Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Dilim Muzlu Ekmeğin içindeki Kaloriler

Karbonhidratlar Kötü mü?

 1. Muzlu somun ekmeği, olgun püresi muz ve kuruyemiş ile karıştırılmış ve bir somun haline getirilmiş, tatlı, hızlı bir ekmek hamurundan yapılır. Karbonhidrat ve yağ oranı yüksek olan muzlu fındık ekmeği kalori bakımından zengindir.

Kalori

 1. ABD Tarım Dairesi'ne göre bir dilim porsiyon muzlu fındık ekmeği yaklaşık 216 kalori içeriyor. Karbonhidratlar 116 kalori oluşturur, yağlar 90 kalori içerir ve proteinler porsiyon başına 10 kalori sağlar.

Bileşenleri

 1. USDA ayrıca, tek bir dilim muz fıstığı ekmeğinin, yaklaşık 29 gram karbonhidrat, 10 gram yağ ve 3 gram protein de dahil olmak üzere 56 gram ağırlığında olduğunu söyledi. Kalan kısım su ve diğer besinlerdir.

Toppings

 1. Bir dilim muz ekmeği için bir çok sos arasından seçim yapabilirsiniz, bazıları diğerlerinden daha sağlıklıdır. Örneğin, 1 parça tereyağı, çoğunlukla diyet yağından elde edilen 36 kalori ekler. Tereyağı yağı doymuş ve fazla tüketilirse sağlıksız kolesterol seviyenizi artırabilir. Fıstık ezmesi, tereyağ için iyi bir alternatiftir, yemek kaşığı başına yaklaşık 90 kalori olan ancak tüm bitki bazlı yiyecekler gibi doymuş yağ içermeyen kalorilerde daha yüksektir.

Sağlık

 1. Sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak, muz fıstığı ekmeği karbonhidratlardan önemli miktarda kalori sağlayabilir. Harvard Halk Sağlığı Okulu, diyet karbonhidratlarının normal aktivite ve uygun organ işlevi için enerji olarak gerekli olduğunu söylüyor, ancak muz ekmeğini ev yapımı ekmeğin içinde lif bakımından zengin tam buğday unu kullanarak veya tam tahıl seçimlerini tercih ederek daha sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz. hazır muz ekmeği satın almak.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407