Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beyaz Peynir Sağlıklı mı?

Uyarı

 1. Feta, geleneksel olarak koyun veya keçi sütü ile yapılan bir Yunan peyniridir. ABD'de mevcut olan ticari varyasyonların çoğu, daha sıkı bir peynir üreten inek sütüyle yapılır. Beyaz peynir sertleştirilir ve peynir altı suyu salamura olarak bilinen bir sıvı içinde saklanır. Feta'nın yumuşak, ufalanan bir dokusu ve tuzlu, keskin bir tadı vardır. Kalorilerdeki diğer peynir türlerinden daha düşüktür ve ölçülü olarak kullanıldığında herhangi bir diyete sağlıklı bir katkı olabilir.

Uyarı

 1. Beyaz peynir kalori ve yağ bakımından diğer peynirlerden daha düşüktür. Artı, lezzet dolu, bu yüzden biraz uzun sürüyor. Beyaz peynir, diyetinize sağlıklı bir katkı sağlar.

Kaloriler, Yağ ve Protein

 1. Feta'nın güçlü bir tadı var, bu yüzden sadece 1 oz ekleyebilirsiniz. yemeklerinize ve memnun hissetmeye. Bu porsiyon 74 kalori ve 6 g yağ içerir. Amerikalılar için 2015 Diyet Kuralları, toplam doymuş yağ alımınızı günlük kalori alımınızın yüzde 10'unun altında tutmanızı önerir - MyPlate uygulamasında kolayca izleyebileceğiniz 2000 kalorili diyet için günde 22 g. Feta, bu günlük limitlerin altına sığacak şekilde 4 g doymuş yağ sağlar. Feta'da ayrıca oz başına 4 g protein vardır.

Beslenme Değerleri

 1. Bir oz. Feta, 2.000 kalorili bir diyete dayanarak, kalsiyum için önerilen diyet ödeneğinin yüzde 14'ünü sağlar. Riboflavin için BKA'nın yüzde 14'ü, B12 vitamini için yüzde 8, fosfor için yüzde 9, B6 vitamini için yüzde 6, selenyum için yüzde 6 ve çinko için yüzde 5 gibi birçok küçük vitamin ve mineral sunar. ABD Tarım Departmanı ChooseMyPlate.gov'da, çoğu yetişkinlerin günde 3 bardak süt tüketmesini önermektedir. 11/2 oz. beyaz peynir servisi bir bardak süt olarak sayılır.

Sodyum Endişeler

 1. Beyaz peynir, oz başına 315 mg sodyum içerir. Sağlıklı bir yetişkinseniz, kendinizi günlük 2.300 mg sodyum alımıyla sınırlamalısınız. Böbrek hastalığı, yüksek tansiyon veya kalp hastalığı olan veya yaşlı veya Afrikalı Amerikalı olan yetişkinlerin daha az, genellikle günde en fazla 1500 mg tüketmeleri gerekebilir. Sadece 1 oz'a yapıştırın. sodyum, ekmekler, hazır humus, salata sosları, soslar, konserve çorbalar ve dondurulmuş akşam yemekleri gibi diğer birçok gıdaları kontrol altında tutmak için günlük beyaz peynir servisi de günlük yemeklerinize önemli miktarda sodyum katkısı alın.

Diğer Peynirlerle Karşılaştırma

 1. Beyaz peynir, yağ ve kaloride diğer birçok peynir türünden daha düşüktür. Oz başına 113 kalori içeren çedar peyniri yerine tacos üzerine beyaz peynir eritin. 9 g yağ ile, 6 g doymuş. Oz başına 94 kalori içeren brie peyniri yerine peynir tabağına beyaz peynir ekleyin. 8 g yağ ile, 5 g doymuştur

Feta için kullanılır

 1. Beyaz peynir yeşil salataların üzerine ufalanabilir veya bir makarna veya pirinç salatasının bir parçası olarak dahil edilebilir. Közlenmiş biber ile yapılan sandviçe eklenmiş pide ve patlıcan ile pide servis edilir ve proteinli vejeteryan bir yemek yapar. 1/2 oz parçalayın. ince kesimli kemiksiz, derisiz tavuk göğsü üzerine beyaz peynir, hızlı ve kolay bir ana yemek için kızartın. Sade yağsız yoğurtla harmanlanmış beyaz peynir ve nane, salatalık ve kırmızı biber şeritleri için düşük kalorili, yüksek kalsiyumlu bir daldırma yapar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407