Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beslenme Uzmanlarının Sıraladığı En Sağlıklı Salata Sosu

İddiaya Girmedin Bahis Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Salatalar, sağlıklı yağlar, lifler, proteinler ve diğer besinlerin harika bir kaynağı olabilir, ancak kızarmış yiyecekler - ekmeği ve domuz pastırması gibi eklemelerle işler hızlı bir şekilde yokuş aşağı gidebilir - ve tüm önemli kıyafetleri. Lahana salatanızı çiftlikte kazarken daha lezzetli hale getirebilirken, aynı anda sağlık yararlarını da dile getiriyorsunuz.

 2. Mağazadan elde edilen sargılar, yapay renklere, tatlara ve koruyuculara ek olarak, doymuş yağ, sodyum, ilave şeker ve kalorilerde genellikle yüksektir. Ve hepsi ekler - tipik bir servis büyüklüğü 2 çorba kaşığı iken, insanların daha fazla kullanması nadir değildir.

 3. Salata suyunun sağlıklı veya sağlıksız hale getirilmesinin ne olduğuna dair bir fikir edinmek için üç beslenme uzmanıyla görüştük ve ülkenin en popüler çeşitlerinden bazılarını sıralamalarını istedik.

En sağlıklı salata sosları en basit olanları

 1. Jalali, tipik bir ev mutfağında bulunan sirke, yağ ve baharatları katı çekirdek maddeler olarak listeler. Seçtiği mağazadan satın aldığı salata sosu, Primal Kitchen'ın yeşil tanrıça sosu. Jalali, "Minimal malzemelerle hazırlandı ve avokado yağı dahil sağlık destekleyici malzemeler kullanıyor, [!artı

 1. Ditkoff'un en sevdiği salata sosu, sadece birkaç avuç malzemeyi kullanarak birkaç dakika içinde evde yaptığı balzamik-Dijon sosudur: 1/2 fincan sızma zeytinyağı, 1/2 fincan balzamik sirke ve 1 çay kaşığı Dijon hardalı, ayrıca tat vermek için tuz ve karabiber. Ditkoff, "Kullanılan malzemelerin ve EVOO’nun kalitesini kontrol etmek kolay olmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi giysinizi hazırlamak da çok daha ucuz" dedi. [! 4372 => 1140 = 3!

 1. Valdez miso veya miso zencefilli pansumanı seviyor. "Miso iyi bir B vitamini, folik asit ve K ve E vitamini kaynağıdır" dedi. “Fermente yapısından dolayı, daha fazla araştırmanın iltihaplanma ve genel sağlık durumunun yönetilmesine yardımcı olabileceğini öne sürdüğü bağırsak için de olumlu yararları var.”

Sıralaması

 1. Aşağıda bu beslenme uzmanları tarafından sağlanan girdilere göre derlenmiş bir sıralama verilmiştir. Karşılaştırma amacıyla belirli markalar seçildi.

 2. Ditkoff, "sağlıklı" olanın, her birinin beslenme ihtiyacına ve geçmiş tıbbi geçmişine bağlı olarak değişebileceğini belirtti. "Örneğin, şeker hastası olan bir kişi ilave şekerlere dikkat etmek isterken, hipertansiyonu olan bir kişi porsiyon başına sodyuma göz kulak olmak ister," dedi. [! 4372 => 1140 = 5!

 3. Mavi peynir (Bolthouse Farms tıknaz mavi peynir)

 4. Balzamik salata sosu (Yeni'nın Kendi balzamik salata sosu)

 5. İtalyanca (Dilek-Kemik evi İtalyanca)

 6. Bin Ada (Kraft Bin Ada)

 7. Bal Dijon (Ken'in Dijon bal hardalı)

 8. Fransızca (Brianna'in Zesty Fransızca giyinmesi)

 9. Çiftlik (Saklı Vadi çiftliği)

 10. Ekstra sızma zeytinyağlı kiler elyafı, Ditkoff ve Jalali için en iyi seçimdi. Jalali, "Pansumanların geri kalanı, hepsi düşük kaliteli yağlar kullanılarak yapıldığı ve çok fazla sodyum ve gereksiz birçok içerik içerdiği için gerçekten benzer." Dedi. EVOO en yüksek kaloriye sahip olsa da (2 çorba kaşığı çorbada 240 kalori), sağlık açısından sağladığı faydalar ve temiz içerik listesi onu bir kazanan yapar.

 11. EVOO’nun hemen arkasında mavi peynir ve balzamik salata izleri var. Yoğurt ilavesiyle, Bolthouse mavi peynir sosu, kalori ve yağ içeriği bakımından en düşük seviyedeydi (35 kalori ve 2.5 gram yağ) ve Ken'in balzamik vinaigrette, tanınan bileşenler listesi ve göreceli olarak düşük kalorili sayıları (90 kalori) sayesinde üst sıralarda yer aldı. .

 12. Çiftlik ve Fransız sosları, yüksek sodyum (sırasıyla 260 miligram ve 240 miligram) ve yağ içeriği (2.5 gram doymuş yağ içeren çiftlikte 14 gram) nedeniyle grubun en sağlıksız seçenekleri olarak sıralandı. ve 15 gram Fransızca (1 gram doymuş yağ ile).Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407