Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beynin, Kalbin, Eklemlerin + Daha Fazlası

Mor Patates Tarifler

 1. Bugüne kadar, hindistancevizi yağının gezegendeki en sağlıklı gıdalardan biri olduğunu kanıtlayan 1.500'den fazla çalışma var. Hindistan cevizi yağı kullanımları ve faydaları, insanların çoğunun farkettiğinin ötesine geçer, çünkü hindistancevizi yağı - taze hindistan cevizi etinden yapılan - gerçek bir süper besindir. Hindistancevizi ağacının birçok tropik bölgede "hayat ağacı" olarak görülmesi şaşırtıcı değildir.

 2. Pek çok insanın, özellikle Amerikan Kalp Birliği'nin (AHA) 2017 doymuş yağlarla ilgili raporunu aldıktan sonra düzenli olarak hindistancevizi yağı tüketip tüketmemeleri konusunda kafasının karıştığına şüphe yok. Gerçek şu ki, AHA'nın diyetinizdeki doymuş yağları azaltma önerisi makul olsa da, insanların hiçbirini tüketemeyeceği anlamına gelmez. Aslında, AHA erkekler için günde 30 gram, kadınlar için günde 20 gram, yani yaklaşık 2 çorba kaşığı veya 1,33 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı yapışmasını önerir.

 3. Aslında, AHA’nın doymuş yağlardan tamamen kaçınmak zorunda olmadığımızı gösterdiğini vurgulamalıyız, çünkü buna gerçekten ihtiyacımız var. Bağışıklık fonksiyonumuzu geliştirmek ve karaciğeri toksinlerden korumak için çalışır.

 4. AHA doymuş yağların LDL kolesterol seviyelerini nasıl artırabileceğine odaklanırken, hindistancevizi yağının doğal olarak iltihabı azaltmak için çalıştığını hatırlamamız gerekiyor. Enflamasyonu azaltmak, kalp hastalığının ve diğer birçok koşulun kök nedeni olduğu için herkesin en büyük sağlık hedefi olmalıdır.

 5. Son birkaç yılda hindistancevizi yağına biraz olumsuz tepki vermesine rağmen, hala iltihabı azaltmak, bilişsel ve kalp sağlığını desteklemek ve enerji seviyelerini artırmak için hindistancevizi yağının büyük bir savunucusuyum. - sadece birçok hindistancevizi yağı faydalarından birkaçını adlandırmak için.

 6. Bugüne kadar, hindistancevizi yağının gezegendeki en sağlıklı gıdalardan biri olduğunu kanıtlayan 1.500'den fazla çalışma var. Hindistan cevizi yağı kullanımları ve faydaları, insanların çoğunun farkettiğinin ötesine geçer, çünkü hindistancevizi yağı - taze hindistan cevizi etinden yapılan - gerçek bir süper besindir. Hindistancevizi ağacının birçok tropik bölgede "hayat ağacı" olarak görülmesi şaşırtıcı değildir.

 7. Pek çok insanın, özellikle Amerikan Kalp Birliği'nin (AHA) 2017 doymuş yağlarla ilgili raporunu aldıktan sonra düzenli olarak hindistancevizi yağı tüketip tüketmemeleri konusunda kafasının karıştığına şüphe yok. Gerçek şu ki, AHA'nın diyetinizdeki doymuş yağları azaltma önerisi makul olsa da, insanların hiçbirini tüketemeyeceği anlamına gelmez. Aslında, AHA erkekler için günde 30 gram, kadınlar için günde 20 gram, yani yaklaşık 2 çorba kaşığı veya 1,33 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı yapışmasını önerir.

 8. Aslında, AHA’nın doymuş yağlardan tamamen kaçınmak zorunda olmadığımızı gösterdiğini vurgulamalıyız, çünkü buna gerçekten ihtiyacımız var. Bağışıklık fonksiyonumuzu geliştirmek ve karaciğeri toksinlerden korumak için çalışır.

 9. AHA doymuş yağların LDL kolesterol seviyelerini nasıl artırabileceğine odaklanırken, hindistancevizi yağının doğal olarak iltihabı azaltmak için çalıştığını hatırlamamız gerekiyor. Enflamasyonu azaltmak, kalp hastalığının ve diğer birçok koşulun kök nedeni olduğu için herkesin en büyük sağlık hedefi olmalıdır.

 10. Son birkaç yılda hindistancevizi yağına biraz olumsuz tepki vermesine rağmen, hala iltihabı azaltmak, bilişsel ve kalp sağlığını desteklemek ve enerji seviyelerini artırmak için hindistancevizi yağının büyük bir savunucusuyum. - sadece birçok hindistancevizi yağı faydalarından birkaçını adlandırmak için.

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

 1. Hindistancevizi yağı, hindistancevizi adı verilen kurutulmuş hindistancevizi eti veya taze hindistancevizi eti presleyerek yapılır. Hindistancevizi yağı yapmak için "kuru" veya "ıslak" bir yöntem kullanabilirsiniz. Hindistan cevizinden gelen süt ve yağ preslenir ve ardından yağ çıkarılır.

 2. Hindistan cevizi yağı soğuk veya oda sıcaklıklarında sert bir dokuya sahip çünkü yağdaki, çoğunlukla doymuş yağ olan yağlar daha küçük moleküllerden oluşuyor. Yaklaşık 78 derecelik sıcaklıklarda hindistancevizi yağı sıvılaşır.

 3. Yaklaşık 350 derecelik bir duman noktasına sahip ve sote yemekler, soslar ve unlu mamuller için mükemmel bir yağ seçeneği. Aynı zamanda, daha küçük yağ molekülleri nedeniyle cilde kolayca emilir, böylece mükemmel bir cilt ve saç derisi nemlendirici yapar.

 4. Birçok hindistancevizi yağı faydaları sadece kaliteli bir ürünle elde edilebilir. Dikkat etmeniz gereken birkaç tür hindistancevizi yağı vardır, bunlardan bazıları:

 5. Bakire hindistan cevizi yağı: Bakire hindistan cevizi yağı en az rafine edilmiş ve en faydalı olanıdır. Kabuğundan çıkarılmış ve doğal yağları çıkarmak için preslenmiş, kopralarla veya kurutulmuş hindistancevizi eti ile yapılır. Virgin hindistancevizi yağı tipik olarak harika bir ceviz ve tatlı tada sahiptir.

 6. Bakir hindistancevizi yağı kategorisinde, "ıslak öğütme" yöntemiyle üretilen yağı göreceksiniz, bu da taze hindistancevizi etinden elde edilen ve yağdan elde edilen yağdan elde edildiği anlamına gelir. bunun yerine kurutulmuş kopra gibi kuru bir yöntem kullanılır. Bazen "sızma yağı olan hindistancevizi yağı" görürsünüz, ancak yağlanma yağı ve hindistancevizi yağı arasında hiçbir fark yoktur, bu yüzden her iki seçenek de harika bir seçimdir.

 7. Rafine hindistancevizi yağı: Rafine hindistancevizi yağı, yağın ağartılmasını ve kokusunu gidermek üzere rafine işleminden geçti. İşlenmemiş hindistancevizi yağının aksine, rafine edilmiş yağların farkedilir hindistancevizi tadı veya aroması yoktur. Rafine hindistancevizi yağları tavsiye edilmez, çünkü bunların çoğu, her ikisi de yağın faydalı antioksidanlarını tahrip edebilen yüksek sıcaklıklar ve sert kimyasallarla yapılır.

 8. Hindistancevizi yağı, hindistancevizi adı verilen kurutulmuş hindistancevizi eti veya taze hindistancevizi eti presleyerek yapılır. Hindistancevizi yağı yapmak için "kuru" veya "ıslak" bir yöntem kullanabilirsiniz. Hindistan cevizinden gelen süt ve yağ preslenir ve ardından yağ çıkarılır.

 9. Hindistan cevizi yağı soğuk veya oda sıcaklıklarında sert bir dokuya sahip çünkü yağdaki, çoğunlukla doymuş yağ olan yağlar daha küçük moleküllerden oluşuyor. Yaklaşık 78 derecelik sıcaklıklarda hindistancevizi yağı sıvılaşır.

 10. Yaklaşık 350 derecelik bir duman noktasına sahip ve sote yemekler, soslar ve unlu mamuller için mükemmel bir yağ seçeneği. Aynı zamanda, daha küçük yağ molekülleri nedeniyle cilde kolayca emilir, böylece mükemmel bir cilt ve saç derisi nemlendirici yapar.

 11. Birçok hindistancevizi yağı faydaları sadece kaliteli bir ürünle elde edilebilir. Dikkat etmeniz gereken birkaç tür hindistancevizi yağı vardır, bunlardan bazıları:

 12. Bakire hindistan cevizi yağı: Bakire hindistan cevizi yağı en az rafine edilmiş ve en faydalı olanıdır. Kabuğundan çıkarılmış ve doğal yağları çıkarmak için preslenmiş, kopralarla veya kurutulmuş hindistancevizi eti ile yapılır. Virgin hindistancevizi yağı tipik olarak harika bir ceviz ve tatlı tada sahiptir.

 13. Bakir hindistancevizi yağı kategorisinde, "ıslak öğütme" yöntemiyle üretilen yağı göreceksiniz, bu da taze hindistancevizi etinden elde edilen ve yağdan elde edilen yağdan elde edildiği anlamına gelir. bunun yerine kurutulmuş kopra gibi kuru bir yöntem kullanılır. Bazen "sızma yağı olan hindistancevizi yağı" görürsünüz, ancak yağlanma yağı ve hindistancevizi yağı arasında hiçbir fark yoktur, bu yüzden her iki seçenek de harika bir seçimdir.

 14. Rafine hindistancevizi yağı: Rafine hindistancevizi yağı, yağın ağartılmasını ve kokusunu gidermek üzere rafine işleminden geçti. İşlenmemiş hindistancevizi yağının aksine, rafine edilmiş yağların farkedilir hindistancevizi tadı veya aroması yoktur. Rafine hindistancevizi yağları tavsiye edilmez, çünkü bunların çoğu, her ikisi de yağın faydalı antioksidanlarını tahrip edebilen yüksek sıcaklıklar ve sert kimyasallarla yapılır.

Hindistan Cevizi Yağı Beslenmesi

 1. Bu harika süper yemeğin sırlarını ortaya çıkarmak için binlerce çalışma yapıldı: yani orta zincirli yağ asitleri (MCFA'lar) olarak adlandırılan sağlıklı yağlar. Bu eşsiz yağlar şunları içerir:

 2. Hindistan cevizindeki yağların yaklaşık yüzde 62'si bu üç sağlıklı yağ asidinden oluşur ve hindistancevizi yağındaki yağın yüzde 91'i sağlıklı doymuş yağdır. Bu yağ bileşimi, USDA besin veritabanının gösterdiği gibi onu gezegendeki en faydalı yağlardan biri yapar.

 3. Tükettiğimiz yağların çoğu sindirimi daha uzun sürüyor, ancak hindistancevizi yağında bulunan MCFA'lar mükemmel bir enerji kaynağı sağlıyor çünkü yakıta dönüştürmek için sadece üç aşamalı bir işlemden geçmeleri gerekiyor , 26 aşamalı bir süreçten geçmek zorunda olan diğer yağların aksine!

 4. Bitki bazlı yağlarda bulunan uzun zincirli yağ asitlerinin aksine, MCFA'lar:

 5. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı, yaklaşık 120 kalori, 14 gram yağ, lif yok, kolesterol ve sadece az miktarda vitamin ve mineral içerir.

 6. Her şey düşünüldüğünde, hindistancevizi kopralarında gerçek bir süper gıda yapan MCFA'lar ve hindistancevizi yağı sağlık yararlarının bu kadar bol ve şaşırtıcı olmasının nedeni de bu.

 7. Bu harika süper yemeğin sırlarını ortaya çıkarmak için binlerce çalışma yapıldı: yani orta zincirli yağ asitleri (MCFA'lar) olarak adlandırılan sağlıklı yağlar. Bu eşsiz yağlar şunları içerir:

 8. Hindistan cevizindeki yağların yaklaşık yüzde 62'si bu üç sağlıklı yağ asidinden oluşur ve hindistancevizi yağındaki yağın yüzde 91'i sağlıklı doymuş yağdır. Bu yağ bileşimi, USDA besin veritabanının gösterdiği gibi onu gezegendeki en faydalı yağlardan biri yapar.

 9. Tükettiğimiz yağların çoğu sindirimi daha uzun sürüyor, ancak hindistancevizi yağında bulunan MCFA'lar mükemmel bir enerji kaynağı sağlıyor çünkü yakıta dönüştürmek için sadece üç aşamalı bir işlemden geçmeleri gerekiyor , 26 aşamalı bir süreçten geçmek zorunda olan diğer yağların aksine!

 10. Bitki bazlı yağlarda bulunan uzun zincirli yağ asitlerinin aksine, MCFA'lar:

 11. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı, yaklaşık 120 kalori, 14 gram yağ, lif yok, kolesterol ve sadece az miktarda vitamin ve mineral içerir.

 12. Her şey düşünüldüğünde, hindistancevizi kopralarında gerçek bir süper gıda yapan MCFA'lar ve hindistancevizi yağı sağlık yararlarının bu kadar bol ve şaşırtıcı olmasının nedeni de bu.

20 Kanıta Dayalı Hindistan Cevizi Yağı Yararları

 1. Hindistan cevizi yağı sindirimi kolaydır ve daha uzun süreli enerji üretir ve metabolizmanızı arttırır. Kaliteli bir rafine edilmemiş hindistancevizi yağı alırken, MCFA'lar enerjiye dönüştürülmek üzere doğrudan karaciğere gönderildiği için hindistancevizi yağı yararlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

 2. Bugün, birçok triatlet antrenman sırasında yakıt kaynağı olarak hindistancevizi yağı kullanıyor ve uzun mesafeli etkinlikler için yarışlar yapıyor. Hindistan cevizi yağı, çiğ bal ve chia tohumlarını bir araya getirerek ev yapımı bir enerji yakıtı oluşturabilirsiniz. Basitçe her birine bir çorba kaşığı koyun ve egzersizden 30 dakika önce tüketin.

 3. Hindistan cevizi ayrıca vücudun yağda eriyen vitaminleri, kalsiyum ve magnezyumları emmesine yardımcı olduğundan sindirimi de artırır. Hindistan cevizi yağı, omega-3 yağ asitleri ile aynı anda alınırsa, bunları sindirilmeleri ve vücut tarafından kullanılmaları için hazır olduklarından iki kat daha etkili kılarlar.

 4. Hindistan cevizi yağı, kötü bakteri ve kandidayı yok ederek bakteri ve bağırsak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Özellikle Candida dengesizliği, mide asidini azaltabilir, bu da iltihaplanma ve sindirimin bozulmasına neden olur. Bütün bunlar birlikte hindistancevizi yağı, sindirim sağlığına yarar sağlar ve mide ülseri ve ülseratif kolitin tedavisine veya önlenmesine yardımcı olur.

 5. Ek olarak, bu süper besinlerin safra kesesi hastalığının semptomlarını iyileştirdiği bilinen hazmı çok kolaydır. Safra kesesini ve toplam vücut sağlığını iyileştirmek için diğer uzun zincirli yağları hindistancevizi yağı ile değiştirin.

 6. Hindistan cevizi yağı yüz temizleyici, nemlendirici ve güneş perdesi olarak mükemmeldir, ancak aynı zamanda birçok cilt hastalığını da tedavi edebilir. Hindistancevizi yağındaki yağ asitleri (kaprilik ve laurik) içten ve dıştan gelen iltihaplanmayı azaltır ve nemlendirerek tüm cilt koşulları için mükemmel bir çözümdür.

 7. Cildi korur ve cildi iyileştirmek için ideal kılan birçok antioksidan içerir. Ek olarak, antimikrobiyal özellikler, birçok cilt koşuluna neden olabilecek kandida veya mantar kaynaklarını dengeler. Hindistan cevizi yağının cilt için yapabileceği çok fazla rafine edilmemiş.

 8. Hindistancevizi yağı ile yağ çekerek yüzyıllarca bakteri ağzını temizlemenin ve periodontal hastalıkları iyileştirmenin bir yolu olarak kullanılmıştır. Ayrıca, araştırmalar, ağız sağlığına birçok fayda sağlamanın yanı sıra, hindistancevizi yağı çeken yağın da genel sağlık üzerinde yararlı bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Hindistancevizi yağı, yüksek oranda antibakteriyel MCFA'lar nedeniyle yağ çekmede en etkili yağlardan biridir.

 9. Ağzınızdaki yağı çekerek, yağ bakterileri denatüre eder ve yapışır. Oral bakterileri çıkarmak, periodontal hastalık riskinizi büyük ölçüde azaltır. Diş etlerinizi iyileştirmek ve dişlerinizi tamir etmek istiyorsanız, günde 20 dakika boyunca haftada üç kez hindistancevizi yağı çekmenizi tavsiye ederim.

 10. Oksidatif stres ve serbest radikaller osteoporozun en büyük iki suçlularıdır. Hindistan cevizi yağı serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan bu kadar yüksek seviyede antioksidan içerdiğinden, osteoporoz için lider doğal bir tedavidir.

 11. Şaşırtıcı hindistancevizi yağı sağlık yararlarından bir diğeri de bağırsaktaki kalsiyum emilimini arttırmasıdır. Osteoporoz üzerine yapılan araştırmalar, hindistancevizi yağının deneklerde sadece kemik hacmini ve yapısını artırmakla kalmayıp, aynı zamanda osteoporoz nedeniyle kemik kaybını da azalttığını buldu. [! 31412 => 1140 = 4!] Hücreler insüline cevap vermeyi reddettiğinde ve artık enerji için glikoza girmediğinde, insüline dirençli olarak kabul edilirler. Pankreas daha sonra telafi etmek için fazla insülin pompalar ve bir aşırı üretim döngüsü yaratır. İnsülin direnci, tip II diyabetin öncüsüdür.

 12. Hindistan cevizi yağı içerisindeki MCFA'lar hücrelerdeki insülin reaksiyonlarını dengelemeye ve sağlıklı sindirim sürecini desteklemeye yardımcı olur. Pankreastaki baskıyı keserler ve vücuda insülin direncini ve tip II diyabeti önleyebilen glukoz reaksiyonlarına bağlı olmayan tutarlı bir enerji kaynağı sağlarlar.

 13. Hindistan cevizi yağının enerji yaratma kabiliyetleri ve karbonhidrat yağı olmadığından, kilo vermede faydası olması şaşırtıcı değil. Yağların ve kalorilerin yakılmasına, iştahın azalmasına yardımcı olur ve çalışmalarda özellikle karın yağının kaybına yardımcı oldu.

 14. Hindistan cevizinin yağ koymanıza yardımcı olma yeteneği çok iyi belirlenmiş. Toksikoloji ve Çevre Sağlığı Dergisi'nde yayınlanan bir 1985 çalışmasında, tek bir kaprik asit enjeksiyonunun, erkek sıçanlarda "başlangıçta hızlı, daha sonra gıda tüketiminde kademeli bir azalma ve paralel vücut ağırlığı kaybı" ile sonuçlandığı kanıtlanmıştır.

 15. Hindistan cevizi yağı (bir yağ) yemenin yağ kaybına katkıda bulunacağını varsaymak, mantıklı görünebilir ancak bu oldukça mantıklı. Bu fenomeni anlamanın anahtarı, MCFA'ların çeşitli fizyolojik süreçleri kontrol etme becerisinin çok boyutlu olmasına dayanmaktadır.

 16. Örneğin, yukarıda belirtilen 1985 çalışmasında, kaprik asidin, tiroid fonksiyonunda belirgin iyileşmeler gösterdiği keşfedildi.

 17. Tıbbi araştırmalara ve USDA besin veritabanına göre, hindistancevizi yağı vücuda aşağıdaki şekillerde fayda sağlar:

 18. MCFA'ların karaciğer tarafından sindirimi, beyin tarafından kolayca enerji için erişilebilir olan ketonlar yaratır. Ketonlar beyine glikozun enerjiye dönüşmesi için insüline ihtiyaç duymadan enerji sağlar.

 19. Son araştırmalar beynin aslında glikozu ve beyin hücrelerini güçlendirmek için kendi insülinini yarattığını göstermiştir. Alzheimer hastasının beyni, kendi insülini oluşturma yeteneğini kaybettiğinden, hindistancevizi yağındaki ketonlar, beyin işlevini tamir etmek için alternatif bir enerji kaynağı oluşturabilir. [! 31412 => 1140 = 4!] Hindistan cevizi yağı doğal doymuş yağlarda yüksektir. Doymuş yağlar sadece vücudunuzdaki sağlıklı kolesterolü (HDL kolesterol olarak bilinir) arttırmaz, aynı zamanda LDL "kötü" kolesterolünü iyi kolesterollere dönüştürmeye yardımcı olur. Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp'ta yayınlanan randomize bir çaprazlama denemesi, genç, sağlıklı yetişkinlerde 2 yemek kaşığı virgin hindistan cevizi yağı tüketiminin, HDL kolesterolünü önemli ölçüde arttırdığını buldu. Ayrıca, sekiz hafta boyunca günlük hindistancevizi yağı alma konusunda önemli bir güvenlik sorunu bildirilmemiştir.

 20. Vücuttaki HDL'yi artırarak, kalp sağlığını desteklemeye ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı da yüksek trigliseritleri düşürerek kalbe fayda sağlar.

 21. Hindistan cevizi yağı, UTI semptomlarını ve böbrek enfeksiyonlarını temizleyip iyileştirdiği bilinmektedir. Yağdaki MCFA'lar, bakterilerdeki lipit kaplamayı bozup öldürerek doğal bir antibiyotik görevi görür. Araştırmalar ayrıca hindistancevizi yağının karaciğeri doğrudan zarara karşı koruduğunu gösteriyor. [! 31412 => 1140 = 4!] Hindistan cevizi suyu da iyileşme sürecini nemlendirmeye ve desteklemeye yardımcı olur. Doktorlar bile böbrek taşlarını temizlemek için hindistancevizi suyu enjekte etti. Hindistan Cevizi, bu muazzam hindistancevizi yağı sağlık yararları göz önüne alındığında belirgin olan güçlü bir süper besindir.

 22. Hindistan’daki bir hayvan çalışmasında, virgin hindistan cevizi yağında (VCO) bulunan yüksek antioksidan seviyeleri, iltihaplanmayı azalttı ve artrit semptomlarını lider ilaçlardan daha etkili bir şekilde azalttı.

 23. Yakın zamanda yapılan bir başka çalışmada, sadece orta dereceli bir sıcaklıkta toplanmış hindistancevizi yağının enflamatuar hücreleri baskıladığı bulunmuştur. Hem analjezik hem de antiinflamatuar olarak çalıştı.

 24. Hindistan cevizi yağı, kanserle savaşmasına yardımcı olacak iki özelliğe sahip: biri yağda üretilen ketonlar. Tümör hücreleri ketonlarda enerjiye erişememektedir ve glukoza bağımlıdır. Ketojenik bir diyetin, kanser hastalarının iyileşmesine yardımcı olacak olası bir bileşen olabileceğine inanılmaktadır.

 25. İkinci kalite ise hindistancevizi yağı içindeki orta zincirli yağ asidi içeriğidir. MCFA'lar bakteri lipid duvarlarını sindirdiklerinden, mide kanseri riskini arttırdığı bilinen helicobacter pylori bakterilerini de öldürebilirler.

 26. Artı, araştırmalar, hindistancevizi yağında bulunan laurik asidin, proliferasyon önleyici ve proopoptotik etkileri tetikleyerek antikanser etkilere sahip olabileceğini göstermektedir.

 27. Hindistan cevizi yağı, kandidayı azalttığı, bakterilerle savaştığı ve virüsler için düşmanca bir ortam yarattığı gösterilmiş olan laurik asit (monolaurin) içerir. Günümüzde birçok hastalığa, vücuttaki kötü bakteri, mantar, virüs ve parazitlerin çoğalması neden olmaktadır.

 28. Hasta olduğunuzda, diyetinizdeki tahıl ve şekeri hindistancevizi yağı ile doğal yakıt kaynağı olarak değiştirebilirsiniz. Şeker, kötü bakteri oluşumunu besler. Bunun yerine, hasta olduğunda günde üç kez bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı alın ve bol miktarda sebze ve kemik suyu da tüketin.

 29. Yaşlanma Nörobiyolojisi Dergisi'nde yayınlanan 2004 tarihli bir çalışmada araştırmacılar, hindistancevizi yağındaki MCFA'ların eski deneklerindeki bellek sorunlarını iyileştirdiğini bulmuşlardır.

 30. Bütün hastalar arasında bu yağ asidi alındıktan sonra hatırlama yeteneklerinde belirgin bir iyileşme oldu. MCFA'lar vücutta kolayca emilir ve insülin kullanılmadan beyine erişilebilir. Böylece beyin hücrelerini daha verimli şekilde yakıtlandırabilirler.

 31. Hindistan cevizi yağı MCFA'larının pankreas enzimlerinin parçalanmasına gerek yoktur, bu nedenle hindistan cevizi yağı almak pankreastaki yükü hafifletir.

 32. Hindistan cevizi yağı sindirimi kolaydır ve daha uzun süreli enerji üretir ve metabolizmanızı arttırır. Kaliteli bir rafine edilmemiş hindistancevizi yağı alırken, MCFA'lar enerjiye dönüştürülmek üzere doğrudan karaciğere gönderildiği için hindistancevizi yağı yararlarından en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

 33. Bugün, birçok triatlet antrenman sırasında yakıt kaynağı olarak hindistancevizi yağı kullanıyor ve uzun mesafeli etkinlikler için yarışlar yapıyor. Hindistan cevizi yağı, çiğ bal ve chia tohumlarını bir araya getirerek ev yapımı bir enerji yakıtı oluşturabilirsiniz. Basitçe her birine bir çorba kaşığı koyun ve egzersizden 30 dakika önce tüketin.

 34. Hindistan cevizi ayrıca vücudun yağda eriyen vitaminleri, kalsiyum ve magnezyumları emmesine yardımcı olduğundan sindirimi de artırır. Hindistan cevizi yağı, omega-3 yağ asitleri ile aynı anda alınırsa, bunları sindirilmeleri ve vücut tarafından kullanılmaları için hazır olduklarından iki kat daha etkili kılarlar.

 35. Hindistan cevizi yağı, kötü bakteri ve kandidayı yok ederek bakteri ve bağırsak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Özellikle Candida dengesizliği, mide asidini azaltabilir, bu da iltihaplanma ve sindirimin bozulmasına neden olur. Bütün bunlar birlikte hindistancevizi yağı, sindirim sağlığına yarar sağlar ve mide ülseri ve ülseratif kolitin tedavisine veya önlenmesine yardımcı olur.

 36. Ek olarak, bu süper besinlerin safra kesesi hastalığının semptomlarını iyileştirdiği bilinen hazmı çok kolaydır. Safra kesesini ve toplam vücut sağlığını iyileştirmek için diğer uzun zincirli yağları hindistancevizi yağı ile değiştirin.

 37. Hindistan cevizi yağı yüz temizleyici, nemlendirici ve güneş perdesi olarak mükemmeldir, ancak aynı zamanda birçok cilt hastalığını da tedavi edebilir. Hindistancevizi yağındaki yağ asitleri (kaprilik ve laurik) içten ve dıştan gelen iltihaplanmayı azaltır ve nemlendirerek tüm cilt koşulları için mükemmel bir çözümdür.

 38. Cildi korur ve cildi iyileştirmek için ideal kılan birçok antioksidan içerir. Ek olarak, antimikrobiyal özellikler, birçok cilt koşuluna neden olabilecek kandida veya mantar kaynaklarını dengeler. Hindistan cevizi yağının cilt için yapabileceği çok fazla rafine edilmemiş.

 39. Hindistancevizi yağı ile yağ çekerek yüzyıllarca bakteri ağzını temizlemenin ve periodontal hastalıkları iyileştirmenin bir yolu olarak kullanılmıştır. Ayrıca, araştırmalar, ağız sağlığına birçok fayda sağlamanın yanı sıra, hindistancevizi yağı çeken yağın da genel sağlık üzerinde yararlı bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Hindistancevizi yağı, yüksek oranda antibakteriyel MCFA'lar nedeniyle yağ çekmede en etkili yağlardan biridir.

 40. Ağzınızdaki yağı çekerek, yağ bakterileri denatüre eder ve yapışır. Oral bakterileri çıkarmak, periodontal hastalık riskinizi büyük ölçüde azaltır. Diş etlerinizi iyileştirmek ve dişlerinizi tamir etmek istiyorsanız, günde 20 dakika boyunca haftada üç kez hindistancevizi yağı çekmenizi tavsiye ederim.

 41. Oksidatif stres ve serbest radikaller osteoporozun en büyük iki suçlularıdır. Hindistan cevizi yağı serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olan bu kadar yüksek seviyede antioksidan içerdiğinden, osteoporoz için lider doğal bir tedavidir.

 42. Şaşırtıcı hindistancevizi yağı sağlık yararlarından bir diğeri de bağırsaktaki kalsiyum emilimini arttırmasıdır. Osteoporoz üzerine yapılan araştırmalar, hindistancevizi yağının deneklerde sadece kemik hacmini ve yapısını artırmakla kalmayıp, aynı zamanda osteoporoz nedeniyle kemik kaybını da azalttığını buldu. [! 31412 => 1140 = 4!] Hücreler insüline cevap vermeyi reddettiğinde ve artık enerji için glikoza girmediğinde, insüline dirençli olarak kabul edilirler. Pankreas daha sonra telafi etmek için fazla insülin pompalar ve bir aşırı üretim döngüsü yaratır. İnsülin direnci, tip II diyabetin öncüsüdür.

 43. Hindistan cevizi yağı içerisindeki MCFA'lar hücrelerdeki insülin reaksiyonlarını dengelemeye ve sağlıklı sindirim sürecini desteklemeye yardımcı olur. Pankreastaki baskıyı keserler ve vücuda insülin direncini ve tip II diyabeti önleyebilen glukoz reaksiyonlarına bağlı olmayan tutarlı bir enerji kaynağı sağlarlar.

 44. Hindistan cevizi yağının enerji yaratma kabiliyetleri ve karbonhidrat yağı olmadığından, kilo vermede faydası olması şaşırtıcı değil. Yağların ve kalorilerin yakılmasına, iştahın azalmasına yardımcı olur ve çalışmalarda özellikle karın yağının kaybına yardımcı oldu.

 45. Hindistan cevizinin yağ koymanıza yardımcı olma yeteneği çok iyi belirlenmiş. Toksikoloji ve Çevre Sağlığı Dergisi'nde yayınlanan bir 1985 çalışmasında, tek bir kaprik asit enjeksiyonunun, erkek sıçanlarda "başlangıçta hızlı, daha sonra gıda tüketiminde kademeli bir azalma ve paralel vücut ağırlığı kaybı" ile sonuçlandığı kanıtlanmıştır.

 46. Hindistan cevizi yağı (bir yağ) yemenin yağ kaybına katkıda bulunacağını varsaymak, mantıklı görünebilir ancak bu oldukça mantıklı. Bu fenomeni anlamanın anahtarı, MCFA'ların çeşitli fizyolojik süreçleri kontrol etme becerisinin çok boyutlu olmasına dayanmaktadır.

 47. Örneğin, yukarıda belirtilen 1985 çalışmasında, kaprik asidin, tiroid fonksiyonunda belirgin iyileşmeler gösterdiği keşfedildi.

 48. Tıbbi araştırmalara ve USDA besin veritabanına göre, hindistancevizi yağı vücuda aşağıdaki şekillerde fayda sağlar:

 49. MCFA'ların karaciğer tarafından sindirimi, beyin tarafından kolayca enerji için erişilebilir olan ketonlar yaratır. Ketonlar beyine glikozun enerjiye dönüşmesi için insüline ihtiyaç duymadan enerji sağlar.

 50. Son araştırmalar beynin aslında glikozu ve beyin hücrelerini güçlendirmek için kendi insülinini yarattığını göstermiştir. Alzheimer hastasının beyni, kendi insülini oluşturma yeteneğini kaybettiğinden, hindistancevizi yağındaki ketonlar, beyin işlevini tamir etmek için alternatif bir enerji kaynağı oluşturabilir. [! 31412 => 1140 = 4!] Hindistan cevizi yağı doğal doymuş yağlarda yüksektir. Doymuş yağlar sadece vücudunuzdaki sağlıklı kolesterolü (HDL kolesterol olarak bilinir) arttırmaz, aynı zamanda LDL "kötü" kolesterolünü iyi kolesterollere dönüştürmeye yardımcı olur. Kanıta Dayalı Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp'ta yayınlanan randomize bir çaprazlama denemesi, genç, sağlıklı yetişkinlerde 2 yemek kaşığı virgin hindistan cevizi yağı tüketiminin, HDL kolesterolünü önemli ölçüde arttırdığını buldu. Ayrıca, sekiz hafta boyunca günlük hindistancevizi yağı alma konusunda önemli bir güvenlik sorunu bildirilmemiştir.

 51. Vücuttaki HDL'yi artırarak, kalp sağlığını desteklemeye ve kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı da yüksek trigliseritleri düşürerek kalbe fayda sağlar.

 52. Hindistan cevizi yağı, UTI semptomlarını ve böbrek enfeksiyonlarını temizleyip iyileştirdiği bilinmektedir. Yağdaki MCFA'lar, bakterilerdeki lipit kaplamayı bozup öldürerek doğal bir antibiyotik görevi görür. Araştırmalar ayrıca hindistancevizi yağının karaciğeri doğrudan zarara karşı koruduğunu gösteriyor. [! 31412 => 1140 = 4!] Hindistan cevizi suyu da iyileşme sürecini nemlendirmeye ve desteklemeye yardımcı olur. Doktorlar bile böbrek taşlarını temizlemek için hindistancevizi suyu enjekte etti. Hindistan Cevizi, bu muazzam hindistancevizi yağı sağlık yararları göz önüne alındığında belirgin olan güçlü bir süper besindir.

 53. Hindistan’daki bir hayvan çalışmasında, virgin hindistan cevizi yağında (VCO) bulunan yüksek antioksidan seviyeleri, iltihaplanmayı azalttı ve artrit semptomlarını lider ilaçlardan daha etkili bir şekilde azalttı.

 54. Yakın zamanda yapılan bir başka çalışmada, sadece orta dereceli bir sıcaklıkta toplanmış hindistancevizi yağının enflamatuar hücreleri baskıladığı bulunmuştur. Hem analjezik hem de antiinflamatuar olarak çalıştı.

 55. Hindistan cevizi yağı, kanserle savaşmasına yardımcı olacak iki özelliğe sahip: biri yağda üretilen ketonlar. Tümör hücreleri ketonlarda enerjiye erişememektedir ve glukoza bağımlıdır. Ketojenik bir diyetin, kanser hastalarının iyileşmesine yardımcı olacak olası bir bileşen olabileceğine inanılmaktadır.

 56. İkinci kalite ise hindistancevizi yağı içindeki orta zincirli yağ asidi içeriğidir. MCFA'lar bakteri lipid duvarlarını sindirdiklerinden, mide kanseri riskini arttırdığı bilinen helicobacter pylori bakterilerini de öldürebilirler.

 57. Artı, araştırmalar, hindistancevizi yağında bulunan laurik asidin, proliferasyon önleyici ve proopoptotik etkileri tetikleyerek antikanser etkilere sahip olabileceğini göstermektedir.

 58. Hindistan cevizi yağı, kandidayı azalttığı, bakterilerle savaştığı ve virüsler için düşmanca bir ortam yarattığı gösterilmiş olan laurik asit (monolaurin) içerir. Günümüzde birçok hastalığa, vücuttaki kötü bakteri, mantar, virüs ve parazitlerin çoğalması neden olmaktadır.

 59. Hasta olduğunuzda, diyetinizdeki tahıl ve şekeri hindistancevizi yağı ile doğal yakıt kaynağı olarak değiştirebilirsiniz. Şeker, kötü bakteri oluşumunu besler. Bunun yerine, hasta olduğunda günde üç kez bir çorba kaşığı hindistan cevizi yağı alın ve bol miktarda sebze ve kemik suyu da tüketin.

 60. Yaşlanma Nörobiyolojisi Dergisi'nde yayınlanan 2004 tarihli bir çalışmada araştırmacılar, hindistancevizi yağındaki MCFA'ların eski deneklerindeki bellek sorunlarını iyileştirdiğini bulmuşlardır.

 61. Bütün hastalar arasında bu yağ asidi alındıktan sonra hatırlama yeteneklerinde belirgin bir iyileşme oldu. MCFA'lar vücutta kolayca emilir ve insülin kullanılmadan beyine erişilebilir. Böylece beyin hücrelerini daha verimli şekilde yakıtlandırabilirler.

 62. Hindistan cevizi yağı MCFA'larının pankreas enzimlerinin parçalanmasına gerek yoktur, bu nedenle hindistan cevizi yağı almak pankreastaki yükü hafifletir.

Hindistan Cevizi Yağı Yan Etkileri ve Önlemleri

 1. Hindistan cevizi yağı için nadiren herhangi bir yan etkisi yoktur. Bazen, hindistancevizine alerjisi olan belirli kişiler için temas alerjisi olabilir. Hindistan cevizi yağı tarafından oluşturulan bazı temizlik ürünlerinin de temas alerjisine neden olduğu bilinmektedir, ancak yaygın değildir.

 2. Aslında, birçok ilacın yan etkilerini azaltmak için hindistancevizi yağı bilinmektedir. Örneğin, çalışmalarda kanser tedavilerinin semptomlarını ve yan etkilerini azalttı.

 3. Rafine veya işlenmiş hindistancevizi yağının ağartılabildiğini, tercih edilen erime noktasından fazla ısıtıldığını ve raf ömrünü artırmak için kimyasal olarak işlenebileceğini unutmayın. Yağın işlenmesi kimyasal yapıyı değiştirir ve yağlar artık sizin için iyi değildir, bu nedenle mümkün olduğunda hidrojenlenmiş yağlardan kaçının ve bunun yerine fazladan saf hindistancevizi yağı seçin.

 4. Hindistan cevizi yağı için nadiren herhangi bir yan etkisi yoktur. Bazen, hindistancevizine alerjisi olan belirli kişiler için temas alerjisi olabilir. Hindistan cevizi yağı tarafından oluşturulan bazı temizlik ürünlerinin de temas alerjisine neden olduğu bilinmektedir, ancak yaygın değildir.

 5. Aslında, birçok ilacın yan etkilerini azaltmak için hindistancevizi yağı bilinmektedir. Örneğin, çalışmalarda kanser tedavilerinin semptomlarını ve yan etkilerini azalttı.

 6. Rafine veya işlenmiş hindistancevizi yağının ağartılabildiğini, tercih edilen erime noktasından fazla ısıtıldığını ve raf ömrünü artırmak için kimyasal olarak işlenebileceğini unutmayın. Yağın işlenmesi kimyasal yapıyı değiştirir ve yağlar artık sizin için iyi değildir, bu nedenle mümkün olduğunda hidrojenlenmiş yağlardan kaçının ve bunun yerine fazladan saf hindistancevizi yağı seçin.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

 1. Hindistan cevizi yağı alırken, en büyük hindistan cevizi yağı faydalarını sunacak bir sızma hindistan cevizi yağı seçin. Saf hindistancevizi yağı elde ettiğinizden emin olmak için saf, ıslak öğütülmüş, rafine edilmemiş organik hindistancevizi yağı tercih edin. Rafine versiyonlar, diğer yiyeceklerde olduğu gibi, faydalı değildir ve temel besinleri kaybeder.

 2. Hindistan cevizi yağı ne için kullanılabilir? Hindistan cevizi yağını sağlık yararları için kullanmanın pek çok yolu vardır, bunlardan bazıları:

 3. Yemek pişirmek ve pişirmek için hindistancevizi yağı kullanılabilir ve smoothie'lere eklenebilir. Rafine edilmemiş, doğal, organik hindistancevizi yağı, güzel bir hindistancevizi aroması kattığı için tercih edilen yağımdır, ancak diğer hidrojene edilmiş yemeklik yağların sıkça yaptığı zararlı toksinleri içermez. Ayrıca, yemeğinize hindistancevizi yağı veya smoothie'ler eklemek, enerjiyi hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olur ve diğer yağ türlerinden daha kolay sindirimi sağlar. Yiyeceklerinizde hindistancevizi yağı kullanmanın bazı yolları:

 4. Hindistancevizi yağını vücudunuza nasıl uygularsınız? Topikal olarak doğrudan cildinize veya uçucu yağlar veya harmanlar için bir taşıyıcı olarak uygulayabilirsiniz. Cildinizi duştan hemen sonra ovalamak özellikle yararlıdır. Hindistan cevizi yağı mükemmel bir nemlendirici olarak çalışır ve cilt ve saç sağlığını artıracak antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Cildiniz ve saçlarınız için hindistancevizi yağı kullanmanın bazı yolları şunlardır:

 5. Hindistan cevizi yağı, yağı çekmek için kullanılabilir; bu, ağzı detoksifiye etmek, plak ve bakterileri çıkarmak ve nefesi tazelemek için çalışan bir Ayurveda uygulamasıdır. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı ağzına 10-2 dakika karıştırın ve sonra yağı çöpe atın.

 6. Hindistan cevizi yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu da enfeksiyonlarla savaşmak ve bağışıklığı artırmak için kullanılan DIY doğal ilaç tariflerinde mükemmel bir bileşendir. Hindistan cevizi yağı ile yapılabilecek bazı tarifler:

 7. Hindistan cevizi yağı doğal bir toz önleyici, çamaşır deterjanı, mobilya cilası ve ev yapımı el sabunu gibi çalışır. Evinizde yetişebilecek bakteri ve mantarları öldürür ve yüzeylerin de parlak görünmesini sağlar.

 8. Related: 77 Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları: Yiyecek, Vücut ve Cilt Bakımı, Ev Tipi + Dahası

 9. Hindistan cevizi yağı alırken, en büyük hindistan cevizi yağı faydalarını sunacak bir sızma hindistan cevizi yağı seçin. Saf hindistancevizi yağı elde ettiğinizden emin olmak için saf, ıslak öğütülmüş, rafine edilmemiş organik hindistancevizi yağı tercih edin. Rafine versiyonlar, diğer yiyeceklerde olduğu gibi, faydalı değildir ve temel besinleri kaybeder.

 10. Hindistan cevizi yağı ne için kullanılabilir? Hindistan cevizi yağını sağlık yararları için kullanmanın pek çok yolu vardır, bunlardan bazıları:

 11. Yemek pişirmek ve pişirmek için hindistancevizi yağı kullanılabilir ve smoothie'lere eklenebilir. Rafine edilmemiş, doğal, organik hindistancevizi yağı, güzel bir hindistancevizi aroması kattığı için tercih edilen yağımdır, ancak diğer hidrojene edilmiş yemeklik yağların sıkça yaptığı zararlı toksinleri içermez. Ayrıca, yemeğinize hindistancevizi yağı veya smoothie'ler eklemek, enerjiyi hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olur ve diğer yağ türlerinden daha kolay sindirimi sağlar. Yiyeceklerinizde hindistancevizi yağı kullanmanın bazı yolları:

 12. Hindistancevizi yağını vücudunuza nasıl uygularsınız? Topikal olarak doğrudan cildinize veya uçucu yağlar veya harmanlar için bir taşıyıcı olarak uygulayabilirsiniz. Cildinizi duştan hemen sonra ovalamak özellikle yararlıdır. Hindistan cevizi yağı mükemmel bir nemlendirici olarak çalışır ve cilt ve saç sağlığını artıracak antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Cildiniz ve saçlarınız için hindistancevizi yağı kullanmanın bazı yolları şunlardır:

 13. Hindistan cevizi yağı, yağı çekmek için kullanılabilir; bu, ağzı detoksifiye etmek, plak ve bakterileri çıkarmak ve nefesi tazelemek için çalışan bir Ayurveda uygulamasıdır. Bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı ağzına 10-2 dakika karıştırın ve sonra yağı çöpe atın.

 14. Hindistan cevizi yağı antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu da enfeksiyonlarla savaşmak ve bağışıklığı artırmak için kullanılan DIY doğal ilaç tariflerinde mükemmel bir bileşendir. Hindistan cevizi yağı ile yapılabilecek bazı tarifler:

 15. Hindistan cevizi yağı doğal bir toz önleyici, çamaşır deterjanı, mobilya cilası ve ev yapımı el sabunu gibi çalışır. Evinizde yetişebilecek bakteri ve mantarları öldürür ve yüzeylerin de parlak görünmesini sağlar.

 16. Related: 77 Hindistan Cevizi Yağı Kullanım Alanları: Yiyecek, Vücut ve Cilt Bakımı, Ev Tipi + Dahası

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları Üzerine Nihai Düşünceler

 1. Sonraki Sıradaki: 6 MCT Yağının Sağlığa Faydaları - Hindistan Cevizi Yağından Daha İyi mi?

 2. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

 3. Sonraki Sıradaki: 6 MCT Yağının Sağlığa Faydaları - Hindistan Cevizi Yağından Daha İyi mi?

 4. Sesinden sızan bağırsakların sadece sindirim sistemini etkilediğini düşünebilirsiniz, ama gerçekte daha fazla etkileyebilir. Çünkü Leaky Gut çok yaygın ve böyle bir bilmecedir. Sızdıran bağırsaklarla ilgili ücretsiz bir web semineri veriyorum. Web semineri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407