Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Bagel Sağlıklı Bir Kahvaltı Yiyecek midir?

Sağlık Koruyucu Faydaları

 1. Kahvaltı, kilonuzu kontrol etmenize, sabahları daha üretken olmanıza ve günlük besin gereksinimlerinizi karşılama konusunda size daha iyi bir şans verebilir. Sağlıklı bir kahvaltı kalori bütçenize uygun olmalıdır ve tam bir tane, iyi bir protein kaynağı ve bir miktar meyve veya bir sebze içermelidir. Dikkatli bir şekilde seçtiyseniz ve diğer besleyici seçenekleri de içeren bir kahvaltı hazırlarsanız, bir simit sağlıklı bir kahvaltı yiyecek olabilir.

Kalori Sayımı

 1. Bir fırın veya kahve dükkanındaki 5 onsluk, büyük, sade bir simit 300 veya daha fazla kaloriye sahip olabilir, bu da sizi kaloriden daha yüksek bir kahvaltıya ve istediğiniz güne kadar yoluna sokabilir. Simit, yaban mersini ve tarçınlı kuru üzümlü simitlerde olduğu gibi şeker eklenmişse kalori içeriği daha yüksektir. Sade mini simitlerin her biri 70 kaloriye sahip olabilir ve kalori kontrollü bir kahvaltının içine sığmalarını kolaylaştırır. Simit az yağlı ve kalorilerinin çoğu karbonhidratlardan geliyor.

Bütün Vs. Rafine tahıllar

 1. Simitler, rafine ürünler yerine tam tahıllı olduklarında daha sağlıklı kahvaltı seçenekleridir. Buğday simitleri gibi kepekli tahıllar, simitin kepek, çimlenme ve endosperm bileşenlerini içerir ve bunları Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, beyaz simitler gibi rafine edilmiş tahıllardan daha fazla diyet lifi ve antioksidanlarda daha yüksek yaparlar. Ayrıca bazı B vitaminlerinin doğal kaynaklarıdır. Rafine yerine tam tahılların seçilmesi kalp hastalığı ve tip-2 diyabet riskini azaltabilir. Tahılların en az yarısını tam tahıllı kaynaklardan almanız gerekir ve kahvaltı için tam tahıllı bir simit seçmek bu önerileri yerine getirmenize yardımcı olabilir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Sağlıklı bir kahvaltı, temel besinler açısından zengindir ve zenginleştirilmiş simitler, bu besinlerin bir kısmını sağlar. Güçlendirilmiş bir simelin her onsu 1.7 miligram demire veya sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin bu temel bileşeni için günlük değerin yüzde 9'una sahiptir. Ayrıca 64 miligram folat, günlük değerin yüzde 16'sı vardır. Ek olarak, takviye edilmiş tahıllarda tiamin, niasin ve riboflavin bulunur. Dengeli bir kahvaltı iyi bir protein kaynağı içermelidir, ancak 1 onsluk bir simit sadece 3 gram veya günlük değerin yüzde 6'sına sahiptir. Kahvaltınızın protein içeriğini arttırmak için biraz yoğurt, fıstık ezmesi, pişmiş yumurta akı veya az yağlı peynirler alın.

Topingler ve Diğer Hususlar

 1. Kahvaltınızın besin içeriği, büyük oranda simitle yediğiniz yiyeceklere bağlıdır. Tam yağlı krem ​​peynir ve tereyağı doymuş yağ ve kalori eklerken, fıstık ezmesi besleyici bir yayılmadır. Yağsız süzme peynirli bir simit üzerine marul ve domates ekleyerek veya simit ve yoğurtlu şeftali dilimleri yiyerek bazı meyve veya sebzeler ekleyin. Sabah simitinizi hızlı servis veren bir restoranda sipariş verirseniz, yüksek şekerli kahve içecekleri sipariş etmekten kaçının.

 2. Kahvaltınızın besin içeriği büyük oranda simitle yediğiniz yiyeceklere bağlıdır. Tam yağlı krem ​​peynir ve tereyağı doymuş yağ ve kalori eklerken, fıstık ezmesi besleyici bir yayılmadır. Yağsız süzme peynirli bir simit üzerine marul ve domates ekleyerek veya simit ve yoğurtlu şeftali dilimleri yiyerek bazı meyve veya sebzeler ekleyin. Sabah simitinizi hızlı servis veren bir restoranda sipariş verirseniz, yüksek şekerli kahve içecekleri sipariş etmekten kaçının.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407