Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Bütçede Sağlıklı Beslenmenin Sırları + 10 Ucuz, İyi Yemekler!

Çim Beslemeli Sığır Eti Tarihi ve İlginç Bilgiler

 1. Sağlıklı beslenme zor olabilir. Ancak bir bütçeyle sağlıklı yemek yapmak imkansız gibi görünebilir.

 2. Neyse ki, durum böyle olmak zorunda değil, çünkü hem bilinçli hem de stratejik olursanız, bir bütçeyle sağlıklı beslenmeyi şaşırtıcı bir şekilde yapabilirsiniz. Maliyetleri düşürmek ve hala besleyici, lezzetli bir diyet yemek için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarımı topladım.

 3. İşlenmiş gıdaları elimine edip sağlığınız için yemeye yatırım yaptıktan sonra, bakkaliye faturanız tarafından şaşırmış olabilirsiniz - iyi bir şekilde!

Bir Bütçeyle Sağlıklı Nasıl Yenilir - 10 Alışveriş İpuçları

 1. Örneğin, Tüm Yiyecekler belirli satın alımlar için oldukça pahalı olabilir, ancak kurum içi 365 Everyday Value markası genellikle rakip fiyatlardan daha düşük veya rakip organik ürünler üzerinde fiyatlara sahiptir. Walmart ve Target gibi büyük kutu mağazaları da yiyecek bölümlerini genişlettiğinden, daha sağlıklı, organik yiyecekler makul fiyatlara satılıyor.

 2. Organik kanatlı hayvanların ve çim beslemeli sığır etinin alternatiflerden daha pahalı olduğuna şüphe yok, ancak etiket şokunu azaltmanın ve bir bütçeyle sağlıklı beslenmenin yolları var.

 3. Tavuk alırken, örneğin, genellikle bütün tavuk satın almak, göğüs gibi belirli parçaları satın almaktan çok daha ucuzdur. Tavuğun tamamında birkaç öğün alabilir, ayrıca ondan ev yapımı Chicken Bone Broth yapabilirsiniz. Sadece kemiksiz, derisiz göğüsler gibi kesimlere de yapışmayın; bunlar pahalı! Bunun yerine, tavuk uylukları veya kemikli göğüsleri tercih edin. Cildinizi her zaman kendiniz kaldırabilirsiniz ve pişirme sırasında kemiğin içeri girmesi aslında ekstra bir lezzet katar.

 4. Sığır eti alırken, çiğneme yerinde saatlerce yavaşça pişirilerek ağızda eriyen parçalar halinde daha sert kesimler yapılabilir. Bu aynı zamanda yerel gıda üreticilerinizle arkadaş olmak için para öder; iyi bir şey ortaya çıktığında sizi uyarabilir veya sizin için belirli et türlerini kaydedebilirler.

 5. 10. Arkadaşlarınızla toplu olarak satın alın

 6. Costco gibi depo mağazaları, konserve ve kurutulmuş yiyecekler, bazen donmuş yiyecekler ve hatta taze yiyecekler gibi ilk üyelik ücretlerinden sonra büyük fırsatlar sunabilir. Ne yazık ki, yalnız satın alırken çoğumuz için yer var sadece çok fazla nohut kutusu var. Bunun yerine, üyelik maliyetini sağlıklı düşünen bir arkadaşla paylaşın. Yönetilebilir miktarlarda harika fiyatlara yarı fiyatına sahip olacaksınız.

 7. Alışverişe çıktığınızda, bu ipuçlarını kullanmak bir angaryayı maliyet düşürücü bir zevk yolculuğuna dönüştürebilir.

 8. 1. Haftalık genelgeyi kullanarak önceden yemekleri planlayın

 9. Gelecek haftaya bir menü ayarlamak için 15 ila 20 dakika almak büyük tasarruflara neden olabilir. Buradaki hile, ailenizin zevk alacağı yemekleri planlamak için haftalık satış genelgesini kullanmaktır. Biber ve tavuk satışta mı? Haftada Chicken Fajitas, biber dolması ve Közlenmiş Kırmızı Biber Soslu Tavuk yapmayı deneyin. Haftada en az beş öğün yemek yiyin, kalanlar için iki tane bırakın.

 10. Pro ipucu: Satışta olanları yalnızca menünüze uyduklarında satın aldığınızdan emin olun. Bu elmalar için sıfır planınız varsa, 5 kilo elma almanız önemli değil.

 11. 2. Alışveriş listesi yapmak

 12. Hafta boyunca ne olduğuna karar verdikten sonra ayrıntılı bir alışveriş listesi yapın. Süpermarket bölümüne (ürün, kuru ürün vb.) Ayırmak çoğu zaman kolaydır. Sadece alışveriş zamanını kısmakla kalmıyor, aynı zamanda bütçeyle sağlıklı beslenmeyi kolaylaştırıyor, aynı zamanda dürtü satın alımlarını ortadan kaldırıyor. Listede yok mu? Alışveriş sepetinin dışında kalır.

 13. 3. Aç karnına alışveriş yapmayın

 14. Ciddi. Atıştırmalık koridorlarındaki çöpler iyi görünmeye başladığında ya da dolabınızda asla kullanmayacağınız overpriced malzemelerle dolanırsanız. Alışveriş yapmadan önce büyük bir yemek yiyin veya bir şeyler atıştırın.

 15. 4. Mevsiminde satın

 16. Yiyecekler mevsimdeyken daha ucuz ve daha lezzetli oluyor. Aynı zamanda normal olarak kullanamayacağınız meyve ve sebzeleri denemenizi teşvik eder - bu anti-enflamatuar yiyecekler veya beyin yiyecekleri gibi - diyetinize çeşitlilik (ve farklı türde besinleri ekleyerek!). Sık kullandıklarınızı stoklayın ve artık hazır olmadıklarında aylarca dondurun.

 17. 5. Yerel olarak yiyin

 18. Bir CSA'ya katılmak veya yerel çiftçinizin pazarından satın almak, yerel olarak yetiştirilen yiyecekleri yemenize yardımcı olur. CSA'ya veya topluluğun desteklediği tarıma katılmak, uygun bir yerel bölgeye teslim edilen taze meyve ve sebzelerden oluşan bir ödül alırsınız. Yakalayış? Genellikle kutuda ne olduğunu seçemezsiniz. Bu bazıları için caydırıcı olsa da, yeni tarifler denemek için de mükemmel bir yol.

 19. Eğer çiftçi pazarları sizin işinizse, özellikle sonuna kadar uğradığınızda, sezon içi ürünlerde harika fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çiftçiler genellikle, yanlarında ekstra yiyecek almak zorunda kalmamak için fiyatları düşürmeye isteklidirler. Ek olarak, birçok pazarda SNAP avantajları kabul edilmektedir. Bölgenizdeki gıda üreticileriyle tanışmak, yemeğinizin nasıl büyüdüğü hakkında daha fazla bilgi edinmek ve aklınıza gelebilecek tüm soruları sormak için de harika bir fırsat.

 20. 6. Dondurulmuş organik meyve ve sebzeler satın alın

 21. Yılın belli zamanlarında, yüzleşelim: Üretim koridoru oldukça acımasız görünüyor. Donmuş koridor arkadaşınız olabilir ve ailenizin bir bütçeyle sağlıklı beslenmesini sağlamaya yardımcı olur. Dondurulmuş, organik meyve ve sebzeleri seçmek - ki bunların taze muadilleri ile aynı veya (hatta daha fazla!) Miktarda besinleri vardır - taze ürünleri takviye etmek sizi durgunluğa götürebilir.

 22. Pro ipucu: Bu satışları araştırmak için harika bir zaman! Dondurulmuş meyveler smoothie'lerde mükemmeldir, dondurulmuş sebzeler ise tava kızartması ve garnitürleri çok çabuk kılar.

 23. 7. Sık satın alınan ürünler için çevrimiçi görünün

 24. Sık kullandığınız temel maddeler varsa - hindistancevizi yağı, hindistancevizi şekeri ve hindistancevizi unu beslemesini düşünün - mağazada satın almadan önce çevrimiçi fiyatları kontrol edin. Çoğu zaman, Amazon gibi perakendeciler daha ucuza aynı ürünü taşır ya da yerel mağazanızdan daha küçük boyutlarda satın almanıza izin verir.

 25. 8. Belirli bir mağazaya taahhüt etmeyin

 26. Marka ve mağaza sadakati bir bütçeniz varken pencereden çıkıyor. Amacınız en düşük fiyata en iyi yiyecek bulmak. Yakındaki tüm mağazalarda genelgelere ve fiyatlara baktığınızdan emin olun; beklenmedik yerlerde genellikle fırsatlar var.

 27. Etnik piyasaların da sık sık büyük fırsatları var. Örneğin Meksika ve Hindistan pazarlarında pirinç, makarna ve baharat gibi zımbalar ve yasak pirinç gibi bulunması zor malzemeler - yerel süpermarketlere göre çok daha düşük fiyatlarla.

 28. 9. Etlerinizle yaratıcı olun

Bir Bütçeyle Sağlıklı Beslenmek - 11 Yemek İpuçları

 1. Paketlenmiş bazı yiyecekler kendin yapmak kadar kolaydır. Sağlık felaketi olabilecek overpriced mikrodalga patlamış mısır atlayın ve yerine ocakta patlamak için organik bir çanta satın alın (bu mükemmel patlamış mısır yöntemi aptal!) - çok daha ucuz, işlenmemiş ve lezzetli tadı var!

 2. Şekerli granoladan geç ve kendi karışımlarını hazırla. Büyük bir parça domates sosu hazırlayın ve kavanozlu malzemeler yerine gerektiğinde kullanmak için ayrı ayrı kaplarda dondurun. Bu küçük değişiklikler gerçek dolara artırabilir.

 3. Dolaplarınızda tam olarak ne olduğunu merak ediyor musunuz? İşte size bir zorluk: Bir sonraki alışveriş gezinizden önce, buzdolabınızda, kilerinizde, dolaplarınızda, ekstra dondurucunuzda saklanan her şeyi çıkarın - her yerde!

 4. Ardından, stokları doldurmadan önce sadece taze ürünler ve etlerle destekleyerek ürün kullanmayı deneyin. Sık sık, ihtiyacımız olandan daha fazlasına sahip olduğumuzda satın almaya devam ediyoruz; zaten bir bütçeyle sağlıklı beslenmeniz gereken malzemelerden dolayı şok olacaksınız. Yapabileceğinizdan daha fazlasına sahipseniz, yerel yemek kilerinize ekstra bağış yapın.

 5. 1. Pahalı içecekleri ortadan kaldırın

 6. Meyve suları, gazlı içecekler, sporcu içecekleri: Bunların hepsi sizin için kötü şekerlerle dolu ve hiçbiri ucuz değil. Bunun yerine temellere sadık kalın: Limon suyu, su, çay ve sütün yararları, beslenmemiş sağlıksız içeceklerden çok daha sağlıklı ve daha ucuzdur.

 7. 2. Kendi yiyeceğini yetiştir

 8. Kendi bahçeni yetiştirmek için çok fazla alana veya zamana ihtiyacın yok! Otlardan ve yeşil yapraklı sebzelerden, domates ve biberlere kadar küçük alanlar bile büyük sonuçlar verebilir. Ne kadar küçük olursanız olun, bahçenizi başlatmak için bu makaledeki ipuçlarını seviyorum.

 9. 3. Ölçülü et yiyin

 10. Yarı zamanlı vejetaryen veya vegan olmak (düşünün: haftanın bir ila iki günü) et bütçenizi çok az bir çaba ile ciddi şekilde azaltabilir. Et yerken, kullandığınız miktarı azaltın ve sebzelerle toplayın; Et yemeklerine mantarların besinsel faydalarını eklemek, bunun için harikadır, çünkü pişirdikleri her şeyin tadını kolayca çıkarırlar ve sıklıkla etli bir dokuya sahiptirler.

 11. 4. Şu anda ihtiyacınız olandan daha fazla pişirin

 12. Hazırda sağlıklı, ev yapımı yemekler yapmak, daha az yağlı, pahalı yemek siparişi vermek için daha az gece demektir, çünkü "yiyecek hiçbir şey yok"

 13. Eğer bir gün, Pazar gibi bir günü bir kenara koyarsanız, o gecenin yanında bir veya iki öğün yemek daha yapabilirsiniz. Bunları hafta boyunca fazladan çaba sarf etmeden hazır yemeklerde yeniden ısıtabilir ya da ev yapımı "TV yemekleri" için hemen dondurabilirsiniz.

 14. Çok fazla zorluk mu var? Sadece daha sonra kullanmak üzere ne pişiriyorsanız onu fazladan parçalar haline getirin. Lazanya yapmak? Fazladan bir tava toplayın ve hemen pişirmek yerine dondurun. Burrito veya saran taze sebzeler? Şimdi ekstraları kesin ve daha sonra saklayın; bir dahaki sefere aynı yemeği hazırladığınızda sıfır hazırlık çalışması olacak.

 15. 5. Yiyecekleri bireysel porsiyonlarda dondurun

 16. Yiyeceklerin boşa gitmemesini sağlamanın bir başka harika yolu da, ayrı bölümlerde dondurmak. Örneğin, 24 tavuk budu ailesinden bir paket aldıysanız, hepsini tek seferde kullanmama ihtimaliniz var. Bunun yerine, partileri bir öğün için ihtiyacınız olan miktarda dondurun. Artıkları ile aynı şeyi yapın. Bu, ihtiyacınız olanı, ihtiyaç duyduğunuz anda çıkarmanızı kolaylaştırır.

 17. 6. Remix kalanları

 18. İster onları sev, ister nefret et, yemek artıkları bir bütçeyle sağlıklı beslenmenin harika bir yoludur. Ancak, aynı yemeği tekrar tekrar yemek yerine, karıştırmayı deneyin. Bir parça kızartma ya da sebze suyunda artık sebzeler kullanın. Artık eti kıyın ve doyurucu bir salataya veya bir quesadillaya karıştırın. Ya da en sevdiğim şeylerden birini yapın: Haftada bir kez, kalanları toplayın ve herkesin kendi favorilerini seçmesine ve seçmesine izin verin; DIY bir akşam yemeği!

 19. 7. Kendiniz yaptığınız tatlıları yiyin

 20. Tatlı dişinizi tatmin etmek için ikram satın almaktan vazgeçemez mi? Bu benim en sevdiğim ipuçlarından biri: Kendiniz yaptığınız sürece tatlı yiyin! Tüm hazır paketlenmiş cipslere, kurabiyelere ve pastalara harcadığınızdan daha az pişirme malzemesi harcayacaksınız. Ayrıca, içlerinde neler olup bittiğinin tamamen kontrolü sizde. Poundların da ortaya çıktığını fark edebilirsiniz!

 21. Seveceğiniz bir şey için sağlıklı tatlılar koleksiyonuma göz atın.

 22. 8. Kendi öğle yemeğinizi ve atıştırmalıklarınızı alın

 23. Overpriced atla, öğle yemeğini hafifletip öğlen yemeğini kendin yap. Öğleden sonra bir şeyler ister misin? Otomatlara çarpmak yerine, hareket halindeyken bu sağlıklı atıştırmalıklardan birini yanınıza alın.

 24. 9. Mutfakta deneme

 25. Yemek yaparken şansınızı kaçırmayın. En sevdiğiniz tarif bir sebzeyi ararsa, ancak sadece bir tane daha varsa, yine de deneyin. Birlikte iyi çalışabileceğini düşündüğünüz birkaç malzemeniz var mı? Test et! Mutfakta oynamak daha güvenli bir aşçı olmak ve sağlıklı yiyecekler üretmeyi ve yemeyi takdir etmeyi öğrenmenin en iyi yoludur.

 26. Tariflerime başlangıç ​​olarak bak ve çılgına dön!

 27. 10. Kolaylık ürünler için ödeme yapmayın

 28. 11. Dolapları temizleyin

En Sağlıklı, En Ucuz Gıdaların 10'u

 1. Bütçeyle sağlıklı beslenme konusunda hala daha fazla ilham almak ister misiniz? Aşağıdaki 10 gıda, ülke genelinde pazarlarda en ucuz olanlardan bazılarıdır ve sizin için en iyisidir. Bunları stoklamak bütçede sağlıklı beslenmeyi çok kolaylaştırır.

 2. 1. Muz:

 3. Muzların beslenmesi vitamin, potasyum ve lif yüklerinden gelir. Onlar ucuz, doldurma ve lezzetli. Onları kendi başıma, fındık ezmeli bir atıştırmalık olarak ya da Çikolatalı Muz Nut Smoothie'm gibi bir yüzlü olarak seviyorum.

 4. En iyi yüksek lifli gıdalardan biri olan fasulye kolayca bulunur ve delicesine ucuzdur. Çorba veya et yemeklerini toplamak ya da Tex-Mex yemeklerine lezzet katmak için her tür fasulyeyi kullanmayı seviyorum. Benim favorilerimden bazıları bu Black Bean Quinoa Salatası veya Black Bean Çorbası içerisindeki siyah fasulye veya nohut kullanarak Humus yapmak.

 5. 3. Brokoli:

 6. Bu yeşil sebze önerilen günlük K vitamini değerinizi, ton C vitamini, sindirim sağlığını iyileştirir ve osteoporozu uzak tutar. Bu süper basit Crockpot Beef ve Brokoli tarifinde veya hafif bir Brokoli Salatasında brokoli beslemesinden en iyi şekilde yararlanın.

 7. 4. Esmer pirinç:

 8. Bu tahıl beyaz pirinçte bulunmayan besinlerle doludur ve dolgun tarafından satın alındığında doldurucu, ucuz bir karbonhidrattır. Hafif bir akşam yemeği için, bu Brown Rice, Domates ve Fesleğen tarifinde deneyin (fasulye veya tavukla daha da fazla toplayın!) Veya bu gevrek Brown Rice Salata'da.

 9. Vejetaryenler için ucuz, bol ve harika bir proteinli yiyecek, organik alırken bile, yumurtalar hala pazarlık ediyor. Ayrıca, sadece kahvaltı için kümelenmeleri gerekmiyor. Bu Fırında Yumurta ve Ispanak ve Güneybatı Omlet tarifleri akşam yemeği için de iyidir.

 10. Lezzetli yumurta tariflerimi daha da dene.

 11. 6. Tatlı patatesler:

 12. Bu püsküller A vitamini, potasyum, C vitamini ve daha birçok şeyle doludur. Bu Kavrulmuş Sarımsak ve Tatlı Patates Çorbası ile akşam yemeği menünüze tatlı patatesler ekleyin ya da bu Tatlı Patates Biberiye kızartması tarifini kullanarak hamburger için bir taraf olarak servis edin.

 13. 7. Ispanak:

 14. En besleyici, yoğun yapraklı yeşilliklerden biri olan ıspanak beslemesi vücudunuz için mükemmel ve m-cüzdanda kolay. Dondurulmuş ıspanak kullanan bu Crustless Ispanak Kişini ve Grecian Ispanak'ı ana yemeğin tarafı olarak kullanacaksınız.

 15. 8. Otlardan beslenen hayvanlardan elde edilen sade, organik yoğurt:

 16. Probiyotik yoğurt, daha iyi sindirimden kötü kolesterolü azaltmaya kadar değişen faydalarla doludur. En sevdiğim yoğurt ve sizin için en iyisi koyun sütünden çiğ yoğurt, keçi sütünden veya çim beslenen ineklerden elde edilmekle birlikte, çoğu mağazada daha düşük bir fiyatla ot beslenen hayvanlardan elde edilen organik yoğurt bulunur. Yapay tatlandırıcıları atlayın ve ihtiyacınız olursa kendi doğal tatlandırıcılarınızı ekleyin; bal ve akçaağaç şurubu iyi çalışıyor. Yoğurt smoothies için bir üs olarak kullanın, ya da granola ile meyve veya aperatif ile tadını çıkarın.

 17. 9. Tam tahıllı / glütensiz makarna:

 18. Makarna, hatta tam tahıllı ve glütensiz çeşitler bile, paranın karşılığını çok miktarda besleyici patlama verir. Her gece yemek istemeseniz de, basit bir et soslu makarna veya zeytinyağı ve sebzeler ile makarna hala ucuz, doldurma ve lanetleme lezzetli

 19. 10. Bütün, organik / yerel tavuk:

 20. Bütün bir tavuğu kızartmak size çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz pişmiş et sağlar. Sarmaşıklara ve salatalara eklemekten enchiladas ve burritolara doldurmaya veya çorbalara ya da güveçlere koymaya kadar paranızın tamamını kuş kullanmaya değer. Chicken Bone Broth'umu da artıklarla birlikte yapmayı unutmayın!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407