Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beslenme Tartışması: Yumurtalar Sizin İçin İyi mi?

Çiğ Yumurtaların Pastörize Edilmesi

 1. Kobe, MJ'e karşı.

 2. Angelina, Jen'e karşı.

 3. Bütün yumurtalar yumurta beyazlarına karşı mı?

 4. Beslenme dünyasında, az sayıda tartışma büyük yumurta tartışması kadar ısıtılmaya devam etti. Araştırmacılar yaklaşık 40 yıldır omletinizin, omletinizin ve frittatalarınızın sağlıklı olup olmadığını belirlemeye çalıştılar. Aleyhindeki tartışma her zaman iki basit faktör etrafında dönmüştür - yumurtalar yağ ve kolesterol açısından yüksektir. Bu nedenle, yumurta sarısını çıkarmanın ya da yumurtadan tamamen kaçınmanın, şekil diyet planına geri dönmenin bir parçası olduğunu varsaymak kolaydır. Ancak araştırmaya daha yakından bakıldığında, yumurtalar hakkındaki asıl tartışmanın sağlık yararları ile ilgili herhangi bir sorunun olmasının sebebi olduğu ortaya çıkmıştır. Aslında, en yaygın mitlere hızlıca bakmak, yumurtaları diyetinizin standart bir parçası haline getirmenin aldığınız en iyi kararlardan biri olduğunu göstermektedir.

Efsane: Yumurtalar sizi şişmanlatır Gerçek: Yumurtalar kilo kaybı için harika bir besindir

 1. Yumurta yemenin seni yağlandıracağını duymuş olabilirsin, çünkü yumurtadaki kalorilerin yüzde 60'ı yağdan geliyor. Bununla birlikte, yağ yemek, sizi yağ yapmaz ve yumurtalar, kilo kaybını en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanmış kaloriyle kontrol edilen bir besindir. Bir yumurta, yaklaşık 6 gram protein ve 5 gram yağ dengesiyle, sadece yaklaşık 70 kaloridir. Protein / yağ kombinasyonu, tokluk hormonlarını artırır - beyninizi size tam olarak söyleyenleri. Yumurtalardaki protein aynı zamanda vücudunuzun glukagon hormonunu serbest bırakmasına neden olur, bu da vücudunuzu depolanmış karbonhidratları ve yağları serbest bırakmaya ve kullanmaya teşvik eder.

 2. Noktayı ispatlamak için, yumurtaları pirinç kekleriyle karşılaştırın - zamansız bir "diyet" yiyecek. İki pirinç keki ayrıca 70 kalori içerir, ancak protein veya yağ içermez. Bu kaloriler 14 gram yüksek glisemik, yağ hücreli doldurma, rafine karbonhidratlardan gelir, bu da onu daha az arzu edilen bir seçenek yapar.

Efsane: Yumurtalar kolesterolünüzü artırır Gerçek: Yumurtalar kolesterol seviyelerini etkilemez

 1. Kan kolesterol seviyelerini azaltmak on yıllardır büyük bir halk sağlığı görevi olmuştur. Kan dolaşımınızdaki kolesterol miktarını azaltmak istiyorsanız, o zaman yediğiniz kolesterol miktarını azaltmanız gerekir. Bu nedenle yumurtalar, porsiyon başına yaklaşık 200 mg içerdiklerinden, genellikle tehlikeli olarak lanse edilmişlerdir.

 2. Sorun: Diyetteki kolesterol, sandığınız kadarıyla kolesterolü yükseltmiyor. Aslında, insanların yalnızca yüzde 30'u, kolesterolü yüksek bir diyet uyguladıktan sonra kolesterol seviyelerinde önemli artışlar yaşıyor. Harvard'dan araştırmacılar 100.000'den fazla insanın beslenme alışkanlıklarına baktı ve sağlıklı bireylerde günlük yumurta tüketiminin koroner kalp hastalığı riskini artırmadığı sonucuna vardı. Dahası, Connecticut Üniversitesi'nden yapılan bir çalışma, düşük karbonhidrat rejiminin bir parçası olarak günde üç yumurta yemenin HDL'yi ("iyi" kolesterol - herhangi bir olumsuz sağlık etkisi olmadan) iyileştirdiğini buldu. [! 31347 => 1130 = 4!] Efsane: Sadece yumurta akını yemelisin Gerçek: Tüm yumurta sarısının tadını çıkar - dahil)

 1. "Sadece yumurta akı" hareketi, Amerikan diyetinden kalp hastalığı ve obezite ile savaşmak için kolesterol ve yağı gidermek için kitle hareketinden yaratıldı. Bir yumurta akı tüm proteinleri içerir - yumurta başına 3.5 gram; geri kalan besinler, protein ve yağ sarıda saklanır, yani sarı en besleyici kısımdır. Yumurta sarısı genetik kas yapım anahtarınızı çevirmekten tek elle sorumlu olan amino asit olan 240 mg lösin içerir.

 2. Fakat yumurta sarısı, kas geliştiren bir besinden çok daha fazla. Ayrıca kolin - hücre zarı fonksiyonu için gerekli - kolesterol, vücuttaki çoklu hormonlar için moleküler çerçeve görevi gören kolesterol, vitamin A, D vitamini ve E vitamini. Ayrıca omega ile beslenen tavuklardan gelen yumurtaları da alabilirsiniz. -3 zengin yem, yemlerindeki omega-3'ler, yumurta sarısındaki omega-3 yağlarını zenginleştirerek, 150mg uzun zincirli omega-3 yağ DHA'sı da içerdiği kadar verir. Tüm besinsel faydalardan yararlanmak için tüm yumurtanın tadını çıkarın

Efsane: Çiğ yumurta yemek, daha fazla besine erişmenize olanak sağlar Gerçek: Tüm besini kullanabilmek için yumurtalarınızı pişirin

 1. Rocky, Apollo Creed'i yenme arayışının bir parçası olarak çiğ yumurtaları çiğnemeye başladığından beri, çiğ yumurta yemeye yarayan hınz, beslenme fanatiğine hitap etti. Bununla birlikte, araştırmalar, İtalyan Aygır yemek stilinizden kazanacağınız tek şeyin, faydaları olmadan, sağlık endişelerinin bir listesi olduğunu göstermektedir. Çiğ yumurtalardan elde edilen yararlardan biri, kolesterolü oksitlenmemiş formunda sindirmenizdir. Bununla birlikte, pişirme sırasında yumurta kolesterolünün oksidasyonu minimumdur - ve eğer yumurtalarınızı daha düşük bir sıcaklıkta pişirirseniz daha da azalır. Sağlığı teşvik eden lutein ve zeaksantinin bozulmasını önlemek için çiğ yumurta yemek de önerilmiştir. Bununla birlikte, "Amerikan Klinik Beslenme Dergisi" ve "Beslenme Dergisi" nden yapılan araştırma, pişmiş yumurta yemenin kan lutein ve zeaksantin seviyelerinde artışa yol açtığını göstermektedir.

 2. Çevirme tarafında çiğ yumurtalar, avidin adlı bir bileşiği içerir, bu da temel besin biyotininin emilimini bağlar ve önler. Yemek pişirme yumurtaları avidini etkisiz hale getirir ve biyokimyasal olarak işe yaramaz hale getirir. Ve 10.000 yumurtadan yalnızca 1 tanesi salmonella ile kirlenmiş olsa da, uygun şekilde pişirilmiş yumurtalar mevcut olan herhangi bir salmonella'yı etkili bir şekilde öldürür - ve ayrıca var olan gıda kaynaklı hastalık riskini de önemli ölçüde azaltır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407