Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Balkabağı kilo vermede yardımcı olur mu?

Diyetinize Kepekli Muffins Dahil

 1. Çoğu insan balkabağını Cadılar Bayramı ya da tatil sırasında yenmesi gereken yüksek kalorili bir pasta ile ilişkilendirebilse de, kabak aslında sağlıklı bir sebzedir. Jonny Bowden'e göre, bir klinik beslenme uzmanı olan Ph.D., balkabağı kilo verme diyetiniz için ideal bir besindir. Diyetinizde veya yaşam tarzınızda önemli değişiklikler yapmadan önce sağlık uzmanınıza danışın.

Diyetin Faydaları

 1. Balkabağı kilo vermek için ideal bir sebzedir. Düşük kalorili, diyet lifi yüksektir. 1/2 bardak kabak sadece 40 kaloridir ve 8 g diyet lifi içerir. Diyet lifi iki ana nedenden dolayı diyetisyenler için çok değerlidir. İlk olarak, Dr. Bowden, yüksek lifli yiyeceklerin iştahınızı azalttığını, çünkü genel sindirimi yavaşlattığını ve düşük lifli yiyeceklerden daha uzun süre midenizde kaldığını açıklıyor. İkincisi, diyet lifi şeker veya glikozun vücudunuz tarafından emilme hızını yavaşlatır, bu da kan şekeri seviyenizi sabit tutar. Diyet yapıyorsanız, kan şekeri seviyenizi olabildiğince sabit tutmanız önemlidir. Kan şekeri seviyelerinizi artırmak, insülin salınımını ve istenmeyen yağ depolamasını tetikler.

Kilo Verme

 1. Balkabağının, diyetinize sağlıklı bir katkı olarak kilo vermenize yardımcı olabileceği doğrudur, ancak kabak yemenin, doğrudan kilo vermenize "yol açmayacağını" anlamanız gerekir. West Virginia Üniversitesi'ndeki Öğrenci Sağlığı Merkezi, yiyebileceğiniz hiçbir yiyeceğin vücudunuzda aktif olarak kilo veya yağ yakmayacağını açıklar. Kilo kaybı, günlük olarak tükettiğinizden daha fazla kalori yakmak suretiyle gerçekleştirilir. Balkabağını kilo vermiş bir yiyecek olarak kullanmak için, diyetinizde kalorisi daha yüksek olan yiyecek yerine kullanmanız gerekecektir. Örneğin, 300 kalorili balkabağı pastası yerine tatlı olarak tarçınlı 80 kalorili bir fincan sıcak kabak yerseniz, diyetinizden 220 kaloriyi çıkarmış olursunuz.

Beslenme Faydaları

 1. İdeal bir diyet yemeği olmasının yanı sıra, kalorileri düşük ve lifleri yüksek olduğu için kabaklar çok besleyicidir ve çok miktarda vitamin ve mineral içerir. Bir fincan balkabağı 564 mg potasyum içerir, bu orta dereceli bir muzdan çok daha fazla potasyumdur. Bowden'e göre, bir bardak balkabağı ayrıca görme duyunuzu destekleyen 5.000 mcg beta-karoten ve prostat kanseri ve diğer kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olabilecek 853 mcg alfa-karoten içerir. Ek olarak, balkabağında 12.000 ius A vitamini ve orta miktarda kalsiyum, magnezyum, demir ve kalsiyum bulunur.

Yemek Tarifi Fikirleri

 1. Eğer sadece çok yağlı ve çok şekerli bir turta şeklinde kabak görürseniz, bu sebzeyi nasıl tüketmeniz gerektiği konusunda kafanız karışabilir. Pek çok markette konserve balkabağı olarak organik bir şekilde satın alınabilir. Bowden, ksilitol veya eritritol gibi şekersiz tatlandırıcılar ile tatlandırılmasını ve üzerine tarçın serpmeyi önerir. Ayrıca badem ve az miktarda hindistan cevizi de ekleyebilirsiniz. Kabak çok kolay bir çalkalama karışımında karıştırılır ve ayrıca balkabağı proteini smoothies yapmak için kullanabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407