Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Balık Piliç Yiyerek Nasıl Kilo Verilir

Demir Eksikliği

 1. Tüm makro besin öğelerinde, protein en doyurucudur. Tavuk ve balık gibi yağsız protein kaynakları, herhangi bir kilo verme planının önemli bir bileşeni olmalıdır. Bir porsiyon tavuk veya balık 22 ila 35 g veya protein içerir. Protein kendinizi daha dolgun hissettirerek tükettiğiniz kalori miktarını azaltmanıza yardımcı olabilir ve açlığı ve istekleri azaltarak diyetinize yapışmayı kolaylaştırabilir.

Adım 1

 1. Bir 3-4 oz, 90 ila 120 g kısım seçin. Porsiyon kontrolü herhangi bir kilo verme programında anahtardır. Tavuk veya balık servisiniz avucunuzun avuç büyüklüğünde olmalı, bu da 3 ila 4 oz. çoğu insan için pişmiş. Daha doğru olması ve kalori hedefinizde kalması için mümkünse bir ölçek kullanın. 3 ila 4 oz arası bir porsiyon. ABD Tarım Bakanlığı Ulusal Besin Veritabanına göre tavuk veya balık, 105 ila 215 kalori sağlar. Tavuk göğsü ve beyaz balıklar aralığın alt ucuna, alabalık, somon balığı ve ringa balığı gibi soğuk su yağlı balıklar ise üst aralığa yakındır. Soğuk su yağlı balıkları daha fazla kalori içerebilir, ancak aynı zamanda bol miktarda sağlık koruyucu omega-3 yağ asidi içerir; bu yüzden onları yok etmeyin. Büyük, 8 oz tercih ederseniz. balık veya tavuk porsiyonunda 400'den fazla kalori tüketiyor olabilirsiniz.

Adım 2

 1. Fırınlama, kızartma, mangal yapma veya hafif tavada kızartma gibi az yağlı bir pişirme yöntemi kullanın. En fazla 1 ila 2 çay kaşığı kullanın. kilo kaybını kolaylaştırmak için, zeytin veya kanola yağı gibi kaliteli yağlardan elde edilebilir. Kızartma veya yüksek yağda pişirme yöntemleri kullanıldığında gereksiz yağ ve kalori eklenir. 3-4 oz arası. USDA'ya göre tavuk kanadı servislerinde 266-355 kalori ve 18-24 g yağ bulunurken, dövülmüş ve kızarmış balık USDA'ya göre 209-278 kalori ve 11-16 g yağ içerir.

Adım 3

 1. Baharat, hardal, kırmızı biber sosu, karabiber, limon veya limon suyu, salsa, soya veya yaban turpu sosu gibi düşük kalorili seçeneklere sahip mevsim balıkları veya tavuk. Bu baharatlar kalorileri ve yağları düşük tutar ve kilo vermenize yardımcı olurken balık ve tavuğunuzun tadını çıkarmanıza yardımcı olur. Krem bazlı veya tereyağı bazlı soslar, yemeğe bol miktarda yağ ve kalori ekler ve bu kilo vermenizdeki gelişmeyi engelleyebilir.

Adım 4

 1. Cömert bir porsiyon sebze ile tavuk veya balık servis yapın. Yemyeşil yeşillikler, çiğ veya pişmiş sebzeler eklemek, antioksidanlar ve besin maddeleri sağlayacaktır. Barbara Rolls'a göre Temmuz 2009 sayısında "Fizyoloji ve Davranış", sebzeler gibi düşük enerji yoğunluklu gıdalar, yüksek su ve lif içeriği nedeniyle doygunluğu artırıyor.

Adım 4

 1. Kilo kaybını nasıl kolaylaştıracağınıza dair daha spesifik tavsiyeler için bir diyetisyenle konuşun.

Adım 4

 1. Yiyecek gruplarını hiçbir şekilde diyetinizden dışlamayın ve kilo verme planınızı sadece balık ve tavuğa dayandırmayın. Bunu yapmak beslenme yetersizliğine neden olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407