Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bahçe Sebzelerinin Yararları

Tatlı Patatesleri Ne Tatlı Yapar?

 1. On yıllardır beslenme uzmanları ve sağlık uzmanları halkı daha fazla meyve ve sebze tüketmeye teşvik ediyor. Harvard Halk Sağlığı Okulu'na göre, çoğu insan günde dokuz porsiyon sebze ve meyve veya yaklaşık 4 1/2 bardak servis etmelidir. Belki ikileminiz kaç porsiyon yemek yemeniz gerektiği değil, sizin için hangi sebzelerin sizin için daha iyi olduğu - bir bakkaldan satın alınanlar bölüm veya ev yapımı bahçe çeşitliliği üretir. Kendi bahçenizden bir asmadan taze bir domates almak, mükemmel tat ve rahatlıktan daha fazla fayda sağlayabilir.

Maliyet

 1. Bahçe sebzelerinin tadını çıkarmanın yararlarından biri de aylık yemek faturası azalması olabilir. İklim ve alan sınırlamaları nedeniyle, zevk aldığınız tüm sebzeleri ekemeyebilirsiniz. Bununla birlikte, domatesler hemen hemen her iklimde kolayca büyür ve veranyanız veya güverte üzerindeki bir tencerede yetiştirilebilir. Yerel çiftçi pazarları, taze bahçe sebzelerinin bir tasarrufla tadını çıkarmanın başka bir yoludur. Çiftçiler doğrudan ürünlerini, tüketiciye doğrudan sattıkları için aracıyı kesip süpermarketlerden daha az ücret alabilirler.

Kimyasalsız

 1. Kendi sebzelerinizi yetiştirmek, sadece yüzde 100 organik satın almak veya çiftçinin pazarına düzenli ziyaretler yapmak, zararlı kimyasallar içeren sebzeleri yeme riskini azaltır. MayoClinic.com'a göre, süpermarkette satın aldığınız geleneksel olarak yetiştirilen sebzeler ile sertifikalı organik ürünler arasındaki fark, kullanılan çiftçilik yöntemleridir. Konvansiyonel çiftçiler büyümeyi arttırmak için sadece kimyasal gübreler kullanmakla kalmaz, aynı zamanda zararlıları ve yabani otları öldürmek için böcek öldürücüleri ve kimyasal herbisitleri kullanır. Organik çiftçiler doğal ürünler kullanır ve tamamen kimyasallardan kaçınırlar. Kendi sebze bahçene sahip olmanın bir başka yararı da tam olarak ne yediğini bilmek.

Tat

 1. Bahçe sebzelerinin belki de en önemli faydalarından biri tadıdır. MayoClinic.com, bazı insanların organik ve ticari olarak yetiştirilen gıdalar arasındaki farkı tadabileceklerini iddia ettiklerini, ancak "tazeliğin" tadın gerçek belirleyicisi olabileceğini belirtti. Örneğin evde yetiştirilen domatesler, kırmızı, olgun ve yemeye hazır olana kadar asma üzerinde kalabilir. Mağazada satın alınan sebzeler, üretim koridoruna gelmeden haftalar önce asmadan çekilir. Katkı maddeleri ve kimyasallar da en sevdiğiniz sebzelerin tadına bakabilir.

Beslenme

 1. İngiltere merkezli bir web sitesi olan Organik Beslenme, organik olarak yetiştirilen birkaç sebzenin besin içeriğini ticari olarak yetiştirilen süpermarket ürünleri ile karşılaştıran bir Rutgers Üniversitesi çalışmasından bahsetmektedir. Bu çalışmanın bulguları, organik sebzelerin kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gibi daha büyük miktarlarda temel eser mineral içerdiğini göstermiştir. Bununla birlikte, ABD Tarım Bakanlığı organik gıdaların sertifikalandırılmasından sorumlu olsa da, ürünün daha güvenli ya da daha besleyici olduğunu iddia etmemektedir. Bir tüketici olarak, özellikle sağlığınız söz konusu olduğunda, satın aldığınız ve yediğiniz yiyecekler hakkında kendinizi eğitmek her zaman yararlıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407