Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bakır Saksılarda Pişirmek Güvenli midir?

Rancid Gıda

 1. Bakır kapların yararları ve dezavantajları vardır. Bakır, tencere ve tavaların dışında kullanıldığında çekici ve parlaktır ve bakır, mükemmel bir ısı iletkenidir. Görünümü ve üstün ısı iletimi nedeniyle, bakır pişirme kabı, diğer pişirme kabı tiplerinden daha pahalı olma eğilimindedir. Buna ek olarak, bakır pişirme kabının içinde kullanıldığında zehirli olabilir, bu nedenle genellikle dışarıda veya başka malzemelerin bir astarı ile birlikte kullanım için ayrılmıştır.

Bakır Tencere Faydaları

 1. Sadece bakır tencere ve tavalar mutfakta çekici değil, aynı zamanda bakır mükemmel bir ısı iletkenidir ve üst düzey pişirme için çok iyidir. Aşçılar, sıkı kontrol edilen sıcaklıklarda hazırlanması gereken hassas soslar ve tabaklar hazırlamak için sıklıkla bakır kap ve tava kullanırlar. Bakır tencere ve tavalar genellikle kalay veya paslanmaz çelik ile kaplanır, böylece tüketicinin bakır toksisitesi ile ilgilenmesine gerek kalmaz. Mükemmel ısı iletimi astar ile sağlanabilir.

Bakır Hakkında

 1. Bakır, tüm vücut dokularında önemli bir eser mineraldir. Bakır ve demir, kırmızı kan hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur. Bakır ayrıca kan damarlarınızı, sinirlerinizi, bağışıklık sisteminizi ve kemiklerinizi sağlıklı tutmanıza yardımcı olur. Bakır, bazı kabuklu deniz hayvanlarında, kepekli tahıllarda, patateslerde, kurutulmuş meyvelerde ve koyu yeşil yapraklı sebzelerde doğal olarak bulunur. Çoğu insan günlük diyetlerinde yeterli miktarda bakır alır. Günlük ihtiyaç duyulan bakır miktarı, yaşınıza, cinsiyetinize ve sağlık durumunuza bağlıdır. MedlinePlus, 19 yaşından büyük bir yetişkin için güvenli bir günlük bakır alımı miktarının 900 mcg olduğunu göstermektedir. Spesifik bir toksik miktar belirlenmemiş olmasına rağmen, büyük miktarlarda bakır zehirlidir. [! 1992 => 1130 = 4!

 1. Kalay ve paslanmaz çelik gibi malzemelerle kaplı bakır kaplar sizi bakırla ilgili potansiyel toksisiteden koruyabilir. Metal bazı gıdalar tarafından kolayca çözülür ve büyük miktarlarda bulantı, kusma ve ishale neden olabilir. Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre, asitli yiyecekler korunmasız pişirme kabındaki bakırın yiyeceklerde çözünmesine neden olur. Korunmasız bakır kaplı tencere ve tavalar kullanırsanız, bazı gıdaların asitliğini araştırın.

Temizleme

 1. Bakır pişirme kabının görünümünü ve ömrünü arttırmak için ürünlerle birlikte verilen talimatları okuyun ve kullanın. Pişirme kabındaki bakır kaplamayı temizlemek için lekesiz bir krem ​​kullanın. Bakır temizleyiciye zarar verebileceklerinden, fırın temizleyicileri veya kabartma tozu gibi aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın. Bükülmeyi önlemek için temizlemeden önce pişirme kabınızın soğumasını bekleyin.

 2. Bakır pişirme kabının görünümünü ve ömrünü arttırmak için ürünlerle birlikte verilen talimatları ve kullanım talimatlarını okuyun. Pişirme kabındaki bakır kaplamayı temizlemek için lekesiz bir krem ​​kullanın. Bakır temizleyiciye zarar verebileceklerinden, fırın temizleyicileri veya kabartma tozu gibi aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın. Bükülmeyi önlemek için temizlemeden önce pişirme kabınızın soğumasını bekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407