Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beyaz Kabak Nedir?

Sütlü Çikolata

 1. Pattypan veya tarak kabağı olarak da bilinen beyaz kabak, bir tür yaz kabağı türü ve kabakları da içeren kabakgil sebzesi ailesinin bir üyesidir. Diğer kabukları arasında ayırt edici derecede küçük ebadı, uçan daire şekli ve hafif tadıyla bilinir. Beyaz rengine ek olarak, pattypans da sarı veya yeşil olabilir. Vitaminlerin ve mineral tuzların çoğu, kabuğun içinde bulunur. Bir bardak haşlanmış, püresi pattypan 38 kalori içerir.

Tesis Özellikleri

 1. Diğer yaz kabağı türlerinde olduğu gibi, Kuzey Amerika yerli pattypan bitkisinin yüksekliği de 1 ila 3 metredir. Kompakt sarmaşıklarda bakımı kolaydır ve büyür. Bitki kaba yeşil yapraklar ve sarı çiçek verir. Çiçeklenme mevsimi, yaz ortasından yaz sonlarına ve sonbaharın başındadır.

Büyüme ve Hasat

 1. Beyaz kabak, ılık toprakta en iyi şekilde yetişir ve optimum gelişme için tam güneş gerektirir. Toprak iyi drene ve yüksek verimli olmalıdır. Toprağı sürekli nemli tutmak için bitkiyi sık sık sulayın. Meyveler hala olgunlaşmamış ve hassas olduğunda hasat edin. İdeal olarak, çapı 3 ila 4 inç veya daha az ölçmelidirler. Kabağı asmadan keskin bir bıçak veya makasla kesin.

Hastalıklar ve Zararlılar

 1. Bitkiler bakteri Erwinia tracheiphila veya virüslere bulaştıysa, derhal etkilenen bitkileri çıkarın. Küflenmeyi veya kuzu engellemek için, yaprakların mümkün olduğunca çabuk kurumasını sağlamak için günün erken saatlerinde onları sulayın. Hava sirkülasyonunu arttırmak için bitki çevresindeki tüm yabancı otları çıkarın. Çizgili salatalık böcekleri yaygın bir zararlıdır. Böceklenmeyi önlemek için, bitkileri ince bir ağla örtün ve çiçekler açtıktan sonra çıkarın.

Pişirme

 1. Diğer yaz kabağı türleri gibi pattypler de kaynatma, ızgara, sote, kızartma ve kızartma gibi çeşitli şekillerde pişirilebilir. Meyveler yeterince yumuşaksa, tamamen bırakabilir, yarıya kesebilir veya yemeğe bağlı olarak küp biçebilirsiniz. Tadı diğer kabaklar kadar tatlı olmadığı için etler, peynir ve farklı bitkilerle kolayca eşleştirilebilir veya birleştirilebilir. Beyaz kabak güveci, doyurucu bir Güney favorisidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407