Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Basit Glutensiz ve Sütsuz Menüler

Yoğurt ve Sindirim

 1. Bir glüten ve süt içermeyen menü planının hazırlanması karmaşık, pahalı veya zaman alıcı olmak zorunda değildir. Bununla birlikte, diyet kısıtlamalarınıza bağlı kalırken size yeterli vitamin ve mineral sağlayacak basit, besleyici dengeli yemekler hazırlamanız için biraz önceden planlama yapmanız gerekecektir. Sağlıklı menülerden glüten veya süt ürünleri içermeyen tasarımlar için doktorunuza, diyetisyeninize veya beslenme uzmanınıza danışın.

Kahvaltıda Glutensiz Tahıllar

 1. Glutensiz ve süt içermeyen bir diyette kahvaltı, su ile karıştırılmış yumurtalardan veya badem veya soya sütü, şekersiz meyvelerle yayılmış bir dilim glutensiz tost gibi bitkisel sütlerden oluşabilir. korur ve bir parça taze meyve. Buğday, hecelenen, çavdar, kamut, kepek ve arpa hepsi glüten içerir, bu nedenle pirinç, keten, amaranth, karabuğday, mısır, darı veya öğütülmüş fındık gibi glutensiz bir tahıldan yapılan unla yapılan ekmeği seçmeniz gerekir. , tohumlar veya soya. Süt ürünleri yemeden yeterli kalsiyum tüketmenizi sağlamak için kalsiyum takviyeli bitki sütü seçin.

Öğle yemeğinde sebzeler

 1. Kolay servis edilen bir öğle yemeği için, konserve somon, pişmiş beyaz fasulye ve doğranmış domates ve salatalık, rendelenmiş havuç gibi pek çok sebze içeren, koyu, yapraklı salata yeşillikleri tabağını deneyin. doğranmış soğan ve buğulanmış brokoli veya kuşkonmaz. Maksimum kalsiyum için, herhangi bir kemiği somonun içine bir çatalla ezin ve lahana gibi yeşilleri salata karışımınıza ekleyin. Hepsi glüten içerebilen kruton, takma domuz pastırması bitleri ve ticari salata soslarından uzak durun. Bunun yerine, damıtılmış sirke, baharatlar veya otlar ve zeytinyağı gibi tekli doymamış bir yağ kullanarak kendi kalp sağlığınız için giyinmeyi hazırlayın.

Akşam yemeğinde Yağsız Protein seç

 1. Basit ama besleyici bir glüten ve süt içermeyen bir akşam yemeği, pişmiş kinoa veya kahverengi pirinç, buharda pişmiş sebzeler ve taze meyve tatlısı ile eşleştirilmiş ızgara Londra karidesini içerebilir. Yağsız et veya domuz eti yağsız et veya domuz eti, derisiz kümes hayvanları ve deniz mahsullerini yağsız et veya işlenmiş etler arasından seçerek aşırı doymuş yağ, kolesterol ve sodyumdan kaçının. Gluten içeren malzemelerle hazırlanabilecek ticari stok veya et suyu yerine kinoa veya pirinç gibi suları pişirin. Sebze rotasyonunuza bok choy veya collard veya şalgam gibi yapraklı sebzeleri ekleyerek bol miktarda kalsiyum almanızı sağlar.

Atıştırmalıklarınızı Sayın

 1. Çiğ veya sade, kuru kızartılmış kuruyemişler ve tohumlar, glüten veya mandıra ilavesi olmadan diyetinize besin ekleyebilir. Örneğin, bir öğlen, öğleden sonra veya akşamları taze bütün veya dilimlenmiş meyvelerle badem aperatiflerini yiyin. Diğer kabul edilebilir ancak sağlıklı atıştırmalık seçenekleri arasında zeytinyağlı sade patlamış mısır ve baharat ya da otlar, pirinç krakeri ya da çiğ sebze çubukları gibi glutensiz bir seçenek ile servis edilen humus benzeri bir fasülye sosu ya da baharatlı ot seçimi yer alıyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407