Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Balkabağı Püresini Yemen'in Sağlık Faydaları Nelerdir?

Pasta Karışımı Uyarıları

 1. Lezzetli bir turta yaptığını biliyorsun, ama püresi balkabağı sadece turta doldurmaktan daha çok yönlü. Çorba veya ekmek yapmak için kullanabilir veya patates püresine renk ekleyebilirsin. Ayrıca tatlı bir sebze yemeği için biraz kahverengi şeker ile ısıtın. Ancak püre haline getirilmiş balkabağınızı yemeyi seviyorsanız, bu konuda suçlu hissetmenize gerek yok. Konserve balkabağı püresi - balkabağı turta dolgusu olmasa da - kalorileri düşük ve lif ve A vitamini kaynağı iyi.

Düşük Kalorili

 1. Konserve balkabağı püresi, 1 fincanlık porsiyon başına 83 kalori ile düşük kalorili bir yemektir. Çoğu Amerikalı, bel bölgelerinin genişlemesinin sebeplerinden biri olan ABD Tarım Bakanlığı'na göre çok fazla kalori alıyor. Ve bu kalorilerin çoğu, çok az besin değeri sunan yiyeceklerden gelir. Kabak püresi sadece kalorilerde düşük değil, aynı zamanda beslenmede de yüksek. Ayrıca, büyük porsiyon büyüklüğü daha doyurucu bir yemek yapar, bu da iştahınızı daha iyi karşılar ve sonuç olarak daha az yersiniz.

Yüksek Fiberde

 1. Kabak püresi yemek, günlük lif ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. 1 bardak servis 7 gram lif içerir. Kadınlar günde 21 ila 25 gram lifi gerektirir ve erkeklerin 30 ila 38 gram ihtiyacı vardır, bu nedenle püresi balkabağından bir porsiyon günlük ihtiyaçlarınızın% 18 ila 33'ünü karşılar. Diyetinizde daha fazla lif almak, kolesterol seviyesini azaltarak kalp hastalığı riskini azaltmanıza yardımcı olabilir, kabızlığı hafifleterek sindirimi artırmaya yardımcı olur ve daha az tüketmeniz için daha hızlı ve tam hissetmenize yardımcı olur.

Gözleriniz İçin İyi

 1. 1 fincan püresi kabak porsiyonu, A vitamini için günlük 5.000 IU değerinin yedi katından fazla içerir. Vitamin A, görme için gerekli olan yağda çözünen bir vitamindir. Aynı zamanda sağlıklı bir bağışıklık sistemi için de gereklidir ve kalbinizin, akciğerlerinizin ve böbreklerinizin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Vitamin A'nın bir bitki kaynağı olarak, püre haline getirilmiş balkabağı aynı zamanda, sağlıklı hücrelerinizi serbest radikallerin zarar görmesini önleyen bir antioksidan olan bir beta karoten kaynağıdır.

Demir açısından zengin

 1. Demir Eksikliği, Diyet Takviyeleri Ofisi'ne göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 80'ini etkileyen dünya çapında önemli bir beslenme sorunudur. Püresi kabak yemek, günlük demir ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. 1 bardak servis, 3.4 miligram demir içerir. Menopoz ve menopoz sonrası kadınlar günde 8 miligrama, menopoz öncesi kadınların 18 miligrama ihtiyacı vardır. Demir vücudunuzda birçok farklı rol oynar, ancak temel işlevi hemoglobin yapmanıza yardımcı olmak ve vücudunuzdaki oksijeni taşımaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407