobik aktivite yapma seçeneği sunar. Ayrıca, tüm ana kas gruplarını içeren tüm vücut antremanlarına odaklanan, haftada iki gün vücut geliştirme antremanı yapılması önerilir.

 3. Çalışmak için her gün bu kadar zaman bulma düşüncesi sizi panik içerisinde tutuyorsa, o zaman şunu düşünün: PloSOne tarafından 2016 yılında yayınlanan bir araştırma makalesi, 10 yüksek yoğunlukta en az bir dakika içeren dakika antrenmanı, orta şiddette yapılan uzun bir antrenmana benzer faydalar sağlayabilir.

Gün Boyunca Küçük Egzersizler

 1. 60 dakikalık iç mekan bisiklet sınıfınıza geçmek için mücadele ediyorsanız, havluyu atmayın ve tamamen egzersizden vazgeçmeyin. Listenizdeki antrenmandan ziyade, gün boyunca küçük antrenmanlarda zamanlamayı düşünün.

 2. Gün boyu egzersiz yapmak, sağlığınız ve diğer sorumluluklarınız arasında seçim yapmak zorunda kaldığınızı hissetmeden egzersizde daha kısa sürede egzersiz yapmanızı sağlar. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için, her 15 dakikalık bir zaman bloğunda birkaç dakika daha yüksek yoğunluklu aktivite alanlarını karıştırın.

Örnek Küçük Egzersiz

 1. Öğle yemeği molasında 15 dakikalık bir yürüyüş yapın, ancak normal hızınızdan daha şiddetli bir yoğunlukta veya daha hızlı, ardından işten sonra 15 dakikalık bir yürüyüşle iki dakika boyunca devam edin. Bu güçlü aktivite patlamaları, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman veya HIIT kategorisine girer.

 2. Bir antrenmandaki orta ve yüksek yoğunluklu aralıklar arasında geçiş yapmak, kalori yakmanıza ve kardiyorespiratuar kondisyonunuzu yavaş, sabit durumlu kardiyoların yarısında iyileştirmenize olanak sağlar.

Mini Egzersiz Yapma

 1. İster işte, ister evde olun, ister çocuklarınızın futbol izlemesini bekleyin, ayakta durun, 15 dakikalık bir antrenmanda sıkma yapmak mümkündür, örneğin:

 2. Gün boyunca birkaç küçük egzersiz seti de gerçekleştirmeyi hedefleyebilirsiniz. Günde bir kez her birini farklı zamanlarda yapın:

 3. İster işte, ister evde olun, ister çocuklarınızın futbol izlemesini bekleyin, ayakta durun, 15 dakikalık bir antrenmanda sıkma yapmak mümkündür, örneğin:

 4. Gün boyunca birkaç küçük egzersiz seti de gerçekleştirmeyi hedefleyebilirsiniz. Günde bir kez her birini farklı zamanlarda yapın:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407