Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Baharatlı Yiyecekler Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir mi?

Kırmızı Biber Ekstraktlarındaki Antioksidanlar

 1. Çıkıntıyla mücadele söz konusu olduğunda, kalori denkleminizde yapılan küçük ayarlamalar bile Kimyasal Algılarda yayınlanan 2012 tarihli bir makaleye göre kilonuzda bir fark yaratabilir. Baharatlı yiyecekler büyük miktarda kilo vermenize yardımcı olmasa da, sizi daha sağlıklı bir yöne itmenize yardımcı olabilir. Zayıflama diyetine başlamadan önce doktorunuza danışın.

Baharatın Büyülü Gücü

 1. Cayenne'ye ısı veren madde - kapsaisin - kilo kaybına da yardımcı olabilir. Kapsaisin ayrıca ağrı giderici özelliklere sahiptir ve osteoartrit, sinir ağrısı ve bel ağrısı için bir tedavi şekli olarak kullanılır. Ancak, herkes için uygun olmayabilir. Kivi, muz, kestane, avokado veya latekse alerjiniz varsa, ayrıca cayenne'e alerjiniz olabilir.

Baharatlı Yiyecekler ve İştah

 1. Cayenne ile tatlandırılmış yiyecekler, iştahınızı azaltmanıza yardımcı olarak birkaç kilo atmanıza yardımcı olabilir. 2012 yılında Chemical Senses'te yayınlanan inceleme makalesine göre, çalışma konuları, cayenne'nin yağlı, tatlı ve tuzlu yiyecekler için isteklerini azaltmaya yardımcı olduğunu bildirdi.

 2. Baharat ayrıca kendini tam hissetmeni sağlıyor. 2014'te İştah'ta yayınlanan son bir klinik çalışma, normal bir diyet yiyen küçük bir grup insanda diyetin kapsaisin ile takviye edilmesinin etkilerini araştırmıştır. dolgunluk ve fazla yemek olasılığı daha düşüktü.

Baharatlı Yiyecekler ve Metabolizma

 1. Baharatlı yiyecekler sadece iştahınızı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kalori yakma oranını da arttırır. Chemical Senses incelemesine göre baharat, vücut sıcaklığınızı yükseltir, bu da harcadığınız enerji miktarını artırabilir. Çalışmalardan elde edilen sonuçlar değişmekle birlikte, cayenne günlük 119 kalori yakmanıza yardımcı olabilir, Chemical Senses inceleme makalesinin yazarlarına söyleyin. Ancak, gelişmiş kalori yakma herkes için işe yaramayabilir. Öyle görünüyor ki, kapsaisin, kilolu veya obez olanlara, zayıf kişilere kıyasla daha fazla destek vermeyebilir. Etkiler çok uzun sürmeyebilir, çünkü vücudunuz ısıya tolerans gösterebilir.

 1. Baharatlı yiyecekler aşırı kilolu ve obez kişiler için çok fazla kalori yakmayabilir, fakat yağ yakabilir. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayınlanan 2008 yılında yapılan bir çalışmada, aşırı kilolu ve obez kişilerde capsaicin'in enerji harcaması ve yağ kaybı üzerindeki etkileri incelenmiştir. Çalışma, baharatın enerji harcaması üzerinde çok fazla bir etkisi olmadığını tespit ederken, katılımcılarda karın yağ kaybını arttırdı.

Kilo Vermek için Baharat Eklemek

 1. Sabah yumurtalarına biraz acı biber serpin ya da baharatlı peynir hazırlayın ve salatalık ve kereviz dilimleri ile servis edin. Baharatları baharatlamak için bir dilim veya iki tane tazebiber ekleyerek siyah fasulye kabınıza ekleyin ve çorba, salata veya püre için kullanın. Taze biber aynı zamanda pilavınıza küçük bir tekme de ekleyebilir. Lezzeti arttırmak ve kilo verme faydalarını elde etmek için kurutulmuş acı biber domates sosu, biber veya güveç ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407