Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bacon Eggs Sağlıklı Bir Kahvaltı mı?

Sağlıklı İlaveler Seçin

 1. Domuz pastırması ve yumurtalar klasik bir eski okul kahvaltısıdır - ve iyi bir sebepten dolayı. Güne protein ile başlamak, uzun gecenizin oruç tutmasından sonra kan şekerinizi düzenlemenize yardımcı olur ve protein, yağsız kas dokunuzu beslemenize ve korumanıza yardımcı olur. Domuz pastırmasındaki kaloriler ve doymuş yağ sizi duraklatabilir, ancak haftada birkaç kez kahvaltıda pastırma ve yumurtalara düşkün olmak kesinlikle sağlıklı ve doyurucu bir diyetin bir parçası olabilir. Bir kalorili tezgahta pastırma ve yumurtaların beslenme dağılımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pastırmanın Temel İyiliği

 1. Domuz pastırması genellikle şeritler halinde dilimlenmiş, tuz, nitrat ve bazen şeker veya akçaağaç şurubu içeren bir çözeltiye batırılmış ve daha sonra tütsülenmiş domuzdan yapılır. Bu işlem pastırmaya kendine özgü lezzetini ve rengini veren şeydir. Bazı üreticiler, işlemi hızlandırmak için nitritler ve yapay renkler ve tatlar gibi katkı maddeleri kullanır, ancak pek çoğu kullanmaz.

 2. Bacon yüksek bir yağ içeriğine sahip, ancak Healthline için yazılan BSc'den Chris Gunnars'a göre bazı yağlar gerçekten sağlıklı. Bacon, avokadolarda bulunan aynı tür kalp sağlığına sahip esansiyel yağ asidi olan oleik asidi içerir. Ayrıca doymuş yağ ve yüksek miktarda sodyum içerir, bu nedenle porsiyon boyutlarınızı öğün başına iki şeritten fazla tutmayın ve her gün pastırma yemek yerine haftada iki veya üç kereden fazla yemeyin.

İnanılmaz, Yenilebilir Yumurta

 1. Yumurtalar ucuz, çok yönlü, beslenme yüklü ve en zeki doğal ambalajlara sahipler. Mayo Clinic sağlık uzmanlarına göre, yumurtalardaki kolesterol hakkındaki endişelerin bir miktar abartılmış olduğu kanıtlanmıştır. Diyetteki kolesterolün, kanınızdaki kolesterol seviyeleri üzerinde, genellikle eşlik eden veya yumurta pişirmek için kullanılan gıdalardaki doymuş yağlara, trans yağlara ve tuza göre daha az etkisi vardır.

 2. Yumurtalar protein bakımından yüksektir, bu da kas dokusunun oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olur. Tufts Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, öğle ve akşam yemeklerinde domuz pastırması ve yumurta içeren bir diyet ve yağsız protein kaynakları içeren bir diyet, özellikle yaşlılarda kas dokusunun kaybını önlemeye yardımcı olabilir.

 3. University of California-Davis uzmanlarına göre, proteine ​​ek olarak, yumurtalar B vitaminlerini ve A, D, E ve K vitaminlerini içerir. Ayrıca fosforlu ve az miktarda diğer mineralleri içerir - - hepsi yaklaşık 80 kalori için. Çoğu insan haftada yedi yumurtaya kadar herhangi bir kötü etkisi olmadan yiyebilir, ancak az veya hiç yağ ilave edilmeden pişirilmesi ve sağlıklı yiyeceklerle eşleştirilmesi protein seviyenizi yükseltebilir ve yağ, tuz ve kalorileriniz sayılır.

Pastırma ve Yumurta Pişirmenin Sağlıklı Yolları

 1. Yumurta ve domuz pastırması tarafından beslenen besinler, basit bir şekilde hazırlandıklarında oldukça sağlamdır, ancak çoğu insanın başını belaya soktuğu yerlerde, pişirme yöntemleri veya eklenmiş malzemelerden geçer. Tereyağı kovaları, rendelenmiş peynirin talaşları ve ekşi krema bulutları, gerçek lezzetlerinden çok daha fazla yağ ve tuz ekler.

 2. Onları pişirmek için çok zaman harcamanıza gerek yok, çünkü MyFitnessPal'daki gıda meraklılarının size hatırlattığı gibi, hem domuz pastırması hem de yumurtalar mikrodalga fırında hazırlanabilir.

 3. Ayrıca, haşlama, yumuşak kaynatma veya su içinde sert pişirme ile yumurtalara yağ eklemekten veya yapışmaz bir tavada veya bir mikrodalga yumurta fırında karıştırmaktan kaçınabilirsiniz. Domuz pastırması, bazı kanserlere bağlı nitrozaminler oluşturmaktan kaçınmak için düşük ateşte pişirilmelidir. Pek çok üretici bunu önlemek için pastırmalarına C vitamini ekler, ancak düşük, aşırı sıcakta cızırtılı pastırma, çabucak kızartıp kavurmanıza göre daha az risk oluşturur.

 4. Yumurta ve domuz pastırması tarafından beslenen besinler, basit bir şekilde hazırlandıklarında oldukça sağlamdır, ancak çoğu insanın başını belaya soktuğu yerlerde, pişirme yöntemleri veya eklenmiş malzemelerden geçer. Tereyağı kovaları, rendelenmiş peynirin talaşları ve ekşi krema bulutları, gerçek lezzetlerinden çok daha fazla yağ ve tuz ekler.

 5. Onları pişirmek için çok zaman harcamanıza gerek yok, çünkü MyFitnessPal'daki gıda meraklılarının size hatırlattığı gibi, hem domuz pastırması hem de yumurtalar mikrodalga fırında hazırlanabilir.

 6. Ayrıca, haşlama, yumuşak kaynatma veya su içinde sert pişirme ile yumurtalara yağ eklemekten veya yapışmaz bir tavada veya bir mikrodalga yumurta fırında karıştırmaktan kaçınabilirsiniz. Domuz pastırması, bazı kanserlere bağlı nitrozaminler oluşturmaktan kaçınmak için düşük ateşte pişirilmelidir. Pek çok üretici bunu önlemek için pastırmalarına C vitamini ekler, ancak düşük, aşırı sıcakta cızırtılı pastırma, çabucak kızartıp kavurmanıza göre daha az risk oluşturur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407