Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Badem: Şeker Hastalığı Olan Bir Somun

 1. Badem ısırık büyüklüğünde olabilir, ancak bu kuruyemişler büyük bir besinsel punch toplar. E vitamini ve manganez de dahil olmak üzere mükemmel bir dizi vitamin ve mineral kaynağıdır. Onlar da iyi bir kaynaktır:

Badem şeker hastalığı olan insanlar için yararlı?

 1. Badem, çoğu insan için besleyici olarak faydalı olsa da, özellikle diyabet hastaları için iyidir.

 2. "Araştırmalar, bademlerin glikozdaki (kan şekeri) ve yemeklerden sonra insülin seviyesindeki artışı azaltabileceğini göstermiştir" dedi O'Shea-Kochenbach.

 3. 2011 yılında yapılan bir çalışmada araştırmacılar 2 ons badem tüketiminin daha düşük açlık insülin ve açlık glikoz seviyeleri ile ilişkili olduğunu bulmuşlardır. Bu miktar yaklaşık 45 bademden oluşur.

 4. Bu çalışmanın anahtarı, katılımcıların badem ilavesini barındıracak kadar kalori alımını azaltmaları ve böylece fazladan kalori tüketmemeleridir.

 5. Bir 2010 araştırması, badem yemenin prediyabetli kişilerde insülin duyarlılığını arttırmaya yardımcı olabileceğini buldu.

 6. Badem magnezyumda yüksek. Deneysel çalışmalar, diyet magnezyum alımının bir kişinin tip 2 diyabet geliştirme riskini azaltabileceğini göstermiştir.

 7. Bir 2012 çalışmasında araştırmacılar, uzun süreli yüksek kan şekeri seviyelerinin idrarla magnezyum kaybına neden olabileceğini buldular. Bu nedenle, diyabetli insanlar magnezyum eksikliği için daha büyük bir risk altında olabilir. Mineral eksiklikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 8. Badem kalp hastalığı riskinizi azaltabilir. Bu diyabetli insanlar için önemlidir. Dünya Kalp Federasyonu'na göre, diyabetli kişilerde kalp hastalığı riski daha yüksek.

 9. “Bademler tekli doymamış yağ bakımından yüksektir,” dedi O'Shea-Kochenbach, “kalp sağlığı yararları için sıklıkla zeytinyağı ile ilişkili olarak duyduğumuz aynı tür yağdır.”

 10. ABD Tarım Bakanlığı'na (USDA) göre, bir ons badem yaklaşık 9 gram mono doymamış yağ içeriyor.

 11. Fındıklar yüksek kalorili bir atıştırmalıktır, fakat ölçülü olarak yenildiğinde artan kilo alımına katkıda bulunmuyor gibi görünmektedir. Sadece sağlıklı yağlar içermiyorlar, aynı zamanda sizi tatmin edici hissediyorlar.

Birçok badem yemeli miyim?

 1. Birkaç badem sizi doldurmak için uzun bir yol kat edebilir. Yaklaşık 23 badem olan 1 onsluk bir porsiyona yapıştırmaya çalışın. USDA'ya göre, 1 ons badem içerir:

 2. Dikkatsiz yemek yemekten kaçınmak için, bademlerinizi küçük kaplara veya plastik torbalara bölmeyi deneyin. Bazı şirketler, kolay al ve git seçeneği için tek porsiyonlu paketlerde de badem satarlar.

 3. Tüm bademleri çevrimiçi olarak alışveriş yapın.

Çok yönlü badem

 1. Bakkal, badem sütü, çeşitli aromalı badem, badem yağı ve benzeri badem ürünleri sunmaktadır.

 2. Bir badem ürünü seçerken, Besin Değerleri etiketini okuyun. Bazı lezzetlerden gelebilecek sodyum ve şekere karşı dikkatli olun. Çikolata kaplı fındıklarda karbonhidrat ve şeker içeriğine de dikkat edin.

 3. Badem sütünü ve bademli yağı çevrimiçi olarak bulun.

 4. Bademlerin avantajlarından yararlanmaya başlamaya hazır mısınız, ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Badem inanılmaz derecede çok yönlüdür, bu yüzden olasılıklar sınırsızdır.

 5. Kahvaltıda, diyabeti olan insanlar için ek yararları olan kuru tahıl veya yulaf ezmesi üzerine kıyılmış, şerit halinde veya traşlanmış badem serpmeyi deneyin. Bademli tereyağını bir tostun üzerine yayın veya sabah yüzüne bir çorba kaşığı ekleyin.

 6. Çevrimiçi badem için alışveriş yapın.

 7. Eğer bir atıştırmalık baharatlamak istiyorsanız, karışıma bütün bademleri ekleyin veya en sevdiğiniz taze meyvelerin uygun bir kısmı ile eşleştirin. Bademler kendi başlarına da lezzetlidir ve öğleden sonra bir çöküşü geçirmeniz için harika bir yoldur!

 8. Kızarmış tam tahıllı, yüksek lifli ekmek veya bademli tereyağlı elma dilimleri harika mini yemek seçenekleri.

 9. Akşam yemeği için birçok mezeye kolayca badem eklenebilir. Onları salatalara, tavada kızartmaya ya da yeşil fasulye amandine'de olduğu gibi pişmiş sebzelere serpmeyi deneyin. Bunları pilav veya diğer tahıl garnitürlerine bile karıştırın.

 10. Badem tatlıya bile entegre edilebilir. Eklenen bir gevrek için dondurulmuş yoğurtun üzerine serpin. Pişirirken un yerine badem unu kullanabilirsiniz.

Paket

 1. Badem, özellikle diyabet hastaları için bir dizi beslenme yararı ve lezzet sunuyor. Çok yönlüdürler ve çok çeşitli öğünlere kolayca eklenebilirler. Kalorileri yüksektir, bu yüzden bu besleyici somundan en iyi şekilde yararlanmak için önerilen porsiyon boyutlarına uymayı unutmayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407