Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Buğday, Süt Mısırsız Diyet

Servis Önerileri

 1. Buğday, mısır ve mandıraları diyetinizden uzak tutmanız, yiyecek etiketlerini dikkatlice okumanızı, yemek yerken pek çok soru sormanızı ya da yiyeceklerinizin çoğunu evde pişirmenizi gerektirir. Soslar, soslar, tahıl bazlı ürünler ve hazır yiyecekler ve atıştırmalık yiyecekler dahil olmak üzere birçok işlenmiş gıda, bileşenlerinin bir parçası olarak buğday, mısır veya süt içerir. Hoşgörüsüz veya alerjik olduğunuz içeriklerden kaçınmak veya tercihinize göre kaçınmayı tercih etmek için diyetinizi sebzelere, karabuğday, yulaf, arpa, çavdar ve kinoa, yumru, kabak, meyve, yumurta, kanatlı balık ve et.

Mısır Malzemeleri

 1. Mısır, Amerika Birleşik Devletleri'nde yetiştirilen başlıca bitkilerden biridir ve standart Amerikan diyetinin temel gıdalarının çoğunda görünen birçok içerikte bulunur. Bazı bileşenler mutlaka mısırdan yapılmaz, fakat sıklıkla yapılır. Mısırdan tamamen kaçınmanız gerekirse sitrik asit, askorbik asit, yapay tatlandırıcılar, tat vericiler, fruktoz, meyve suyu konsantresi, gıda nişastası, maltoz, maltodekstrin ve dekstrin içeren yiyeceklerden kaçının. Mısır yağı, mısır şurubu, mısır, patlamış mısır, mısır nişastası, modifiye mısır nişastası, polenta, taco kabukları ve mısır bazlı ekmeği uzak durun.

Süt Malzemeleri

 1. Süt ürünleri arasında peynir, tereyağı, ayran, süt, krema ve yoğurt bulunur, ancak birçok ülkede kazein, peynir altı suyu, ayran katı, lor, süt katıları, laktalbümin, kazeinat ve krem ​​olarak da gizlenebilir süpermarkette bulunan yiyeceklerin. Süt ürünleri içermesi muhtemel olan ticari olarak işlenmiş gıdalara özellikle dikkat edin. Soya ve kuruyemişlere tolere ederseniz, soya sütü ve badem sütü, süt içermeyen süt alternatifleridir.

Buğday Malzemeler

 1. Buğday en yaygın kullanılan bileşendir ve ekmek, makarna, kahvaltı gevrekleri, granola barlar, krakerler, kekler, kruvasanlar, kekler, kurabiyeler, kuskus dahil hemen hemen tüm tahıl bazlı yiyeceklerde kullanılır , bulgur ve unlu mamuller. Buğday kepeği, buğday tohumu, buğday nişastası, graham, durham veya zenginleştirilmiş un, glüten, modifiye gıda nişastası, malt, hecelenmiş, bitkisel zamklar, irmik, hidrolize edilmiş bitkisel protein, nişasta veya doğal tatlandırıcı içeren yiyeceklerin buğday içermesi muhtemeldir. Diyetinizi buğdaydan uzak tutmak için içerik listelerini dikkatlice okuyun.

Buğdaysız, Sütsüz ve Mısırsız Yemek

 1. Kahvaltıda kinoadan yapılmış, şekersiz elma püresi, bir kaşık fıstık ezmesi ve bir avuç ahududu ile servis edilen bir yulaf lapası alabilirsiniz. Öğle yemeğinde glutensiz ekmekle yapılan sandviç, domates ve mercimek çorbası veya büyük bir tavuk salatası sağlıklı buğdaysız, mısırsız ve sütsüz bir öğle yemeği hazırlar. Salata sosu konusunda dikkatli olun ve buğday, mısır ya da süt izlerini önlemek için kendiniz olun. Eşit kaliteli zeytinyağı ve kırmızı şarap sirkesini karıştırın. Akşam yemeğinde somon ve brokolili patates püresi ya da mantarlı tavada kızartma, bok lahanası, dilimlenmiş dana eti ve glütensiz tamari sosu hazırlamak kolay ve güvenlidir. Çiğ veya kavrulmuş fındık, taze meyveler, ev yapımı humusa batırılmış sebzeler veya badem sütü ile yapılan bir yüzlü ve en sevdiğiniz meyvelerin herhangi bir kombinasyonu ile atıştırın.

 2. Kahvaltıda, kinoadan yapılmış, şekersiz elma püresi, bir kaşık fıstık ezmesi ve bir avuç ahududu ile servis edilen bir yulaf lapası alabilirsiniz. Öğle yemeğinde glutensiz ekmekle yapılan sandviç, domates ve mercimek çorbası veya büyük bir tavuk salatası sağlıklı buğdaysız, mısırsız ve sütsüz bir öğle yemeği hazırlar. Salata sosu konusunda dikkatli olun ve buğday, mısır ya da süt izlerini önlemek için kendiniz olun. Eşit kaliteli zeytinyağı ve kırmızı şarap sirkesini karıştırın. Akşam yemeğinde somon ve brokolili patates püresi ya da mantarlı tavada kızartma, bok lahanası, dilimlenmiş dana eti ve glütensiz tamari sosu hazırlamak kolay ve güvenlidir. Çiğ veya kavrulmuş fındık, taze meyveler, ev yapımı humusa batırılmış sebzeler veya badem sütü ile yapılan bir yüzlü ve en sevdiğiniz meyvelerin herhangi bir kombinasyonu ile atıştırın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407