Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Dilim Cheesecake'in Kaç Kalori Var?

Pastırma ve Yumurta Pişirmenin Sağlıklı Yolları

 1. Peynirli kekin kökeni kesin değil, ancak M.Ö. 776'daki ilk Olimpiyat oyunları sırasında sporculara servis edildiğine inanılıyor. Peynirli kek için bir tarif M.Ö 200 civarında bir Roma tezinde bulundu. Yüzyıllar sonra, peynirli kek hala favori bir tatlıdır, ancak porsiyon boyutunu izlemek zorundasınız çünkü tam yağlı peynirli kek, yüksek kalorili bir tatlıdır.

Peynirli kek Temelleri

 1. Lezzet seçenekleri olduğu kadar peynirli kek için çok farklı tarifler bulacaksınız, ancak hepsi sadece birkaç temel bileşenle başlıyor. Klasik peynirli kek kabuğu, ezilmiş graham kraker ve tereyağından yapılır. Temel dolgu şeker, yumurta, vanilya ve bir çeşit peynirden oluşur. What's Cooking America web sitesine göre, en çok kullanılan peynirler krem ​​peynir, Neufchatel, süzme peynir ve ricotta.

Ticari Olarak Hazırlanmış Cheesecake

 1. Beslenme Etiketleme ve Eğitim Yasası veya NLEA, genellikle tek bir porsiyonda tüketilen miktara göre standart porsiyon boyutlarını belirler. Ticari olarak hazırlanmış sade bir cheesecake'in servis yaptığı bir NLEA 125 gram ağırlığında ve 401 kaloriye sahip. Ancak, bu özellikle zengin bir tatlı için, tipik olarak yediğinizden daha büyük bir bölüm olabilir. USDA, yalnızca 80 gram ağırlığında olan ve bütün peynirli kekin 1 / 6'sına eşit olan bir porsiyonun kalorisini rapor ediyor. Bu porsiyon büyüklüğünde 257 kalori, 4 gram protein ve 20 gram toplam karbonhidrat bulunur.

Fırında pişirmemiş Cheesecake

 1. USDA Besin Veri Tabanı, ticari olarak hazırlanmış cheesecake ile karışımından yapılan, fırında pişmiş cheesecake arasında ayrım yapar. 80 gram - hazırlanan cheesecake'in küçük kısmı ile aynı ağırlıkta olan bir dilim fırında peynirsiz kek 219 kaloriye sahiptir. Hazırlanan peynirli kekle aynı miktarda proteine ​​ve 28 gram toplam karbonhidrata sahiptir.

Yağdan Gelen Kaloriler

 1. Peynirli kek kalorisinin iyi bir yüzdesini yağdan alır. Ticari olarak hazırlanmış bir cheesecake'in 80 gramlık bir diliminde 18 gram toplam yağ vardır. Bu, toplam kalorinin yüzde 63'ü olan yağdan 162 kalori alacağınız anlamına gelir. Fırınsız versiyonda sadece 10 gram toplam yağ var. Bu cheesecake'de, sadece toplam kalorinin yarısı olmayan yağlardan 90 kalori alırsınız. Amerikan Kalp Birliği, günlük yağınızı toplam günlük kalorinizin yüzde 25 ila 35'i ile sınırlamanızı önerir.

Kapağı Kaloride Tutun

 1. Evde peynirli kek yaparken, yüksek kalorili malzemelerin bir kısmını kontrol edebilirsiniz. Krem peynirle yapışırsanız, az yağlı krem ​​peynir kullanarak yaklaşık üçte ikisinin daha az kalorisini alırsınız. Ricotta peyniri, kalorinin yarısı krem ​​peynirdir ve süzme peynirde önemli ölçüde daha az bulunur, ancak bunlardan herhangi birini kullanmak da aynı sonucu vermez. Krem peynirin yarısını düşük kalorili peynir seçeneğiyle değiştirmeyi deneyin. Bazı tarifler ekşi krema ve krema gerektirir ancak çok fazla kalori ve yağ eklerler, bu yüzden yağsız markaları seçin. Meyve eklerken, bütün meyvelerle yapıştırın ve eklenen şeker miktarını sınırlayın. [! 573 => 1130 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407