Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beslenme 2018: Yeni veriler, bitki temelli diyetin sağlığa faydalarını doğrulamaktadır

Beslenme 2018: Yeni veriler, bitki temelli diyetin sağlığa faydalarını doğrulamaktadır

 1. Bitki bazlı diyetler Amerika Birleşik Devletleri'nde daha popüler hale geliyor. 2017 raporunda, ABD’deki insanların yüzde 6’sının şu anda vegan olarak tanımlandığını ve bunun 2014’teki yüzde 1’iyle karşılaştığını tespit ettik. [! 4307 => 1140 = 1!

 2. Hollanda, Brezilya ve ABD’nin Nutrition 2018’de sunulan ve vejetaryen tipi diyetlerle ilgili yararları bulunan çalışmaların sonuçları, aynı zamanda kalite kalitesinin sağlık açısından önemini dile getirdiler. yiyecek.

 3. Aşağıda bu çalışmalardan bazı üst düzey bulgular sunuyoruz. Bu özetleri okurken, Nutrition 2018'de sunulan özetlerin bir uzmanlar komitesi tarafından değerlendirilip seçilmesine rağmen, makalelerin bilimsel dergilere uygulanan aynı sıkı akran incelemesi standardına geçmediğini unutmayın.

 4. Dolayısıyla, bu bulguları uygun şekilde değerlendirilinceye kadar "ön sonuçlar" olarak değerlendirmeliyiz.

Vejetaryenler ve kalp ile ilgili hastalıklar

 1. Hollanda'dan yapılan çalışma neredeyse 6.000 kişiye baktı; Ekip, bitki kaynaklı proteinin hayvansal kaynaklı proteine ​​yüksek oranını yiyenlerin, daha sonra yaşamda koroner kalp hastalığı gelişme riski altında olduğunu keşfetti.

 2. Brezilya’da yapılan araştırma yaklaşık 4.500 kişiye baktı ve bitki bazlı protein bakımından zengin bir diyete sahip kişilerin hayvan bazlı protein bakımından zengin bir diyete oranla yüzde 60 daha az olduğu sonucuna vardı. Kalbin arterlerinde plak birikimi gelişir.

 3. ABD’de yaşayan Güney Asya’ya bakan bir çalışma, vejeteryanlığın diyabet ve kalp hastalığı için daha az risk faktörü ile ilişkili olduğunu buldu.

 4. Vejetaryen olmayan akranlarıyla karşılaştırıldığında, Güney Asya vejetaryenler şunları gösterdi:

 5. Ayrıca kilo alma olasılıkları daha azdı ve ölüm oranı daha düşüktü.

Yemek kalitesi hala önemlidir

 1. Başka bir çalışmada, MA, Boston’daki Harvard T. H. Chan Halk Sağlığı Okulu’ndan araştırmacılar, sağlıklı bitki temelli gıdalar ve düşük kilo alımı arasında bir ilişki olup olmadığını incelediler.

 2. "4 yıl boyunca 125.000'den fazla yetişkin" den gelen verileri inceleyen ekip, kepekli tahıllar, fındık gibi yüksek kaliteli bitki bazlı yiyecekler yiyen kişilerin, sebzelerin ve meyvelerin, patates kızartması, rafine tahıllar ve şeker gibi daha az sağlıklı bitki bazlı yiyecekleri yiyen insanlardan daha az kilo alma olasılığı daha yüksekti.

 3. MA, Medford, Tufts Üniversitesi’ndeki Friedman Beslenme Bilimi ve Politikası Okulu’ndaki bir ekip, ABD’deki bitki kökenli gıdaların kalitesinin “daha ​​fazla olduğunu” Hayvansal kaynaklı gıdaların kalitesi, diyet sağlığına gelince önem taşıyor.

 4. Verileri, sağlıklı ve kaliteli bitki bazlı yiyecekler için güçlü diyet seçimleri yapmak ve yüzde 30 daha düşük ölüm oranı arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor. Yüksek kaliteli bitki bazlı yiyeceklerden zengin bir diyet tüketen kronik sağlık koşullarına sahip kişilerin, genel popülasyondakilerden daha fazla yarar sağladığı bulundu.

 5. Bununla birlikte, hayvansal gıda maddelerinin yüksek kalitede tüketilmesi, mortalite için önemli bir fayda ile ilişkili değildi.

 6. Başka bir çalışmada, MA, Boston’daki Harvard T. H. Chan Halk Sağlığı Okulu’ndan araştırmacılar, sağlıklı bitki temelli gıdalar ve düşük kilo alımı arasında bir ilişki olup olmadığını incelediler.

 7. "4 yıl boyunca 125.000'den fazla yetişkin" den gelen verileri inceleyen ekip, kepekli tahıllar, fındık gibi yüksek kaliteli bitki bazlı yiyecekler yiyen kişilerin, sebzelerin ve meyvelerin, patates kızartması, rafine tahıllar ve şeker gibi daha az sağlıklı bitki bazlı yiyecekleri yiyen insanlardan daha az kilo alma olasılığı daha yüksekti.

 8. MA, Medford, Tufts Üniversitesi’ndeki Friedman Beslenme Bilimi ve Politikası Okulu’ndaki bir ekip, ABD’deki bitki kökenli gıdaların kalitesinin “daha ​​fazla olduğunu” Hayvansal kaynaklı gıdaların kalitesi, diyet sağlığına gelince önem taşıyor.

 9. Verileri, sağlıklı ve kaliteli bitki bazlı yiyecekler için güçlü diyet seçimleri yapmak ve yüzde 30 daha düşük ölüm oranı arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor. Yüksek kaliteli bitki bazlı yiyeceklerden zengin bir diyet tüketen kronik sağlık koşullarına sahip kişilerin, genel popülasyondakilerden daha fazla yarar sağladığı bulundu.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407